Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:
ΑΣ Πανόραμα-Γαλάζιοι 70-80
ΑΟΜ Πυλαίας-Βεργίνα 62-64
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Αστέρας Πλαγιαρίου 59-51
Ναύαρχος Βότσης-Αριστοτέλειο Κολλέγιο 68-53
ΚΑΣ Ν. Ραιδεστός-Αχιλλέας Τριανδρίας 72-73
ΑΟ Αρετσού-Ατρόμητος Τριαδίου 60-55
Ρεπό: ΑΚ Πανόραμα
ΑΣ Πανόραμα 70
Γαλάζιοι 80
Δεκάλεπτα: 21-16, 31-36, 50-57, 70-80 Διαιτητές: Σπυριάδης, Μοσχάς
ΑΣ Πανόραμα (Ιωαννίδης-Ριτζαλέου): Χοϊδας 32(6), Κουρατίδης 2, Αλεξιάδης 8(2), Κρίτσας 15, Σουκουλιάς 10, Καμπίτσης, Σπανός , Κουφός, Κουτσόβουλος 3(1), Δεμερτζίδης.
Γαλάζιοι (ΠαπαδούληςΒαρδαξής): Μπελτές 7(1), Φωτιάδης 9, Νταβίδι 21(6), Μεντελίδης, , Λέντης 6(2), Μπασδάνης, Κουσίδης 4, Γιαννούλης 11(1), Ξυγωνάκης 2, Τολιόπουλος 1, Βασιλόπουλος 7(1), Σαχμπατιάν 12(3).
ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας 62
Βεργίνα 64
Δεκάλεπτα: 15-15, 34-30, 49-44, 62-64 Διαιτητές: Σελεβός, Τζιοβανάκης
ΑΟΜ Πυλαίας (Γραμματόγλου-Καλτσίδης): Μαυρίδης Ε. 3, Παλατσίδης 10(1), Μαυρίδης Π., Φορίδης 10, Δόσιος 2, Τρέμας 7(2), Βέρρας 7, Δελόγλου 3(1), Γεωργίου 11, Πεϊμανίδης 9, Ντίμο.
Βεργίνα (Βουρδέρης-Τρουμπούνης): Κονιώρης 2, Παπανίκος, Πετρίδης 13(1), Παρίσης 7(2), Σαμαράς 4, Βαρδουνιώτης 19, Τικτόπουλος, Γέπης 5, Παντερής 3, Παντελίδης 5(1), Πούλιος 6.
Ναύαρχος Βότσης 68
Αριστοτέλειο Κολλέγιο 53
Δεκάλεπτα: 16-15, 34-27, 58-41, 68-53 Διαιτητές: Πετανίδου Γ., Κωνσταντινέλης
Ναύαρχος Βότσης (Μανωλοπούλος-Γεροφώτης): Μηντζαρίδης Α. 4, Ασημάκης, Σταυρίδης 4(1), Καλαϊτζής, Ρικούδης 15(1), Κασαπλέρης 13(1), Βαζελίδης 2, Μάκρας, Μηντζαρίδης Δ. 6, Μηνίδης 2, Μουτσέλης 22(2), Κουκοβίνος.
Αριστοτέλειο Κολλέγιο (Μελετιάδης): Θώμος, Κλεισιάρης 7(1), Σύρος 10(1), Αφαλονιάτης, Πούνιος 17(4), Μουσάλαμ 11, Τσαλικίδης, Κολέσνικ, Στεφανάρος, Γκοτζαμάνης 8.
ΚΑΣ Ν. Ραιδεστός 72
Αχιλλέας Τριανδρίας 73
Δεκάλεπτα: 21-15, 38-36, 55-51, 72-73 Διαιτητές: Θεοδώρου, Μπαζάκας
ΚΑΣ Ν. Ραιδεστός (Αποστόλου-Ρώσσιος): Χατζής 6, Παλιογιάννης 4, Λαζαρίδης 18(3), Τσιάμης, Παλιόκας 2, Κουτσιαμπάσης 5(1), Λαγός 6, Μωϋσίδης 17(1), Θάνος 14, Μυλωνάς.
Αχιλλέας Τριανδρίας (Χατζόπουλος-Αγγελίδης): Φλιώνης 8(2), Μπάρτζης, Αθανασίου 13(1), Πογανίδης 16, Τρίχας 8, Χατζόπουλος 12(1), Ουγουρλόγλου 11, Κοκορέντζας 5.
*Η ομάδα της Τριανδρίας αφιερώνει την νίκη στο Θεόφιλο Τρίχα που τραυματίστηκε έξι λεπτά πριν το τέλος του αγώνα και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 59
Αστέρας Πλαγιαρίου 51
Δεκάλεπτα: 26-11, 39-27, 49-38, 59-51 Διαιτητές: Δαμίγος, Σιαμαντούρας
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Αποστολίδης-Αποστολίδου): Παπαστεργίου 5(1), Σκεύης, Πατίκας 11(2), Λαγός 9, Εμμανουηλίδης 5(1), Τουρνάς 4, Παντέλογλου 7(1), Ασλανίδης, Γιαννιός, Στεφανίδης 8, Τσιμιτάκης 2, Μυλωνάς 8.
Αστέρας Πλαγιαρίου (Μουρατίδης): Μωϋσιάδης 20(4), Μοσχούλας 2, Κακαλιάντης 6(2)0, Σιάπκας 2, Παρμαξίδης, Αντικατζίδης 8, Σπάχος 5(1), Γκούμας 5, Παπαδόπουλος 3.
*Η νίκη αφιερώνεται από όλους στον αθλητή του συλλόγου Πόλυ Ασλανίδη για την πρόσφατη απώλεια συγγενικού του προσώπου
Αρετσού 60
Ατρόμητος Τριαδίου 55
Δεκάλεπτα: 19-7, 30-21, 44-40, 60-55 Διαιτητές: Πράττος, Παπαδοπούλου Κ.
Αρετσού (Χαλκιάς): Ιωαννίδης 5, Δελκούσης 4, Αποστόλου 2, Θεοδοσιάδης 13(1), Ματάκος 7, Αντωνιάδης 10, Μάστορας 15, Σιδηράς 2, Παναγιώτου, Βακιρτζής, Παντελίδης 2 .
Ατρόμητος Τριαδίου (Μέντης): Σταμολάμπρος 8(1), Σπυριδόπουλος 3(1), Καρβουνάρης 7(1), Σκανδαλίδης, Παναγιωτόπουλος 10(1), Μαλτέσιος 5(1), Ζαχαριάδης, Ντίντας 17, Κουφούδης 1, Τιτόπουλος 4.
Η επόμενη αγωνιστική (17η, 23/2)
Γαλάζιοι-ΑΟΜ Πυλαίας
Βεργίνα-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Αστέρας Πλαγιαρίου-Ναύαρχος Βότσης
ΑΚ Πανόραμα-ΚΑΣ Ν. Ραιδεστός
Ατρόμητος Τριαδίου-Αχιλλέας Τριανδρίας
ΑΟ Αρετσού-ΑΣ Πανόραμα
Ρεπό: Αριστοτέλειο Κολλέγιο
[team_standings 143728]