Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής για τον 1ο και 2ο όμιλο της Β’ ΕΚΑΣΘ Ανδρών:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΚΕΤΣ-Μ. Αλέξ. Εχεδώρου 76-72
Αμπελόκηποι-Αγ. Αθανάσιος 45-78
ΑΣΚ Λαγκαδάς-Αστέρας Σίνδου 65-61
Νίκη Νεοχωρούδας-Κεραυνός Αγ. Παύλου 62-61
Γαλάζιοι-Αχιλλέας Τριανδρίας 48-63
ΚΑΟΣ-Μακεδονικός Γέφυρας Αναβολή *
Μετέωρα-Δόξα Ελπίδας Ευόσμου 33-67
* Ο αγώνας αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του κλειστού της Σταυρούπολης. Το παρκέ σε αρκετά σημεία είχε “φουσκώσει” λόγω των νερών και πλέον ο αγώνας αναμένεται να οριστεί σε νέα ημερομηνία από την ΕΚΑΣΘ.
Μετέωρα 33
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου 67
Δεκάλεπτα: 9-23, 24-37, 25-58, 33-67. Διαιτητές: Τζίμα, Γκέκας.
ΜΕΤΕΩΡΑ(Πιπερίδης): Πετρίδης 13(1), Ψαρράς, Πιπερίδης, Λίγγος 7, Παφραλίδης 3, Σωπιάδης, Χήρας 6, Αυγέρης4(1), Μητσκόπουλος, Καραμβέρης.
ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Μιχαηλίδης): Κουταλίδης 10(2), Μπακιρτζίδης 4, Καραγιαννίδης 5(1), Κεραμίδης 4, Μυσιρλόγλου 26(3), Κενανόπουλος 5(1), Τουλούμης 2, Κοκκάρης, Πατρίκης 3, Μπίκης 2, Μουστόπουλος 2, Χατζηβρέτας 8(2).
ΑΚΕΤΣ 76
Μ. Αλέξ. Εχεδώρου 72
Δεκάλεπτα: 16-21, 34-39, 56-52, 76-72. Διαιτητές: Γαζέτας Α., Κοσμά.
ΑΚΕΤΣ (Τραχανάς): Χεμπεκίδης 23, Δουλγερίδης 4, Kότης 13(1), Επιτρόπου 2, Χουμκοσλής, Χασάπης 4, Γιώρτσιος Χ., Γαρδάνης 3(1), Βαρδουνιώτης 10, Γιώρτσιος Α. 12(3), Βαλσαμίδης 6, Λίλα.
Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου (Αστεριάδης): Σιδερίδης Γ., Τιγκλανίδης Χ., Πασχαλίδης 5, Σαρακατσάνος 6, Χατζόπουλος 7(1), Παναγιωτίδης 9(1), Χριστοδουλίδης 12(2), Σιδηρόπουλος 30(1).
Γαλάζιοι 48
Αχιλλέας Τριανδρίας 63
Δεκάλεπτα: 10-13, 17-33, 37-44, 48-63. Διαιτητές: Μανιός, Τζιοβανάκης.
Γαλάζιοι (Γεροφώτης): Αμπαδογιάννης Γ. 15, Αμπαδογιάννης Α., Τσιμπραηλίδης 6, Μουσμούλης 15(1), Ζάγκας, Γιαννάκαρος 11(1), Κωνσταντίδης, Ζησούλης, Κυπαρισσίδης.
Αχιλλέας Τριανδρίας (Χατζόπουλος): Χατζηαντωνίου, Θολιώτης 8, Παπαθανασίου 2, Νικολαΐδης 4, Χατζόπουλος Α. 2, Χατζόπουλος Δ. 10(2), Γογγάκης, Λέντης 24(4), Λέτσας 2, Τάτσης 3(1), Μουτσίτσης 8.
Νίκη Νεοχωρούδας 62
Κεραυνός Αγ. Παύλου 61
Δεκάλεπτα: 10-18, 28-35, 42-45, 62-61. Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Μουτζούρης.
Νίκη Νεοχωρούδας (Μπουγιουκλή): Παπαδόπουλος 9(3), Παντελίδης 3(1), Χρονόπουλος 4, Κωνσταντάς 5, Παπακώστας 16(2), Νικολούδης 2, Δαμίγος, Κύρμος 4, Πιλάτος 4, Τίκας 15(1).
Κεραυνός Αγ. Παύλου (Αποστόλου): Αναστασιάδης, Αγγελόπουλος 11(1), Βάσσης 9(1), Μαύρος 9(2), Μαρβάκης 14(4), Στάθης Α. 6, Παντέλογλου 8(1), Καλτσούνης, Τόττης 4.
ΑΣΚ Λαγκαδάς 65
Αστέρας Σίνδου 61
Δεκάλεπτα: 16-13, 33-25, 50-41, 65-61. Διαιτητές: Θεοδώρου, Γαβριηλίδου.
Λαγκαδάς (Τζίτζιρας): Καραγεωργίου 6, Παλιούρας 21, Κυριόπουλος 2, Θεοδωρόπουλος Α. 11(1), Κάργιας 8, Γερμανλής 10(1), Καραλής 6(1), Θεοδωρόπουλος Κ. 1.
Αστέρας Σίνδου (Μανωλακίδης): Ρούζιος 9, Τσορακλίδης, Ταρπατζής, Ευαγγελίδης 12, Βαλάσογλου 2, Αναγνώστου 26(1), Αντώνης 1, Αντωνιάδης 3, Πορτοκαλίδης 8, Καρβουνίδης, Σταυρακίδης.
Αμπελόκηποι Θεσ/νίκης 45
Αγ. Αθανάσιος 78
Δεκάλεπτα: 11-23, 27-39, 32-69, 45-78. Διαιτητές: Μοσχοτόγλου, Κούσης.
Αμπελόκηποι (Δελητζάκης): Τέντσος 2, Συμεωνίδης 4, Μπανιάς 6, Ζαταγιάς 4, Σίσκος, Παπαδόπουλος, Σουρμελίδης 3, Σαμουρκασίδης 6, Γκεκόπουλος, Μαρκόπουλος 11(3), Γιαννίρης 4, Τριανταφύλλου 5.
Άγιος Αθανάσιος (Χατζόπουλος): Τσιτσινάκης 10(2), Σαλανίδης 8, Σωτηράκογλου 6, Ηλιάδης 6(2), Κουρουτζίδης 11(2), Παυλίδης 16, Φιλιππίδης 2, Σιόλογκας 2, Μάντσιος 13(1), Πετρίδης 4.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18η, 22/02)
Αγ. Αθανάσιος-ΑΚΕΤΣ
Αστέρας Σίνδου-Αμπελόκηποι
Κεραυνός Αγ. Παύλου-ΑΣΚ Λαγκαδάς
Αχιλλέας Τριανδρίας-Νίκη Νεοχωρούδας
Μακεδονικός Γέφυρας-Γαλάζιοι
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου-ΚΑΟΣ
Μ. Αλέξ. Εχεδώρου-Μετέωρα
Η βαθμολογία (μετά από 17 αγωνιστικές):
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ | 32 | 17 | 15 | 2 | 7-1 | 8-1 | 3-0 | N6 | 1125 | 849 | 276 | |
2 | ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ ΓΣ | 31 | 16 | 15 | 1 | 8-0 | 7-1 | 3-0 | N14 | 1157 | 917 | 240 | |
3 | ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ | 30 | 17 | 13 | 4 | 9-0 | 4-4 | 3-0 | N3 | 1119 | 1049 | 70 | |
4 | Κ.Α.Ο. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ | 30 | 16 | 14 | 2 | 8-0 | 6-2 | 3-0 | N8 | 1240 | 967 | 273 | |
5 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ | 28 | 17 | 11 | 6 | 5-3 | 6-3 | 1-2 | N1 | 1123 | 1005 | 118 | |
6 | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ ΑΣ | 27 | 17 | 10 | 7 | 6-2 | 4-5 | 1-2 | H1 | 1206 | 1129 | 77 | |
7 | ΑΚΕΤΣ | 27 | 17 | 10 | 7 | 5-4 | 5-3 | 2-1 | N1 | -13 | 1241 | 1127 | 114 |
8 | ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΟΚ | 23 | 17 | 6 | 11 | 4-4 | 2-7 | 2-1 | N2 | 24 | 1078 | 1159 | -81 |
9 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ ΑΣ | 23 | 17 | 6 | 11 | 3-5 | 3-6 | 1-2 | H2 | 4 | 1054 | 1137 | -83 |
10 | ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ | 23 | 17 | 6 | 11 | 3-6 | 3-5 | 1-2 | H1 | -3 | 1017 | 1131 | -114 |
11 | ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔΩΡΟΥ | 22 | 17 | 5 | 12 | 4-4 | 1-8 | 0-3 | H3 | 1042 | 1148 | -106 | |
12 | ΛΑΓΚΑΔΑΣ ΑΣΚ | 20 | 17 | 3 | 14 | 3-6 | 0-8 | 2-1 | N1 | 1003 | 1197 | -194 | |
13 | ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΚΑΟ | 19 | 17 | 2 | 15 | 1-8 | 1-7 | 0-3 | H6 | 912 | 1170 | -258 | |
14 | ΜΕΤΕΩΡΩΝ ΕΣ | 19 | 17 | 2 | 15 | 2-7 | 0-8 | 0-3 | H4 | -1 | 896 | 1228 | -332 |
* ΚΑΟΣ και Μακεδονικός Γέφυρας έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
Αετός-Ερμής Καλαμαριάς 95-68
Βεργίνα-ΑΕΝ Κρήνης 75-62
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Γαλαξίας 65-68
Φίλιππος-Προποντίδα 64-68
Αριστοτέλειο Κολ.-ΚΟΘ Αχιλλέας 83-68
ΑΕΕ Τούμπας-Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 60-51
Ν. Βότσης-ΑΕ Πυλαίας 65-76
Βεργίνα 75
ΑΕΝ Κρήνης 62
Δεκάλεπτα: 19-6, 38-28, 48-44, 75-62. Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Παπαθανασίου.
Βεργίνα (Βλόστος): Σπανός Μ. 16(2), Καμπανάς 7(1), Σπανός Γ. 4, Γερακίδης 26, Παπαγεωργίου, Βουρδέρης 10, Κονιάκης 3, Αγγελίδης, Μαράζης, Γέπης 2, Κερεμλόγλου 7.
ΑΕΝ Κρήνης (Ζελενίτσας): Τρουμπούνης 4, Κοσμάς 8, Μυλωνάκης, Βασιλειάδης 5, Μανιάτης 6, Παππάς, Κούτος 5, Κυριζόπουλος 9, Παρίσης 16(3), Καραχάλιος 9.
ΜΑΣ Αετός 95
Ερμής Καλαμαριάς 68
Δεκάλεπτα: 29-19, 45-34, 65-52, 95-68. Διαιτητές: Κουτσουμάρης, Ταξιλταρίδης.
ΑΕΤΟΣ (Καραμανλής): Χρόνης 9(1), Καλαϊτζίδης 8, Καβαργύρης 4, Σουκουλιάς 13, Τσάκος 18(2), Μπουΐντας 20, Αγρότης 2, Χαριζάνης 8, Σαζακλίδης 13.
ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Σίσκος): Βασιλειάδης 23(4), Βέτσος 3(1), Σίσκος 13(3), Γκίνης 9(1), Παππουτσίδης 2, Σπηλιόπουλος 8, Κοντσιώτης, Δουλγέρης 10, Τσεπίσης.
Ν. Βότσης 65
ΑΕ Πυλαίας 76
Δεκάλεπτα: 14-19, 29-36, 45-57, 65-76. Διαιτητές: Φουντζήλας, Μπάιος.
Ν. Βότσης (Νομικός-Μανωλόπουλος): Σταμολάμπρος 7(1), Κουκοβίνος 5, Οικονόμου 6, Πισσανίδης 3, Παπαθανασίου 7(1), Ασόκι 8, Παπαδόπουλος 2, Ζέγας 12, Τσιγγελίδης 6(2), Γκόφας 9.
ΑΕ Πυλαίας (Ντολόπουλος): Καραθανάσης 10(1), Χατζηνικολάου 16, Κανλής 22, Καμαρούδης 4, Γενναίος 2, Λαμπρίδης 2, Παρμαξίδης 6(2), Μπάρμπας 2, Καρμής 2, Ανδεάδης, Παπαδόπουλος 4.
Ποσειδώνας Μηχανιώνας 65
ΑΜΟ Γαλαξίας 68
Δεκάλεπτα: 14-18, 33-26, 46-49, 65-68. Διαιτητές: Μαραθιώτης, Τζιοπάνος Γ.
Ποσειδώνας (Τσολάκης): Μπάφας 24, Καραμανλής 13(1), Σβολάκης 7, Μόσχος 5(1), Κατσιάνης 5(1), Γκουγκούσης 3, Χατζόπουλος, Αναγνωστίδης 6, Μπουσγιούκας 2.
ΑΜΟ Γαλαξίας (Ντούλης): Χατζηιωάννου 12, Μυτηλιναίος 4, Τερζής, Κεσίσογλου 7, Παπαδόπουλος 6(2), Τζιβάνης, Bουνάκης 11(3), Μάντζαρης 3, Κανλής 9(1), Τσαντάκης 10, Κοϊμτζόγλου 6.
ΠΑΣ Φίλιππος 64
Προποντίδα 68
Δεκάλεπτα: 10-21, 26-34, 49-50, 64-68. Διαιτητές: Σιταρίδης, Εμμανουήλ.
Φίλιππος (Χατζηιερεμίας): Ζήρας 3(1), Ιωακειμίδης 20, Αρναούτογλου 23, Βασιλειάδης 3, Κωνσταντίδης 6, Ιατρίδης Π. 3, Παπαδόπουλος 6(1).
Προποντίδα (Κοσμάς): Τρομπούκης, Ρικούδης 19(1), Αλεξιάδης 8, Μπάκας 1, Κοτζαμάνης 8, Βέρας 4, Αλεξανδρίδης 2, Ευλαμπίδης 8, Παπαδόπουλος, Ιορδανίδης 4, Διαμαντής 14(2), Αστρείδης.
ΑΕΕ Τούμπας 60
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 51
Δεκάλεπτα: 17-14, 33-23, 43-42, 60-51. Διαιτητές: Δαμίγος, Σακαλής.
ΑΕΕΤ (Γεωργάκας-Μητρίδης): Χαριστός 5, Ξουρίδας, Αναγνωστάκης 7(1), Πλατής 4, Κατσαρής 17(2), Τάσσος 6, Νυφαντής 3(1), Πασπαλτζής 6, Φλώρος 4, Γουβιάς 8.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Καρδομάτης-Καραμούδας): Αρνίδης 5, Μπατσιούδης, Κεσίδης 4, Ουρκέρογλου, Μυτιληναίος 17(1), Συρόπουλος, Ουγουρλόγλου 10, Καραμάνης 15, Τσολακίδης, Κούτλης.
Αριστοτέλειο Κολ. 83
Αχιλλέας Θερμαϊκού 68
Δεκάλεπτα: 24-19, 44-43, 62-54, 83-68. Διαιτητές: Λόρτος, Κουφούδης.
Αριστοτέλειο Κολ. (Μελετιάδης): Κλεισιάρης 13(3), Νικηφορίδης, Αποστολίδης, Τοπαλίδης 4, Μπατής 30(4), Πούνιος 20(3), Βλαχάκης 5, Μουσάλαμ, Παπαγεωργίου, Ένις, Βουτσάς 9, Τσέφλιος 2.
ΚΟΘ Αχιλλέας (Ντάγιος): Βρογκιστινός 6(2), Ζηλιασκούδης, Καρβουνάρης 13(3), Αγάθος Α. 6(1), Σπάχος 7, Δουβής 17(1), Πρατσινάκης 10, Παπαϊωάννου 6, Καρούλης 3.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18η, 22/02)
ΑΕΝ Κρήνης-Αετός
Γαλαξίας-Βεργίνα
Προποντίδα-Ποσειδώνας Μηχανιώνας
ΚΟΘ Αχιλλέας-Φίλιππος
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου-Αριστοτέλειο Κολ.
ΑΕ Πυλαίας- ΑΕΕ Τούμπας
Ερμής Καλαμαριάς-Ν. Βότσης
Η βαθμολογία (μετά από 17 αγωνιστικές):
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΜΟ | 33 | 17 | 16 | 1 | 7-1 | 9-0 | 3-0 | N11 | 1196 | 1012 | 184 | |
2 | ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΕ | 32 | 17 | 15 | 2 | 8-0 | 7-2 | 3-0 | N9 | 1193 | 999 | 194 | |
3 | ΑΕΕΤ | 30 | 17 | 13 | 4 | 7-2 | 6-2 | 3-0 | N6 | 1170 | 1064 | 106 | |
4 | ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ | 28 | 17 | 11 | 6 | 6-2 | 5-4 | 1-2 | H2 | 1202 | 1079 | 123 | |
5 | ΒΕΡΓΙΝΑ ΑΜΠΣΤΜΘ | 27 | 17 | 10 | 7 | 5-4 | 5-3 | 2-1 | N2 | 1034 | 982 | 52 | |
6 | ΑΕΤΟΣ ΜΑΣ | 26 | 17 | 9 | 8 | 5-4 | 4-4 | 2-1 | N1 | 1116 | 1108 | 8 | |
7 | ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΑΜΠΣ | 25 | 17 | 8 | 9 | 5-3 | 3-6 | 2-1 | N2 | 1120 | 1098 | 22 | |
8 | ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ | 25 | 17 | 8 | 9 | 3-6 | 5-3 | 1-2 | N1 | -10 | 1168 | 1187 | -19 |
9 | ΝΕΑ ΚΡΗΝΗ | 24 | 17 | 7 | 10 | 5-3 | 2-7 | 1-2 | H1 | 1111 | 1056 | 55 | |
10 | ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ | 23 | 17 | 6 | 11 | 4-5 | 2-6 | 1-2 | H2 | 13 | 1098 | 1188 | -90 |
11 | ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ | 23 | 17 | 6 | 11 | 4-5 | 2-6 | 0-3 | H4 | 12 | 1109 | 1156 | -47 |
12 | ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΣ | 23 | 17 | 6 | 11 | 3-6 | 3-5 | 1-2 | H2 | -5 | 1110 | 1205 | -95 |
13 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.Ο.Θ. | 21 | 17 | 4 | 13 | 2-6 | 2-7 | 1-2 | H1 | 1036 | 1186 | -150 | |
14 | ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΑΟ | 16 | 17 | 0 | 17 | 0-8 | 0-9 | 0-3 | H17 | 922 | 1265 | -343 |