Τα αποτελέσματα
Γαλαξίας-Ασβεστοχώρι 12-13(10), 32-37(20), 50-49(30), 62-67(τελικό)
ΑΚ Αστέρια-Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς 9-18(10), 20-37(20), 38-53(30), 51-74(τελικό)
ΑΟ Αρετσούς-Μαραθών 22-27(20), 39-38(30), 60-50(τελικό)
Νέα Ραιδεστός-Βεργίνα 20-15(10), 38-32(20), 60-51(30), 80-73(τελικό)
Αχιλλέας Τριανδρίας-Αριστοτέλης Επανομής 21-14(10), 31-21(20), 59-46(35), 67-51(τελικό)
ΑΣ Πανόραμα-ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας 19-19(10), 51-51(30), 61-70(τελικό)
ΑΕ Πυλαίας-ΑΚ Πανοράματος 8-18(13), 21-40(23), 53-67(τελικό)
Η βαθμολογία
1) Νέα Ραιδεστός 31 1217-982 235
2) Αριστοτέλης Επανομής 29 1048-876 172
3) Αχιλλέας Τριανδρίας 28 1212-1013 199
4) Ασβεστοχώρι 28 1051-956 95
5) ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας 27 1097-1015 82
6) Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς 26 1122-1045 77
7) ΑΚ Πανοράματος 24 924-965 -41
8) ΑΟ Αρετσούς 23 1052-1035 17
9) Βεργίνα 23 985-974 11
10) Μαραθών 22 994-1112 -118
11) ΑΚ Αστέρια 21 935-1117 -182
12) ΑΣ Πανόραμα 20 1043-1126 -83
13) ΑΕ Πυλαίας 17 863-1079 -216
14) Γαλαξίας 17 880-1128 -248
Η επόμενη αγωνιστική (17η, 7/2)
Ασβεστοχώρι-ΑΚ Αστέρια
Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς-ΑΟ Αρετσούς
Μαραθών-Νέα Ραιδεστός
Βεργίνα-Αχιλλέας Τριανδρίας
Αριστοτέλης Επανομής-ΑΣ Πανόραμα
ΑΚ Πανοράματος-ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας
ΑΕ Πυλαίας-Γαλαξίας
Νέα Ραιδεστός 80
Βεργίνα 73
Δεκάλεπτα: 20-15, 38-32, 60-51, 80-73
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Καρμπά
Νέα Ραιδεστός (Αποστόλου-Βουτσινάς): Κυριώτης 24(2), Γιαπουτζίδης, Λαγός 3(1), Κατσιάνος 4, Λαζαρίδης 17(3), Σιμανδούρας 2, Προκοπάκης, Αναστασίου25, Παπαθεοδώρου, Μυλωνάς, Κιόσια 5.
Βεργίνα (Μήτσικας-Σερβίτας): Κονιώρης 11(3), Μπιτέρνας 2, Δημητρόπουλος 4, Βουδούρης 2, Παντερής 6, Πούλιος 10, Παπαγεωργίου 6, Βουρδέρης, Σιδηρόπουλος 12(3), Δελκούσης 18(1).
ΑΕ Πυλαίας 53
ΑΚ Πανοράματος 67
Δεκάλεπτα: 8-15, 21-37, 31-54, 53-67
Διαιτητές: Κωνής-Λόλι
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Ντουπτσόγλου 9(1), Δήμου 2, Αντώνης 5(1), Μαλακόπουλος 5, Παπαδόπουλος, Κυριακίδης, Καρράς 9(1), Μαλιγκούρας 9, Κούτος 2, Αναστασιάδης 2, Παπακώστας 2, Τσίκος 8(2).
ΑΚ Πανοράματος (Γιαννάκης): Κουτσιάμπασης 7(1), Σουρμελίδης 8(2), Παπαμαστοράκης 2, Εμμανουήλ , Σαράντης 6, Μάστορας 19, Στογιαννόπουλος 9(1), Μεϊντάνης 9, Τσακιρίδης 7.
ΑΚ Αστέρια 51
Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς 74
Δεκάλεπτα: 9-18, 20-37, 38-53, 51-74
Διαιτητές: Καλοκυθάς-Διβόλη
ΑΚ Αστέρια (Ακριτίδης-Παπαδόπουλος): Καβαδάκης 2, Παπαδόπουλος, Αραμπατζής 20(1), Λουλούδης 14(1), Μπογατίνης, Τσαμασιάν Ρ. 12, Τσαμασιάν Α. 3.
Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς (Κασιόλας): Φραντζής 6, Παπαδόπουλος 4, Ναζίρης 4, Αρνίδης 2, Κουτσούκος, Μιχαηλίδης, Καραγιαννόπουλος, Τσαμασλίδης 14, Λαζαρίδης 7(1), Κουσίδης 27(2), Καραμπέρης 8(1).
Αχιλλέας Τριανδρίας 67
Αριστοτέλης Επανομής 51
Δεκάλεπτα: 21-14, 31-21, 52-42, , 67-51
Διαιτητές: Γραικός-Κανελλίδης
Αχιλλέας Τριανδρίας (Χατζόπουλος): Τσανακτσίδης 5, Μπατκα 4, Πετρίδης 5, Χατζόπουλος 14(4), Θεοδώρου, Βαρδουνιώτης 13, Παρίσης 6(2), Τσελέκης 7, Καμπανάς 13(1).
Αριστοτέλης Επανομής (Γκένογλου): Νικητιανός, Τουβεντσίδης 5(1), Μπέλλος 2, Κουκουσεράκης 2, Παπαχρήστος 1, Σαχινίδης 5, Δέλλας 10, Μπαρτζώκας 8, Μαγγλάρης 16, Φλετούρης 2.
ΑΟ Αρετσούς 60
Μαραθών 50
Δεκάλεπτα: 9-14, 22-27, 39-38, 60-50
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Αθανασιάδης
ΑΟ Αρετσούς (Πετρόπουλος-Βακιρτζής): Αποστόλου 1, Φλιώνης Ι. 6, Τσιμπής 11, Σιδηροηλίας 7, Παντελίδης Κ. 13(1), Παπανικολάου Μ. 6, Θεοδοσιάδης 12(2), Παπανικολάου Χ. 3.
Μαραθών (Βουλάλας): Αργυρίου, Πολυχρονίδης 4, Καραγκιαβουρίδης 9, Πατίκας 6(2), Καραγιάννης, Χατζηβασιλειάδης 6(2), Ουγουρλόγλου 6, Καραμάνης 9(1), Τζώλος 8.
*Οι γηπεδούχοι αφιερώνουν τη νίκη στον αρχηγό Ορέστη Αποστόλου που χτύπησε στο κεφάλι κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.
Γαλαξίας 62
Ασβεστοχώρι 67
Δεκάλεπτα: 12-13, 32-37, 50-49, 62-67
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Εκιτζίδης
Γαλαξίας (Βουλκίδης): Ντέμπος 6(1), Παπαδημητρίου 10(1), Νατσιούλας, Σύρος 6(2), Διαμαντής 10, Σμπρίνης 7, Βλαχάκης 3, Ιωαννίδης, Σελεμίδης 13(1), Κετσετζής, Μάντζιαρης 7.
Ασβεστοχώρι (Μητριτζίκης-Κουτσουρίδης): Κανόπουλος 13, Βαλεργάκης 2, Μπεχλιβάνης 18(2), Τάνης, Σερέτης 11, Τραγιαννίδης Γ., Τσίμπουρης, Μπάκος 17(1), Χασεκίδης, Μελίδης 6, Τραγιαννίδης Α.