Thess 4on4: Οι Crime Pays τις εντυπώσεις, τα Άχρηστα Υλικά την ουσία

440

Ματς για τον 2ο γύρο του Τhess4on4 Play Offs είχαμε την Τεταρτη το βραδυ με τα Άχρηστα Υλικά , έχωντας περασει το εμποδιο των Play Ground σκουπιζωντας τους με 2-0 αναμετρηθηκαν με τους λαβωμένους Crime Pays που θα παραταχθούνε στην συνέχεια της χρονιάς χωρίς το μέγαλο τους όπλο και αρχηγό του Niko Andre .

Οι Crime Pays ηξέραν εξαρχής τα δεδομένα,έπρεπε να κρατήσουν το μάτς στον ρυθμό τους ,το σκόρ χαμηλά και στην συνέχεια με την συμπαγης άμυνα τους να αναζητήσουν τις πιθανότητες νίκης που τους αναλογούν.Απο την άλλη η ομάδα των Αχρηστων Υλικών μπορει στην μέρα της να «σκοτώσει»κάθε αντιπαλο αλλα στο συγκεκριμένο μάτς δεν ήταν μία απο αυτές.

Το ξεκίνημα του μάτς ήταν ακριβως οπως το σχεδίασε ο έμπειρος κόουτς των Crime Pays αργο τέμπο και χαμηλό σκορ και κυρίως να μην ξεφύγει ο αντιπαλος.Αποτελεσμα 11-10 υπέρ των Crime με τα σούτ για τα Αχρηστα Υλικα να μην βρίσκουν στόχο . Ιδια κατασταση στο 2ο δωδεκάλεπτο με τα υλικα να μην μπορουν να ξεφύγουν σε κανένα σημείο του αγώνα ενώ μην βρίσκοντας επιθετικές λύσεις απο το τρίποντο δοκίμασαν να απειλήσουν με διεισδύσεις που όμως αποτελεσαν βούτυρο στο ψωμί των δυσκολοκαταβλητων Crime.

Με σκορ ημιχρόνου 19-17 ξεκίνησε το 3ο δωδεκάλεπτο εκει οπου τα Αχρηστα Υλικα έμειναν για 12 ολοκληρα λεπτα στους 3 πόντους,και αυτο αν μη τι αλλο αποτελει ρεκόρ ειδικά απεναντι σε αυτη την ομαδα,οπου είναι ακατορθωτο να μείνουν εκει.Ομως και οι Crime Pays έμειναν πολυ χαμηλα και δεν αξιοποίησαν αυτο το δώρο 22-21 στο τελος τους 3ου δωδεκαλέπτου.

Πόντο ποντο πηγετο ματς μέχρι και 3 λεπτά πρίν απο το τελος οπου μίλησε η ωριμότητα και η εμπειρια των Υλικών και κρατησαν έστω μία οριακη διαφορά 3 ποντων μέχρι το φινάλε σε μία σειρά οπου μπορει να φτασει ακομα και στα 5 μάτς.