Tελείωσε όπως άρχισε…

397

Το Σάββατο τελείωσε όπως άρχισε, με νίκη. Το προπαιδικό Α’ επιβεβαίωσε ότι είναι μια απο τις καλυτερες ομαδες του ομίλου νίκησε την αντίστοιχη ομάδα του Αία Ευόσμου με 81-52.

Αυτή τη φορά οι απουσίες ήταν λιγότερες και η ομάδα ήταν συγκεντρωμένη στο παιχνίδι από την αρχή. ‘Ετσι από το πρώτο δεκάλεπτο τα παιδιά, παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ κατά διαστήματα σε άμυνα και επίθεση, ανάγκασαν τον αρκετό κόσμο που ήταν στις κερκίδες του γηπέδου μας, να τους χειροκροτήσει πολλές φορές.

Αυτή ήταν η έκτη νίκη σε έξι αγώνες. Η διακύμανση του σκορ ανά δεκάλεπτο: 19-13, 37-21, 54-29, 81-52.

Τους 81 πόντους σημείωσαν: Παπαδόπουλος 7 (1), Βελισσαρίου Χρ. 2, Εσέρογλου 2, Κεπεσίδης 7 (1), Λεπτοκαρίδης 5(1), Ξυπόλυτος 4, Ρεφατλάρι 21 (2), Δεντσικίωτης 14, Μέρμιγκας 15 (1), Βελισσαρίου Αν. 4.

Επόμενος αγώνας και τελευταίος είναι το επόμενο Σάββατο 16 Απριλίου με αντίπαλο την ομάδα του ΕΟΣ στο γήπεδο της Ηλιούπολης. Θα πετύχει η ομάδα το απόλυτο επτά στα επτά;