Επανεκκίνηση σήμερα για το πρωτάθλημα της National League 2 με τα παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής. Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι αγώνες στους πέντε ομίλους της κατηγορίας έχουν ως εξής:
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΓΣ Γαργαλιάνων-ΑΟ Αστέρας Τεμένης 64-75
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-Παναχαϊκή ΓΕ 77-73
ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 77-41
Ιωάννινα ΣΚ-Ιόνιος ΑΣ 68-83
ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας-ΚΑΕ Παραμυθιάς 83-63
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Αχαγιά 82 75-69
Βαθμολογία
1. ΑΟ Αχαγιά 82 8-2 18
2. ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 7-3 17
3. ΓΣ Γαργαλιάνων 6-4 16
4. ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου 6-4 16
5. ΕΑ Προμηθέας 2014 7-2 16
6. ΑΟ Αστέρας Τεμένης 6-4 16
7. ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 5-5 15
8. Παναχαϊκή ΓΕ 4-6 14
9. Ιωάννινα ΣΚ 4-6 14
10. Ιόνιος ΑΣ 4-6 14
11. ΚΑΕ Παραμυθιάς 2-7 11
12. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-10 10
Αναλυτικά οι αγώνες
ΓΣ Γαργαλιάνων-ΑΟ Αστέρας Τεμένης 64-75
Δεκάλεπτα: 19-16, 34-36, 49-59, 64-75
Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Μπον, Χρήστου
Γαργαλιάνοι (Κούτρης): Σίμοβιτς 16, Σκλήβας 18, Γιαννακόπουλος 4, Γαβρίλης 3(1), Γιαννόπουλος Δ. 5(1), Παπουτσής 8(2), Λαζαρίδης 5(1), Κυριακόπουλος 2, Μπουκουβάλας, Τσαγκάρης 3(1).
Αστέρας (Ξενούλης): Πέτροβιτς 28(8), Μπίρμπας 3(1), Βουρνάς 6, Γκάτζιος 12, Τσουλέας 3(1), Σταθακόπουλος 7, Σακελλαρόπουλος 5(1), Καραγγελής 9(1), Δούβος, Βαγενάς.
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-Παναχαϊκή ΓΕ 77-73
Δεκάλεπτα: 18-18, 39-33, 59-50, 77-73
Διαιτητές: Χρόνης, Σίμα, Παπαχρυσανθακόπουλος
Γλαύκος (Πολίτης): Τζίμης 26(4), Μαραντής 1, Κρέμιτς 4, Ρουμελιώτης, Μπόγρης Λ. 4, Μπαρδάκας 15(2), Σερέτης 9(1), Πανόπουλος 18(1), Καραλής.
Παναχαϊκή (Γκοργκόλης): Γκόβας 15(3), Μοσχοβάκης , Γιαννικόπουλος 7, Καλογιάννης, Νικολάου 17(1), Μανωλάκης 10, Μπαλλής 13, Βανδώρος 5(1), Χρυσανθόπουλος Σπ., Σάλαϊ 3(1), Κούτρας 3(1).
ΑΟ Αργοναύτης Ν. Κίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 80-47
Δεκάλεπτα: 18-12, 48-30, 65-38, 80-47
Διαιτητές: Περδετζόγλου, Αλεξόπουλος Παν., Στραγαλινός
Αργοναύτης (Μιχαλόπουλος Αθ.): Λυμπερέας 2, Ρούζιος, Παλλαδινός 16(2), Δανίκας 15, Μιχόπουλος 9(3), Κωνσταντίνου 12(4), Πρεδάρης 5(1), Σαρηγιάννης 4, Κατσένης 8(1), Οικονόμου, Πουλιόγλου 9(1), Σαμιός.
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Τασουλής 12(2), Ματσάγγας 7(1), Τσόλης Ν., Θεοδωρόπουλος 12, Τσόλης Γ., Μακρής 2, Κοντός, Ντούμας 12, Πετρίδης, Σταθόπουλος 2, Τούλιας, Κουράνος.
Ιωάννινα ΣΚ-Ιόνιος ΑΣ 68-83
Δεκάλεπτα: 19-14, 32-38, 47-56, 68-83
Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Κωνσταντινέλλης, Αθανασιάδης Αθ.
Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Μάντζιος 12(2), Ζώτος 12, Τσιγγενόπουλος 7(1), Ραντιβόγεβιτς 16(4), Γκουντουβάς 7(1), Πολύζος, Χίντζιος, Πετσίτης, Κουλουμπής, Βελώνης, Δάσκαλος, Μπαρτζώκας 14.
Ιόνιος (Κοντογιάννης): Βαζούκης Ι. 16(2), Γουίλσον 17, Δεϊμέζης 19, Στεμπάρης 9, Θωμαΐδης 9, Βαζούκης Φ., Σπίνουλας 7(1), Τσιτσές.
ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας-ΚΑΕ Παραμυθιάς 83-63
Δεκάλεπτα: 18-17, 34-29, 61-49, 83-63
Διαιτητές: Αναστασιάδης Β., Τσαρδούλιας, Ντόντης
Δόξα Πύρρου (Παππάς): Μπάλλας 17, Θώδης 7(1), Ίλιτς 16(2), Ξιούρας 13(4), Ιωαννίδης 3(1), Γυφτοκώστας 2, Πρίφτι, Βασιλείου 6, Μουκάι 2, Σταυρόπουλος 13(1), Μπαρτζώκας 4.
Παραμυθιά (Κρικώνης): Μπόγιτσιτς 22(1), Μάλλιος, Σωτηρίου 6, Χάιδος, Κατσίβελος 5(1), Καμπακάς 4, Μπιλιούρης 3, Κωσταράς, Πετρόπουλος 5(1), Κακιούζης 16(3).
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Αχαγιά 82 75-69
Δεκάλεπτα: 17-17, 34-32, 52-58, 75-69
Διαιτητές: Κηπώσης, Γεωργόπουλος, Μούστρης
Προμηθέας 2014 (Σκροπολίθας): Αδαμόπουλος 11, Σοϊλεμετζίδης 20(5), Χριστοφοράτος, Πλώτας 9(2), Μπαζινάς 20(3), Βλάσσης 2, Λάγιος 10, Βασιλείου 3(1), Λιόλιος.
Αχαγιά (Ελευθεριάδης): Οικονομόπουλος 10(2), Χονδρόπουλος 14(2), Ντόκιτς 27(2), Λυμπέρης, Τσακίρης 8(1), Ιωάννου 2, Ταρναρής 6, Ιατρόπουλος, Κανελλάκης 2.
Επόμενη αγωνιστική (11η, 14/1)
ΑΟ Αστέρας Τεμένης-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου
Παναχαϊκή ΓΕ-ΕΑ Προμηθέας 2014
ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΣ Γαργαλιάνων
Ιόνιος ΑΣ-ΑΟ Αργοναύτης Νέας Κίου
ΚΑΕ Παραμυθιάς-Ιωάννινα ΣΚ
ΑΟ Αχαγιά 82-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας
2ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 65-59
Ηλυσιακός ΑΟ-ΑΣ Πέρα 92-74
ΑΣΕ Δούκα-ΑΕ Πικερμίου 69-77
ΚΑΟΚ Παλαίμων-Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής 67-91
ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πανναξιακός ΑΟΚ 54-71
Βαθμολογία
1. Ηλυσιακός ΑΟ 8-1 17
2. ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου 6-4 16
3. ΑΕ Πικερμίου 7-2 16
4. ΑΣΕ Δούκα 6-3 15
5. Πανναξιακός ΑΟΚ 5-4 14
6. Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας 5-4 14
7. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 4-5 13
8. Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής 4-5 13
9. ΑΟ Αργοναύτης Ραφήνας 2-7 11
10. ΑΣ Πέρα 2-7 11
11. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 1-8 10
Αναλυτικά οι αγώνες
ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πανναξιακός ΑΟΚ 54-71
Δεκάλεπτα: 15-16, 29-31, 42-48, 54-71
Διαιτητές: Τσατταλιού, Γεωργιλάκης, Πετρόπουλος Γ.
Κρόνος (Δεγαΐτας): Παπαπέτρου 8(2), Ξιούρας 6(2), Μπελίτσης 15(1), Σουγλέρης, Βαρσαμούλης 2, Μπιλάλης 4, Γκίζης 6, Τσάβος 4, Καραχάλιος, Κουζούκας 2, Κυριακόπουλος 7(1), Γκουνταρέλης.
Πανναξιακός (Καρατζάς): Καραλευθέρης 8, Προδρόμου 21(2), Ψαρόπουλος 5(1), Γκόντγουιν, Μάκαρης 6, Μάντιτς 15(3), Πάππος 11(1), Στοΐτσης 2, Αρτσάνος 3(1), Μυλωνάς, Φλεριανός.
Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 65-59
Δεκάλεπτα: 17-11, 40-25, 54-39, 65-59
Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Κουλουμπαρίτσης, Πολάτογλου
Ελευσίνα (Μαυρογιάννης): Στεργίου 7(1), Γκουαλτιέρι 3(1), Καπώνης 5(1), Κοντραφούρης 7, Καραμίντζος 5(1), Δούκας 6, Ντοσκορής 16(2), Λιβανός 4, Χρυσός 10(2), Χαρουνί 2.
Αργοναύτης (Μποτής): Ομάρ 18(3), Μανταλβάνος 8, Άρχος 4, Δεκαβάλλας 6(2), Δολιανίτης 4, Μάντακας 4, Συγγούνας 7, Καπένης 6, Καρέλλας 1, Τσίρος 1.
Ηλυσιακός ΑΟ-ΑΣ Πέρα 92-74
Δεκάλεπτα: 22-16, 45-30, 66-47, 92-74
Διαιτητές: Πετράκης Ιωάν., Ψύχας, Αρτελάρης
Ηλυσιακός (Ασημακόπουλος): Τσάτας 9(1), Φώτσης 14(1), Μπέμπης 21(4), Καράμπουλας 14(1), Οικονομόπουλος 12(2), Ογκμπέντε 6, Καππής 7, Αϊβαζίδης 2, Σταύρου 4, Νικολόπουλος 2, Μπινιάκου, Τόλιος.
Πέρα (Χολέβας): Κακαργιάς, Βλάχος 18(2), Δάνα 24(3), Μάρτζος 1, Γκρζέζιακ 2, Καρακώστας 4, Καψαρίδης 8, Δημητρίου 3, Μπούσι 3(1), Δαλαμπέκης, Γιαννόπουλος 2, Αγγελόπουλος 9(1).
ΑΣΕ Δούκα-ΑΕ Πικερμίου 69-77
Δεκάλεπτα: 19-19, 35-33, 48-52, 69-77
Διαιτητές: Ευφραιμίδης Θ., Βαγγάλης, Κουτίβης
Δούκας (Γιαννακόπουλος): Κοψιάς 8, Κορομηλιάς 3, Μαντζάκος 3, Σγουρός 10(3), Καρακώστας 9, Καραΐσκος 12, Ζαβιτσάνος 5(1), Αραβαντινός 6, Γεραμάνης 13(1).
Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος): Νάσσης 1, Γεωργούτσος 10, Κούσουλας 10(2), Σολωμός 14, Ταφίλη 9(1), Παπαζήσης 15(3), Λιόντας, Τσόπης, Μπίγγος, Σταμάτης 18(2), Σβαρνάς.
ΚΑΟΚ Παλαίμων-Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής 67-91
Δεκάλεπτα: 24-26, 42-52, 52-76, 67-91
Διαιτητές: Πλέγας, Θεοδοσόπουλος, Παπαδόπουλος Νικ.
ΚΑΟΚ (Χατζηπανηγύρης): Τσιαμπάς 12(3), Χασά 3, Δαρμής 4, Πατουχέας 6, Σταυριανόπουλος 12(3), Ραντοσάβλιεβιτς 13, Κατσαβόπουλος, Σέγκας 2, Συνετός 15(2), Κρεμμύδας.
ΚΑΠ (Ζάχος): Κοντός Αθ. 13(1), Παππάς 9(1), Στεργιάκης 14(1), Γιαννούτσος 10(2), Παπανικολόπουλος 6(2), Παπαθανασίου 14, Φωτητζόγλου 13(2), Λιμαντζάκης 12, Σπυράκος, Γαλαζούλας, Νικολακόπουλος, Μαραθάκης.
Επόμενη αγωνιστική (11η, 14/1)
ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας
ΑΣ Πέρα-Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας
ΑΕ Πικερμίου-Ηλυσιακός ΑΟ
ΚΑΠ-ΑΣΕ Δούκα
Πανναξιακός ΑΟΚ-ΚΑΟΚ Παλαίμων
Ρεπό: ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου
3ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΑΟ Πεύκης-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 62-76
ΚΟ Χολαργού-ΓΣ Δάφνη Δαφνίου 91-55
Ηράκλειο ΟΑΑ-ΑΟ Έρμης Αργυρουπόλεως 78-79
ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΟ Ένωση Ιλίου 72-61
ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΓΕ Αγίων Αναργύρων 87-62
ΑΟΚ Χανιά-ΑΟΦ Πορφύρας 63-76
Βαθμολογία
1. ΚΟ Χολαργού 9-1 19
2. ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως 8-2 18
3. ΓΣ Δάφνη Δαφνίου 7-3 17
4. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 6-4 16
5. ΑΟΦ Πορφύρας 6-4 16
6. ΓΣ Ηλιούπολης 5-5 15
7. ΑΟ Πεύκης 5-4 14
8. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 5-4 14
9. ΑΟ Ένωση Ιλίου 3-7 13
10. Ηράκλειο ΟΑΑ 2-7 11
11. ΓΕ Αγίων Αναργύρων 2-7 11
12. ΑΟΚ Χανιά 0-9 9
*O AO Πεύκης έχει έναν μηδενισμό.
Αναλυτικά οι αγώνες
ΑΟ Πεύκης-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 62-76
Δεκάλεπτα: 22-21, 31-36, 42-54, 62-76
Διαιτητές: Σπυρλιδάκης, Σάλτας, Κονταξάκης
Πεύκη (Παύλος): Νικολακόπουλος 9, Μιλούσης 11, Μερκούρης 6(1), Ζουρμπάκης 4(1), Λέζος 8, Παλουκάκος 8, Βαλιώτης 10(1), Οουαντίτζο 2, Γεροκώστας 4, Υφαντής .
Νίκη (Κατσούνης): Παπαδημητρίου 6, Υμερί 12, Πετρίδης, Βαφιάς 10(1), Αλεξόπουλος, Μαραγκίδης 14(2), Τρίχας 13(2), Δέλλιος 7(1), Τσεκένης, Θεοδοσίου 7(1), Μακρογιαννάκης, Κώτσης 7.
ΚΟ Χολαργού-ΓΣ Δάφνη Δαφνίου 91-55
Δεκάλεπτα: 22-9, 49-28, 70-45, 91-55
Διαιτητές: Καψιώχας, Καραπαπάς, Αυγερινός
Χολαργός (Θωμόπουλος): Ψημίτης 13(2), Γιαννουλάκης 2, Κουκουνιάς 6, Λουκάς 8, Ιωακειμίδης 11(3), Τσιτσιγιάννης 12(2), Καλαντζή 18(3), Κατωπόδης 11(3), Ραπτίδης 8(1), Κατσώρης 2.
Δάφνη (Στρατικόπουλος): Μιχαλόγλου 8(1), Δελίδης 12(2), Χίνης 12(2), Γιαννακόπουλος 2, Φραγκούλης 4, Μπένος 1, Παπαδόπουλος 8(1), Μανωλάτος 1, Πιτσουλάκης 2, Μπέμπελος, Μπήλιος 5(1), Παπανικολάου.
Ηράκλειο ΟΑΑ-ΑΟ Έρμης Αργυρουπόλεως 78-79
Δεκάλεπτα: 23-27, 36-52, 59-66, 78-79
Διαιτητές: Φασόλης, Βομπίρης, Ζαφείρη
Ηράκλειο (Πετράκης): Καστανιώτης 15, Αναστασάκης 12(3), Κατσούρρι 10, Μάρης, Γενιτσαρίδης, Καμαρινός 26(4), Λεφής 6, Πέτρου 6, Σαρρής 3(1), Μαρτίνα, Κανατάκης, Δαγαλάκης.
Ερμής (Γκαναβίας): Πέττας 15(1), Σάκοτα 22(3), Καβαλαράκης 9(2), Κόγκας, Τσιώκος 15, Τσέλιος 3(1), Παξινός 9(2), Παπανδρέου 6, Ραζής, Μπούτος.
ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΟ Ένωση Ιλίου 72-61
Δεκάλεπτα: 18-24, 37-43, 58-54, 72-61
Διαιτητές: Αναστασόπουλος Β., Δημουλάς, Σπυρόπουλος Αντ.
Ηλιούπολη (Βλουτής): Μαντάς 4, Παπαδιονυσίου 22(4), Ζανιδάκης 14(2), Βεσκούκης, Ευαγγέλου 2, Σπανός 6, Σγουμπόπουλος 14(2), Χατζηκάλφας, Μπριασούλης 5(1), Πούλης 3(1), Παναγόπουλος.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Σαξιώνης 25(2), Σαλούστρος-Σφανδός 15(1), Μπαρμπαρής, Μηλαθιανάκης 5, Κιούκης 3(1), Κουτσούμπας 4, Χαμιτάι, Τριντής, Σερεπισός 2, Κοσμίδης 5, Τσόλκας 2.
ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΓΕ Αγίων Αναργύρων 87-62
Δεκάλεπτα: 27-8, 41-28, 71-51, 87-62
Διαιτητές: Παπαγεωργίου Δημ., Τζανετάκης, Αντωνέλου
Ελευθερία (Σίμος): Δενδρινός 5, Λάμπρου 14(1), Κατσόγιαννης 22, Γιαμπάνης , Κολοφώτης 3, Βώλος, Κατσουρρί, Γεωργιάδης 2, Νικολαΐδης 19(4), Ζενέλι 7(1), Κιούσης 7(1), Κρεμαστούλης 8(2), Μουστάκας.
Άγιοι Ανάργυροι (Φασουλόπουλος): Αλεξανδρόπουλος 10, Χριστόδουλος 25, Κεφαλάς 3, Τζελέπης 12(2), Παπαδάκης, Γούνης, Μπέλμπας 10(1), Παυλίτινας 2, Ζουμαδάκης, Νέζης, Γιαννούλης, Λαγός.
ΑΟΚ Χανιά-ΑΟΦ Πορφύρας 63-76
Δεκάλεπτα: 22-20, 34-38, 43-64, 63-76
Διαιτητές: Καμήτσος, Ελ Ανύ, Τσάλας
Χανιά (Παπανικολάου): Ζαχαρόπουλος 15(1), Αλεξίου 3(1), Ξετρίχης 3(1), Γεωργάκης 6(2), Πετράκης 6, Δούγαλης 2, Πατεράκης 5, Γυπαράκης 3, Παπαβασιλείου 11(3), Χάχαλος 3, Κοντογιάννης 6, Χασάκης-Μάχος.
Πορφύρας (Λειβάδης): Κυριακόπουλος 10(2), Κωνσταντίνου 10, Ταγάρης 15, Παπαδόπουλος 3(1), Σιδέρης 2, Καδηγιαννόπουλος 4, Βλασσόπουλος 6, Λαμπρόπουλος, Συμεωνίδης 12, Μαγουλάς 14(2).
Επόμενη αγωνιστική (11η, 14/1)
ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΚΟ Χολαργού
ΓΣ Δάφνη Δαφνίου-ΑΟΚ Χανιά
ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως-ΑΟ Πεύκης
ΑΟ Ένωση Ιλίου-Ηράκλειο ΟΑΑ
ΓΕ Αγίων Αναργύρων-ΓΣ Ηλιούπολης
ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου
4ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΑΕ Λάρισας-ΓΣ Αλμυρού 61-69
Ολυμπιακός Βόλου-ΓΑΣ Μελίκη 84-78
ΑΟ Τρίκαλα-Κούπα Κιλκίς 71-68
Τιτάνες Παλαμά-Αετοί Βέροιας 81-48
ΑΣ Καστοριάς-Αργος Ορεστικό 79-68
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Πιερικός Αρχέλαος 65-76
Βαθμολογία
1. Τιτάνες Παλαμά 9-1 19
2. ΑΣ Καστοριάς 8-2 18
3. ΑΟ Τρίκαλα 8-2 18
4. ΓΣ Αλμυρού 6-4 16
5. Πιερικός Αρχέλαος 6-4 16
6. Αετοί Βέροιας 6-4 16
7. Κου.Πα. Κιλκίς 5-5 15
8. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 3-7 13
9. Ολυμπιακός Βόλου 3-7 13
10. ΑΕ Λάρισας 3-7 13
11. Αργος Ορεστικό 2-8 12
12. ΓΑΣ Μελίκη 1-9 11
Αναλυτικά οι αγώνες
ΑΕ Λάρισας-Αλμυρός 61-69
Δεκάλεπτα: 15-19, 31-39, 43-49, 61-69
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Αθανασιάδης Βλ., Λαμπρέλλης
Λάρισα (Γκανέτσας): Γκανέτσας 13, Γεωργάκης 15(3), Καραδήμος 11, Νταής 13(1), Βλάχος 2, Κρικώνης 3, Ζιάκας 2, Κοντογιάννης 2, Παπαϊωάννου.
Αλμυρός (Ζαρονικόλας): Κοντοστάθης 8(2), Πολίτης 20(4), Μαμούρας 13(1), Παπούλιας 18, Αργύρης 5(1), Μυλωνάς, Πελεκούδας 3, Μπακόλιας 2, Μασούρας.
Ολυμπιακός Βόλου-Μελίκη 84-78
Δεκάλεπτα: 14-28, 33-50, 53-67, 84-78
Διαιτητές: Κοντογιάννης, Τοπαλίδης, Σκρίνος
Ολυμπιακός Βόλου (Κοσμάτος): Μαλακόπουλος 9(1), Νυδριώτης 14(2), Λογοδότης Π. 10(1), Σπανόπουλος 2, Σιδηρόπουλος 3, Παρασχάκης, Στεφόπουλος 5, Δελεντζές 20, Πρέλεβιτς 21(1).
Μελίκη (Καραγιαννίδης): Βογιατζής 14(4), Πλεξίδας 16(2), Κρίτσικας 8, Στακτάρης 9(2), Χύτας 7, Βουρτζούμης 16(4), Μούμογλου 8(2), Παγώνης, Μαρμαρίδης.
Τιτάνες Παλαμά-Αετοί Βέροιας 81-48
Δεκάλεπτα: 21-12, 38-28, 59-36, 81-48
Διαιτητές: Παζώλης, Αγραφιώτης Γρ., Αναστασιάδης Γ.
Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης): Πανάγος 14(3), Τσούμας Σ. 8, Τσούμας Γ. 11(2), Σαριμπαλίδης Κ. 15(2), Λόλας 10, Σφακιανός 5(1), Σαριμπαλίδης Γ. 12(2), Αρχοντούλης 2, Φαλιάκης Ε., Φαλιάκης Σ. 4(1).
Αετοί Βέροιας (Αλμπάνης): Δαχρέτζης 11(1), Σαχμπατιάν 8, Παπαδόπουλος 2, Κούντας 4, Κόκκινος 6, Νικάι 2, Ιωσηφίδης 2, Μητακίδης 2, Γάτσος 9(1), Σαζακλίδης 2.
ΑΟ Τρίκαλα-Κου.Πα. Κιλκίς 71-68
Δεκάλεπτα: 12-14, 27-33, 46-49, 71-68
Διαιτητές: Εκίζογλου, Αγραφιώτης Β., Αβρονιδάκης
Τρίκαλα (Παπαδημητρίου-Κουρμέντζας): Ψύρρας 18(1), Σούλκο 8, Δέσπος 13, Μοσχόπουλος 4(1), Ταμ Τζοελ 4, Γκαντιας 9(1), Λεπενιώτης 15(3), Ευαγγελακόπουλος.
Κου.Πα. Κιλκίς (Θεοδωράκος): Θεοδωράκος 14(2), Παπαδόπουλος 26(4), Ακριτίδης 5, Μακούλης 8(1), Μανούσος 8, Καρυπίδης 3(1), Πιπερτζής 4.
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Πιερικός Αρχέλαος 65-76
Δεκάλεπτα: 8-24, 30-35, 46-60, 65-76
Διαιτητές: Λυγούρας, Σταμπουλής, Τριανταφύλλου
Φρυγανιώτη (Χατζηκυριακίδης): Καραποστόλου 13(1), Γεωργάκης 8, Τεπετίδης 3(1), Μεσκούρης 6(2), Τσίγκας 12(1), Ταζόπουλος 2, Μασλαρινός 16, Ζλάκιος 2, Καπλάνης, Κομματάς 1, Γρηγοριάδης 2.
Πιερικός (Ευγενειάδης): Ροδόστογλου 19(2), Λιόλιος 3(1), Ράπτης 31(1), Καρκατσέλης 3(1), Νούλας 2, Κοκτσίδης, Γκογκίδης 2, Κοντσές 2, Ιγγλέζος 8, Τσιόγκας 6(2).
Καστοριά-Άργος Ορεστικό 79-68
Δεκάλεπτα: 20-18, 38-31, 59-53, 79-68
Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Δικταπανίδης, Κλεπουσνιώτου
Καστοριά (Καραταγλίδης): Μπέγος 21(5), Τερσενίδης 19(2), Δατσιάδης 10(3), Χότζα 13, Παγανάς 5, Πιπερόπουλος 11(1), Κορομπίλιας, Παντελίδης, Ντόντης, Μονοβασίλης.
Άργος (Κίτσιου): Δήμου 16(1), Κόττας 14(1), Σαρρής 3, Μαλιούρας 2, Φωτιάδης 6, Παράσχος 3(1), Στάιος, Τράντας 10(2), Δήμου 14(2).
Επόμενη αγωνιστική (11η, 14/1)
ΓΑΣ Μελίκη-ΑΕ Λάρισας
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Καστοριάς
Αργος Ορεστικό-Τιτάνες Παλαμά
Αετοί Βέροιας-ΑΟ Τρίκαλα
Κου.Πα. Κιλκίς-Ολυμπιακός Βόλου
ΓΣ Αλμυρού-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη
5ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Ναύαρχος Βότσης-Ασπίδα Ξάνθης 90-82
Ακαδημία Μουδανιών-Σταυρούπολη ΕΚ 74-80
ΓΑΣ Βασιλικών-Αγία Βαρβάρα 64-58
Ολυμπος ΕΚΕ-Ιωνικός Ιωνίας 76-71
Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΚΑΟ Χαλκιδικής 65-76
ΠΣ Ευκαρπίας-Εθνικός Λαγυνών 77-78
Βαθμολογία
1. ΚΑΟ Χαλκιδικής 10-0 20
2. Ιωνικός Ιωνίας 7-3 17
3. Σταυρούπολη ΕΚ 7-3 17
4. ΓΑΣ Βασιλικών 7-3 17
5. Ολυμπος ΕΚΕ 6-4 16
6. Ναύαρχος Βότσης 6-4 16
7. Ασπίδα Ξάνθης 5-5 15
8. Αγία Βαρβάρα 4-6 14
9. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 4-6 14
10. Εθνικός Λαγυνών 3-7 13
11. Ακαδημία Μουδανιών 1-9 11
12. ΠΣ Ευκαρπίας 0-10 10
Αναλυτικά οι αγώνες
Ναύαρχος Βότσης-Ασπίδα Ξάνθης 90-82
Δεκάλεπτα: 17-20, 47-40, 70-60, 90-82
Διαιτητές: Νέδογλου, Γιατρόπουλος, Γκαρτζονίκας
Ναύαρχος Βότσης (Κεσαπίδης): Τσαχτσίρας 6(1), Καζαμίας 21(1), Γιαννίκος 11(3), Επαμεινώνδας 8(2), Χατζηλάμπρου 19(4), Πουρλίδας 19(6), Πατεράκης 3, Βενετίδης, Πεταλωτής 3(1), Βασιλάκης, Κασιάνος.
Ασπίδα (Κασαρτζίδης): Αγγελόπουλος 21, Στουρνάρας 16(1), Παυλάκης 3, Κρστιτς, Μπιλιούρης 23(1), Σαββουλίδης 6(1), Παπαϊωάννου 3(1), Κάλφας 2, Καρανικολίδης 8(2), Ρούμογλου, Παναγιωτόπουλος.
Ακαδημία Μπάσκετ Μουδανιών-Σταυρούπολη ΕΚ 74-80
Δεκάλεπτα: 19-25, 40-47, 51-69, 74-80
Διαιτητές: Καντζουρίδης, Νικολαΐδης, Πλιάκος
Μουδανιά (Κατσικάρης): Ζαχαρίας 7(1), Μελαδιανός 18(4), Χαριστός 5(1), Γκατζιούρας 22(2), Καλπαξίδης 8, Τσιριλάκης 6, Δαλδογιάννης 2, Σανγκαρέ 6, Παναγιουλάκης.
Σταυρούπολη (Χριστοφορίδης): Φόρογλου 4, Κυλαντωνίδης Π. 8(2), Δασκαλόπουλος 25, Ταβλαρίδης 17(5), Τζαμπαζλής 12(2), Χατζημιχαηλίδης 9(1), Γκαβέζος 5(1), Φωτιάδης, Κυλαντωνίδης Χ.Σ., Παπαπασχάλης, Καρακαλίδης.
Όλυμπος ΕΚΕ-Ιωνικός Ιωνίας 76-71
Δεκάλεπτα: 29-16, 39-38, 49-47, 76-71
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Σιταρίδης, Καραβάς
Όλυμπος (Κοτανίδης): Ονάσογλου 9(1), Γκιφόπουλος 11(1), Κυργάκης 8(2), Νουκάρης 14(4), Κοκονέση 2, Πάντσιος 11(1), Γιαννουζάκος 3(1), Γαλατσόπουλος, Παπαδόπουλος 4, Μαυρίδης 14(1).
Ιωνικός (Γουλτίδης): Περιστεράκης, Αντωνιάδης 3, Βάσκος 3(1), Βενετίδης 8(1), Λύτας 7, Ζωγράφος 6, Δημητριάδης 17, Παππά 3(1), Κουρκουνάσιος, Αχτσής 24(5), Βαϊράμης.
ΓΑΣ Βασιλικών-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας 64-58
Δεκάλεπτα: 18-15, 37-27, 49-49, 64-58
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Κοντοστάθης, Γεωργουσόπουλος
Βασιλικά (Παπαβασιλείου): Πατίκας 11(3), Χαλάτσης 10, Αποστολίδης 3(1), Οικονόμου 15, Τσιάμης 1, Πασούδης 4, Θάνο 4, Ντισλής 16(4), Σύρος, Λάτος.
ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας (Μυτικόπουλος): Βασιλόπουλος 4(1), Μαρκόπουλος 6(1), Αθανασιάδης 22(3), Πέπα 8, Στεφανίδης 3, Πρασίνης 3, Αναγνώστου 3(1), Πρεμέτης 7, Λαζαρίδης, Μπανάσας 2, Μπαλαμπουγιούκης Π., Παπαδόπουλος .
Ευκαρπία-Εθνικός Λαγυνών 77-78
Δεκάλεπτα: 16-27, 36-43, 55-56, 77-78
Διαιτητές: Καντερές, Μιχέλη Ευ., Δώνης
Ευκαρπία (Τσαντάκης): Ψευτογκάς 4, Μελίδης 14, Μανδαλάκης 17(1), Παπουτσής 17(2), Σανιώτης 8(1), Γαλάζιος 8(2), Αλαμάνος 3(1), Τσιμερίκας 3(1), Βούκα, Μπαξεβαντζής 1, Μπαδιάς 2, Παπαϊωάννου.
Λαγυνά (Ροδάς): Γκαβέζος 19(1), Γιώρτσιος 3(1), Σεφερίδης 5, Γαϊτάνης 7(1), Σαμαράς 18(1), Ντινάκης 15(1), Φωτιάδης Η. 2, Ιατρίδης 9, Φωτιάδης Ι.
Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΚΑΟΧ 65-76
Δεκάλεπτα: 17-17, 32-30, 54-52, 65-76
Διαιτητές: Χατζηκώστας, Κανελλίδης, Χάνος
Ρούπελ (Κοκολιός): Δαμιανάκος 8(1), Δημητρακάς 8(2), Δαλαγκόζης 13(1), Φραγκούλης, Κάτος 7(1), Κεμανετζής 4, Παπαδόπουλος 10, Γκούτζιας 2, Σιδερίδης 13(1).
ΚΑΟΧ (Αρίστος): Δεληγεώργης 20(2), Ζωγράφος 11(3), Γκιουζελίδης 22, Μπαλτζόπουλος 5, Νταρατάνας 4, Τύπος 10, Αλευρίδης, Σμυρλής, Βέτσος, Παναγιωτόπουλος 2, Τζουβάρας 2.
Επόμενη αγωνιστική (11η, 14/1)
Σταυρούπολη ΕΚ-Ναύαρχος Βότσης
Εθνικός Λαγυνών-Ρούπελ Σιδηροκάστρου
ΚΑΟ Χαλκιδικής-Ολυμπος ΕΚΕ
Ιωνικός Ιωνίας-ΓΑΣ Βασιλικών
Αγία Βαρβάρα-Ακαδημία Μουδανιών
Ασπίδα Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας