Σε χθεσινή (28/04) αναμέτρηση η ΑΕΝ Κρήνης επικράτησε στον Εύοσμο των εφήβων του Αίαντα με 57-70 και προκρίθηκε στους «16» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.
Δεκάλεπτα: 9-23, 14-38, 37-53, 57-70. Διαιτητές: Κούσης, Καλφόπουλος.
Αίας Ευόσμου Εφηβικό (Μασλαρινός): Καρανίκας, Σεκαδάκης Γ. 3, Μάλαμας, Τσουρέκας 13(3), Δημητριάδης 13, Σεκαδάκης Δ. 8, Τσιμούγας, Πολυχρονιάδης 15(2), Μυλωνάς 3(1), Λαγούρος, Παπαδόπουλος 7(2), Στάγκος.
ΑΕΝ Κρήνης (Ζελενίτσας): Τρέμας 7(1), Βασιλειάδης 9(1), Μανιάτης 14, Χατζόπουλος 4, Φρατζής 3, Καραχάλιος, Πάππας 3(1), Κυριζόπουλος 20, Μυλωνάκης , Κοκιούσης , Κούτος 10.
Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ:
A’ ΦΑΣΗ
1 ΒΟΣΠΟΡΟΣ-ΜΕΓ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣ 60-53
2 ΔΕΗ ΠΑΣΠ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΣ 68-54
3 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΑΕ-ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ 60-68
4 ΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΑΣΚ ΛΑΓΥΝΩΝ 44-52
5 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΟΧΟΥ 20-0
6 ΑΟ ΝΕΑ ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ-ΑΚ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ 56-54
7 ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΚΑΝΑΡΗΣ ΑΠΣ 77-62
8 ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ 77-57
9 ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ-ΜΑΥΡΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΕΥΟΣΜΟΥ 72-44
10 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ 50-63
11 ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 57-64
12 ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ-ΕΛΒΕΤΙΑ 2005 45-43
13 ΑΤΛΑΣ ΤΡΙΛΟΦΟΥ-ΙΠΠΟΤΕΣ ΧΑΡΙΛΑΟΥ 53-66
14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 46-64
Β’ ΦΑΣΗ
1 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΑΣ ΕΥΡΙΠΟΣ 89-32
2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ 88-87
3 ΠΟΞ-ΝΕΜΕΣΙΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ 52-51
4 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ-ΠΑΟΚ ΚΥΜΙΝΩΝ ΜΑΛΓΑΡΩΝ 66-43
5 ΑΟ ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ-ΑΡΙΩΝ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ 20-0
6 ΚΟΘ ΓΑΛΑΖΙΟΙ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΜΓΣΣ 42-52
7 ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΒΑΣΙΛΙΚΑ 59-71
8 ΕΚΠ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ 69-47
9 ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ-ΑΣΚ ΛΑΓΥΝΩΝ 55-50
10 ΑΣ ΠΛΑΤΕΙΑ-ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ 64-70
11 ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΑΣ-ΒΟΣΠΟΡΟΣ 57-47
12 ICBS 2009-ΗΟΟΡ 0-20
13 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΚΛΟΥΤΖΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 35-48
14 ΜΥΘΟΙ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ-ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 74-64
15 ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ-ΕΔ ΛΑΧΑΝΑ 100-31
16 ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ-ΙΠΠΟΤΕΣ ΧΑΡΙΛΑΟΥ 67-50
17 ΠΟΡΦΥΡΙΑΚΟΣ ΑΣ-ΑΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ 58-68
18 ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ-ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 52-60
19 ΠΑΣΤΕΡ ΑΟ-ΑΕΣ ΜΕΤΕΩΡΩΝ 60-41
20 ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ-ΔΕΗ
21 ΝΕΣΤΩΡ ΑΜΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ 56-72 (55-55)
22 ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ-ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 90-84
Γ’ ΦΑΣΗ
1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-Β20
2 ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ-ΒΑΣΙΛΙΚΑ 71-54
3 ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ 61-69
4 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 20-0 (α.α.)
5 ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΣ-ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ 68-49
6 ΜΥΘΟΙ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ-ΠΑΣΤΕΡ 67-80
7 ΜΑΡΚΟΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ-Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ 55-70
8 ΠΟΣ. ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ-ΣΑΠΣΠΘ 78-88
9 ΜΕΝΤ-Ν. ΒΟΤΣΗΣ 74-68
10 ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ-ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 78-74
11 ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 72-54
12 ΧΑΝΘ ΕΦΗΒΙΚΟ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ
13 ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ-ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ 78-59
14 ΑΙΑΣ ΕΦΗΒΙΚΟ-ΜΑΟ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ 20-0
15 ΒΑΟ-ΑΟ ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ 89-51
16 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑ 65-46
17 ΝΕΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ ΚΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ 0-20
18 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ-ΒΕΡΓΙΝΑ 57-60
19 ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥΣ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔ 80-58
20 ΜΑΚΑΜΠΗ-ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 84-44
21 ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ-ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 46-71
22 ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ 52-67
23 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ-ΑΕ ΝΕΑΣ ΚΡΗΝΗΣ 62-85
24 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΑΜΟ ΓΑΛΑΞΙΑΣ 61-80
25 ΗΟΟΡ-ΔΑΣΩ 60-83
26 ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ 54-83
27 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΩΜΗΣ-ΑΕΕΤ 68-46
28 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΦΗΒΙΚΟ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΣ 45-100
29 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ.-ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΕΦΗΒΙΚΟ 89-61
30 Ε.Κ. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ 62-59
31 ΑΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ-ΑΡΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ 57-62
32 ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ-ΠΟΞ 85-67
Δ’ ΦΑΣΗ
1 ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ-ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ
2 ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΒΕΡΓΙΝΑ 88-70
3 ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΕΦΗΒΙΚΟ-ΑΕΝ ΚΡΗΝΗΣ 57-70
4 ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ-Γ1
5 ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ
6 ΑΡΕΤΣΟΥ-ΒΑΟ 82-87
7 Γ12-ΔΑΣΩ
8 ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 20-0 (α.α.)
9 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΡΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ 75-47
10 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ 20-0 (α.α.)
11 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ-ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ 73-59
12 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ-ΠΑΣΤΕΡ
13 ΓΑΛΑΞΙΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ
14 ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ-ΜΕΝΤ 92-58
15 ΜΑΚΑΜΠΗ-ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 75-73
16 ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ
1 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΒΑΟ
2 Δ16-ΜΑΚΑΜΠΗ
3 ΑΕΝ ΚΡΗΝΗΣ-Δ7
4 Δ12-Δ13
5 ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
6 ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ
7 ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ-Δ4
8 Δ5-Δ1
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
1 ΠΦ 5-ΠΦ 3
2 ΠΦ 8-ΠΦ 4
3 ΠΦ 7-ΠΦ 6
4 ΠΦ 1-ΠΦ 2
ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
1 ΗΦ 4-ΗΦ 2
2 ΗΦ 1-ΗΦ 3
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΤΦ 1-ΤΦ 2