Γ΄1: Εκτός έδρας νίκη για την Ελβετία 2005

581

‘Εχοντας πλουραλισμό στο σκοράρισμα και με αιχμή του δόρατος το Γιάννη Βασιλείου η Ελβετία 2005  έφυγε αλώβητη από το παγωμένο γήπεδο της Ν.Μηχανιώνας κερδίζοντας εύκολα τον Πυρσό Αγ. Τριάδας με σκορ 50-69. Μέχρι το τέλος του 2ου ημιχρόνου οι ομάδες ήταν κόντα στο σκορ , αλλά στο 3ο δεκάλεπτο η φιλοξενούμενοι με υποδειγματική άμυνα και με  αλλεπάλληλους αφνιδιασμους κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ.

Διαιτητές : Σάκαλης – Κουκουλεκίδης Δεκάλεπτα : 13-18, 26-27, 33-52, 50 – 69

ΠΥΡΣΟΣ ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑΣ (Στρατής) : Τσούπος , Σκονδρας 3, Αθανασιάδης 10 (2), Αρώνης , Σπυρόπουλος 4, Κουτσούκος 5 (1), Προδρομίδης 8, Αποστολίδης 20
ΕΛΒΕΤΙΑ 2005 (Γιαννουζάκος): Σιαπέρας  , Δρίζης 1, Αγγέλης 5 , Φυλακτός 8, Βασιλείου 25 (5), Τικπασάνογλου  9 (1),  Ανδρέου 9, Τιτόπουλος  9, Ικας 1, Τσερτσίδης 4 .