Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής για τον 1ο και 2ο όμιλο της Β’ ΕΚΑΣΘ Ανδρών:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
Αγ. Αθανάσιος-ΑΚΕΤΣ 85-60
Αστέρας Σίνδου-Αμπελόκηποι 57-62
Κεραυνός Αγ. Παύλου-ΑΣΚ Λαγκαδάς 74-68
Αχιλλέας Τριανδρίας-Νίκη Νεοχωρούδας 61-68
Μακεδονικός Γέφυρας-Γαλάζιοι 74-64
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου-ΚΑΟΣ 56-52
Μ. Αλέξ. Εχεδώρου-Μετέωρα 75-44
Μ. Αλέξ. Εχεδώρου 75
Μετέωρα 44
Δεκάλεπτα: 24-10, 37-23, 54-32, 75-44. Διαιτητές: Τσοκολής, Χιωτάκης.
Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου (Αστεριάδης): Σιδερίδης Γ. 15(3), Σιδερίδης Θ. 2, Τιγκλανίδης Χ. 3(1), Πασχαλίδης 6, Πασχούδης 2, Σαρακατσάνος 1, Χατζόπουλος 14(1), Δρακούλης 2, Αδαμίδης, Παναγιωτίδης, Τιγκλανίδης Π. 2, Σιδηρόπουλος 28(1).
Μετέωρα (Ασημόπουλος): Χήρας 2, Αυγέρης 5(1), Ψαράς , Πετρίδης 6, Πιπερίδης, Λίγκος 14, Κασάπης, Παφραλίδης 11, Σωπιάδης, Μητσκόπουλος 2, Καραμβέρης 4.
Αστέρας Σίνδου 57
Αμπελόκηποι Θεσ/νίκης 62
Δεκάλεπτα: 25-19, 40-32, 46-45, 57-62. Διαιτητές: Μάνιος, Γαζέτας Α.
Αστέρας Σίνδου (Μανωλακίδης): Ρούζιος 6, Τσορακλίδης 2, Ταρπατζής 2, Ευαγγελίδης 5(1), Βαλάσογλου 3, Αναγνώστου 18(1), Οικονόμου 2, Αντώνης, Αντωνιάδης 16(4), Πορτοκαλίδης 3(1).
Αμπελόκηποι (Δελητζάκης): Τέντσος 3(1), Συμεωνίδης 2, Μπανιάς 16, Ζαταγιάς 11, Σουρμελίδης 7(1), Σαμουρκασίδης, Μαρκόπουλος 19(6), Γιαννίρης, Τριανταφύλλου 4.
Μακεδονικός Γέφυρας 74
Γαλάζιοι 64
Δεκάλεπτα: 17-16, 42-29, 56-41, 74-64. Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Λουλουδιάδης.
Μακεδονικός Γέφυρας (Οκλαλιώτης): Μωϋσιάδης 24(5), Πουλιάκης, Μπίσκας Κ. 7, Μπίσκας Δ. 3(1), Ευσταθιάδης, Κυριακόπουλος, Συντρίδης 13(1), Ματακιάς, Χρήστου 23, Ψιλιτέλης 2, Αλμπάντης 2, Νικολαΐδης.
Γαλάζιοι (Γεροφώτης): Παπαδουλής 2, Αμπαδογιάννης Γ. 17(1), Αμπαδογιάννης Α., Τσιμπραηλίδης 2, Μουσμούλης 22(3), Κωνσταντίδης 8, Ζησούλης 2, Παπαδόπουλος 11(1).
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου 56
ΚΑΟΣ 52
Δεκάλεπτα: 18-12, 27-25, 41-36, 56-52. Διαιτητές: Θεοδώρου, Μαραθιώτης.
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου (Μιχαηλίδης): Κουταλίδης 6, Πατρίκης 2, Πανταζής 6, Κεραμίδης 2, Καραγιαννίδης 5(1), Χατζηβρέτας 20(2), Μπακιρτζίδης 2, Μυσιρλόγλου 6, Κεσαπίδης 7(1), Τουλούμης 2.
ΚΑΟΣ (Κανέλλης-Γραμματόγλου): Καραγιάννης 11(1), Μαστοράκης, Ζαχαρίογλου 4, Σιδηρόπουλος 14, Παπανικολάου 3(1), Κοτσαμπάσης 2, Ζηκούλης 3, Τσαβλίδης 14(4), Τζέκος, Βλάχος 1.
* Στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο καλαθοσφαιριστής των γηπεδούχων, Στάθης Κουταλίδης, χτύπησε σοβαρά στον αστράγαλο.
Αγ. Αθανάσιος 85
ΑΚΕΤΣ 60
Δεκάλεπτα: 23-13, 48-26, 70-41, 85-60. Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Παπαδόπουλος Χ.
Άγιος Αθανάσιος (Χατζόπουλος): Χασαπίδης, Οξούζης 6(1), Τσιτσινάκης 2, Σαλανίδης 15(2), Σωτηράκογλου 10(2), Ηλιάδης, Κουρουτζίδης 17(2), Παυλίδης 9(1), Φωτακίδης, Φιλιππίδης 6, Μάντσιος 20(1).
ΑΚΕΤΣ (Τραχανάς): Χεμπεκίδης 10, Δουλγερίδης 2, Κώττης 3, Επιτρόπου 4, Χουμκοσλής 5(1), Χασάπης 11(1), Γιώρτσιος Χ., Γαρδάνης 3(1), Βαρδουνιώτης 13(1), Γιώρτσιος Α. 7(2), Βαλσαμίδης 2, Λίλα.
Κεραυνός Αγ. Παύλου 74
ΑΣΚ Λαγκαδάς 68
Δεκάλεπτα: 28-18, 52-37, 57-51, 74-68. Διαιτητές: Δαμίγος, Χατζίδου.
Κεραυνός Αγ. Παύλου (Αποστόλου): Αναστασιάδης, Κομνιανίδης 2, Αγγελόπουλος 18(1), Βάσσης 14(1), Μαύρος 12(1), Μαρβάκης 6(2), Στάθης Α. 10, Παντέλογλου 10, Καλτσούνης 2.
Λαγκαδάς (Τζίτζιρας): Καραγεωργίου 7, Πατσιούρας 19, Κυριόπουλος 3, Θεοδωρόπουλος Α. 12(1), Κάργιας 20(3), Γερμανλής 2, Καραλής 2, Θεοδωρόπουλος Κ. 3(1).
Αχιλλέας Τριανδρίας 61
Νίκη Νεοχωρούδας 68
Δεκάλεπτα: 18-17, 29-38, 47-56, 61-68. Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Ιγνατίου.
Αχιλλέας Τριανδρίας (Χατζόπουλος): Χατζηαντωνίου 9(1), Θολιώτης 6, Παπαθανασίου 8, Νικολαΐδης 4, Χατζόπουλος Α. 5, Χατζόπουλος Δ. 9(1), Λέντης 13(3), Τάτσης, Μουτσίτσης 7(1).
Νίκη Νεοχωρούδας (Μπουγιουκλή): Παπαδόπουλος 3(1), Παντελίδης 7(1), Κωνσταντάς 9, Παπακώστας 19, Νικολούδης, Δαμίγος 7, Κύρμος 2, Πιλάτος 4, Τίκας 17(2), Παραστατίδης.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η, 01/03)
ΑΚΕΤΣ-Αστέρας Σίνδου
Αμπελόκηποι-Κεραυνός Αγ. Παύλου
ΑΣΚ Λαγκαδάς-Αχιλλέας Τριανδρίας
Νίκη Νεοχωρούδας-Μακεδονικός Γέφυρας
ΚΑΟΣ-Γαλάζιοι
Μετέωρα-Αγ. Αθανάσιος
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου-Μ. Αλέξ. Εχεδώρου
Η βαθμολογία (μετά από 18 αγωνιστικές):
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ | 34 | 18 | 16 | 2 | 8-1 | 8-1 | 3-0 | N7 | 1181 | 901 | 280 | |
2 | ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ ΓΣ | 33 | 17 | 16 | 1 | 9-0 | 7-1 | 3-0 | N15 | 1231 | 981 | 250 | |
3 | ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ | 32 | 18 | 14 | 4 | 9-0 | 5-4 | 3-0 | N4 | 1187 | 1110 | 77 | |
4 | Κ.Α.Ο. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ | 31 | 17 | 14 | 3 | 8-0 | 6-3 | 2-1 | H1 | 1292 | 1023 | 269 | |
5 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ | 29 | 18 | 11 | 7 | 5-4 | 6-3 | 1-2 | H1 | 18 | 1184 | 1073 | 111 |
6 | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ ΑΣ | 29 | 18 | 11 | 7 | 7-2 | 4-5 | 2-1 | N1 | 1280 | 1197 | 83 | |
7 | ΑΚΕΤΣ | 28 | 18 | 10 | 8 | 5-4 | 5-4 | 1-2 | H1 | 1301 | 1212 | 89 | |
8 | ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΟΚ | 25 | 18 | 7 | 11 | 5-4 | 2-7 | 3-0 | N3 | 24 | 1163 | 1219 | -56 |
9 | ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ | 25 | 18 | 7 | 11 | 3-6 | 4-5 | 2-1 | N1 | 1079 | 1188 | -109 | |
10 | ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔΩΡΟΥ | 24 | 18 | 6 | 12 | 5-4 | 1-8 | 1-2 | N1 | 6 | 1117 | 1192 | -75 |
11 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ ΑΣ | 24 | 18 | 6 | 12 | 3-6 | 3-6 | 0-3 | H3 | 1111 | 1199 | -88 | |
12 | ΛΑΓΚΑΔΑΣ ΑΣΚ | 21 | 18 | 3 | 15 | 3-6 | 0-9 | 1-2 | H1 | 1071 | 1271 | -200 | |
13 | ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΚΑΟ | 20 | 18 | 2 | 16 | 1-8 | 1-8 | 0-3 | H7 | 976 | 1244 | -268 | |
14 | ΜΕΤΕΩΡΩΝ ΕΣ | 20 | 18 | 2 | 16 | 2-7 | 0-9 | 0-3 | H5 | -1 | 940 | 1303 | -363 |
* Μακεδονικός Γέφυρας και ΚΑΟΣ έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΕΝ Κρήνης-Αετός 69-77
Γαλαξίας-Βεργίνα 77-60
Προποντίδα-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 78-56
ΚΟΘ Αχιλλέας-Φίλιππος 84-81
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου-Αριστοτέλειο Κολ. 83-84
ΑΕ Πυλαίας- ΑΕΕ Τούμπας 85-65
Ερμής Καλαμαριάς-Ν. Βότσης (24/02, 19:30)
ΑΜΟ Γαλαξίας 77
Βεργίνα 60
Δεκάλεπτα: 18-18, 38-29, 59-43, 77-60. Διαιτητές: Κατσιάνης, Στούμπος.
ΑΜΟ Γαλαξίας (Ντούλης): Χατζηιωάννου 16(1), Μυτηλιναίος 9(1), Τερζής 2, Κεσίσογλου 4, Παπαδόπουλος 3(1), Τζιβάνης 2, Bουνάκης 17(2), Μάντζαρης 11(3), Κανλής 2, Τσαντάκης, Κοϊμτζόγλου 11.
Βεργίνα (Βλόστος): Σπανός Μ. 12(2), Σπανός Γ. 8(2), Γερακίδης 12, Γουγουλάκης 5, Βουρδέρης 9, Κονιάκης, Αγγελίδης, Μαράζης, Γέπης, Κερεμλόγλου 14(3), Καμπανάς.
Προποντίδα 78
Ποσειδώνας Μηχανιώνας 56
Δεκάλεπτα: 18-10, 35-20, 54-32, 78-56. Διαιτητές: Ζάχος, Πράττος.
Προποντίδα (Κοσμάς): Τρομπούκης 2, Ρικούδης 12, Αλεξιάδης 12(3), Μπάκας 7(1), Κοτζαμάνης 3, Βέρας 2, Αλεξανδρίδης 9, Ευλαμπίδης 6, Παπαδόπουλος 2, Ιορδανίδης 2, Διαμαντής 15, Αστρείδης 6.
Ποσειδώνας (Τσολάκης): Μπάφας 18, Καραμανλής 4, Σβολάκης 5(1), Μόσχος 1, Μαρωνίδης, Κατσιάνης 5(1), Γκουγκούσης 8(2), Τσίλλας 4, Μανιάτης 2, Χατζόπουλος 7, Μπουσγιούκας 2.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 83
Αριστοτέλειο Κολ. 84
Δεκάλεπτα: 24-14, 38-37, 59-60, 83-84. Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Κωτίδης.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Καρδομάτης-Καραμούδας): Αρνίδης 13(1), Μπατσιούδης 7(1), Κεσίδης 6(1), Ουρκέρογλου 6, Μυτιληναίος 6, Συρόπουλος 5, Ουγουρλόγλου 14, Καραμάνης 22(4), Τσολακίδης 4, Κούτλης.
Αριστοτέλειο Κολ. (Μελετιάδης): Κλεισιάρης 16(4), Τοπαλίδης 3(1), Μπατής 20(2), Πούνιος 16(3), Βλαχάκης 12, Μουσάλαμ, Παπαγεωργίου 4, Ζιάνας 4, Βουτσάς 6, Τσέφλιος 3(1).
Αχιλλέας Θερμαϊκού 84
ΠΑΣ Φίλιππος 81
Δεκάλεπτα: 16-16, 33-35, 57-51, 84-81. Διαιτητές: Πολυχρονιάδης, Τσούλης.
ΚΟΘ Αχιλλέας (Ντάγιος): Βρογκιστινός 3(1), Καρβουνάρης 9(3), Αγάθος Α. 12, Σπάχος 6, Δουβής 15(2), Πρατσινάκης 14(1), Παπαϊωάννου 15, Καρούλης 10, Ζηλιασκούδης.
Φίλιππος (Χατζηιερεμίας): Σταυρίδης 9(1), Μακαρόνης, Ιωακειμίδης 22, Λαζάρου, Αρναούτογλου 23, Ζήλας 3(1), Κωνσταντίδης 6(2), Βασιλειάδης 2, Παπαδόπουλος 6, Σιατατίδης 10(3).
ΑΕΝ Κρήνης 69
ΜΑΣ Αετός 77
Δεκάλεπτα: 25-24, 40-39, 46-54, 69-77. Διαιτητές: Σιταρίδης, Σελεβός.
ΑΕΝ Κρήνης (Ζελενίτσας): Μυλωνάκης 9, Βασιλειάδης 5, Μανιάτης 11, Χατζής 2, Παππάς 1, Κούτος 5, Κυριζόπουλος 4, Παρίσης 12(4), Καραχάλιος 6, Τρουμπούνης 13, Κοσμάς 3(1).
ΑΕΤΟΣ (Καραμανλής): Χρόνης 21(3), Καλαϊτζίδης 2, Καβαργύρης 13(1), Τσάκος 9(1), Σουκουλιάς 7, Μπουΐντας 9(1), Αγρότης, Χαριζάνης 14, Σαζακλίδης 2.
ΑΕ Πυλαίας 85
ΑΕΕ Τούμπας 65
Δεκάλεπτα: 28-10, 48-24, 70-43, 85-65. Διαιτητές: Μοσχοτόγλου, Λευθέρης.
ΑΕ Πυλαίας (Ντολόπουλος): Καραθανάσης 14(3), Χατζηνικολάου 10, Τσαλικίδης 2, Κανλής 20(1), Καμαρούδης 5(1), Παπαδόπουλος 6(2), Τερζόπουλος 6, Τρέμμας 1, Γενναίος 5, Λαμπρίδης 2, Παρμαξίδης 14(1), Ανδεάδης.
ΑΕΕΤ (Γεωργάκας-Μητρίδης): Χαριστός 13(1), Παύλος, Ξουρίδας, Αναγνωστάκης 17(2), Πλατής 4, Κατσαρής 16(1), Τάσσος 4, Νυφαντής 2, Πασπαλτζής 2, Φλώρος, Γουβιάς 2.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η, 01/03)
Αετός-Γαλαξίας
Βεργίνα-Προποντίδα
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΚΟΘ Αχιλλέας
Φίλιππος-Αναγέννηση Ν.Ρυσίου
ΑΕΕ Τούμπας-Αριστοτέλειο Κολ
Ν. Βότσης-ΑΕΝ Κρήνης
ΑΕ Πυλαίας-Ερμής Καλαμαριάς
Η βαθμολογία (μετά από 18 αγωνιστικές):
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΜΟ | 35 | 18 | 17 | 1 | 8-1 | 9-0 | 3-0 | N12 | 1273 | 1072 | 201 | |
2 | ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΕ | 34 | 18 | 16 | 2 | 9-0 | 7-2 | 3-0 | N10 | 1278 | 1064 | 214 | |
3 | ΑΕΕΤ | 31 | 18 | 13 | 5 | 7-2 | 6-3 | 2-1 | H1 | 1235 | 1149 | 86 | |
4 | ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ | 29 | 18 | 11 | 7 | 6-3 | 5-4 | 0-3 | H3 | 1285 | 1163 | 122 | |
5 | ΒΕΡΓΙΝΑ ΑΜΠΣΤΜΘ | 28 | 18 | 10 | 8 | 5-4 | 5-4 | 2-1 | H1 | 1094 | 1059 | 35 | |
6 | ΑΕΤΟΣ ΜΑΣ | 28 | 18 | 10 | 8 | 5-4 | 5-4 | 2-1 | N2 | -12 | 1193 | 1177 | 16 |
7 | ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΑΜΠΣ | 27 | 18 | 9 | 9 | 6-3 | 3-6 | 3-0 | N3 | 1198 | 1154 | 44 | |
8 | ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ | 27 | 18 | 9 | 9 | 3-6 | 6-3 | 2-1 | N2 | -10 | 1252 | 1270 | -18 |
9 | ΝΕΑ ΚΡΗΝΗ | 25 | 18 | 7 | 11 | 5-4 | 2-7 | 1-2 | H2 | 1180 | 1133 | 47 | |
10 | ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ | 24 | 18 | 6 | 12 | 4-5 | 2-7 | 0-3 | H3 | 13 | 1154 | 1266 | -112 |
11 | ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΣ | 24 | 18 | 6 | 12 | 3-6 | 3-6 | 0-3 | H3 | 1191 | 1289 | -98 | |
12 | ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ | 23 | 17 | 6 | 11 | 4-5 | 2-6 | 0-3 | H4 | 1109 | 1156 | -47 | |
13 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.Ο.Θ. | 23 | 18 | 5 | 13 | 3-6 | 2-7 | 2-1 | N1 | 1120 | 1267 | -147 | |
14 | ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΑΟ | 16 | 17 | 0 | 17 | 0-8 | 0-9 | 0-3 | H17 | 922 | 1265 | -343 |
* Ναύαρχος Βότσης και Ερμής Καλαμαριάς έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.