Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής για τον 1ο και 2ο όμιλο της Β’ ΕΚΑΣΘ Ανδρών:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΚΑΟΣ-ΑΚΕΤΣ (Αναβολή)
Μετέωρα-Αμπελόκηποι 52-68
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου-ΑΣΚ Λαγκαδάς 67-40
Μ. Αλέξ. Εχεδώρου-Νίκη Νεοχωρούδας 65-53
Αγ. Αθανάσιος-Γαλάζιοι 86-66
Αστέρας Σίνδου-Μακεδονικός Γέφυρας 57-63
Κεραυνός Αγ. Παύλου-Αχιλλέας Τριανδρίας 56-62
Μ. Αλέξ Εχεδώρου 65
Νίκη Νεοχωρούδας 53
Δεκάλεπτα: 8-18, 22-29, 40-41, 65-53. Διαιτητές: Δαμίγος, Χατζίδου.
Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου (Αστεριάδης): Σιδερίδης Γ. 4, Τιγκλανίδης Χ. 9, Πασχαλίδης 3, Πασχούδης, Σαρακατσάνος, Χατζόπουλος 16, Δρακούλης, Αδαμίδης, Παναγιωτίδης 9(1), Τιγκλανίδης Π., Αντωνιάδης 4, Χριστοδουλίδης 20(3).
Νίκη Νεοχωρούδας (Μπουγιουκλή): Παπαδόπουλος 3(1), Παντελίδης 12(4), Χρονόπουλος 8(2), Κωνσταντάς 6, Νικολούδης, Δαμίγος 2, Κύρμος 11, Καραγιαννίδης 3(1), Παραστατίδης, Πιλάτος 6, Τίκας 2.
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου 67
ΑΣΚ Λαγκαδάς 40
Δεκάλεπτα: 17-5, 34-15, 45-28, 67-40. Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Τοκμακίδης.
Δόξα Ελπίδας Ευόσμου (Μιχαηλίδης): Πανταζής 4, Καραγιαννίδης 17(3), Χατζηβρέτας 18(4), Μπακιρτζίδης 6, Μυσιρλόγλου 14, Κοκκάρης, Κουταλίδης 2, Μουστόπουλος, Κενανόπουλος 4, Τουλούμης 2, Μπίκης.
Λαγκαδάς (Ιωαννίδης): Καραγεωργίου 4, Κατσάβελης 1, Καρδάσης, Θεοδωρόπουλος Α. 9(1), Κάργιας 13(1), Γερμανλής 8(1), Καραλής, Θεοδωρόπουλος Κ. 5(1).
Αστέρας Σίνδου 57
Μακεδονικός Γέφυρας 63
Δεκάλεπτα: 11-16, 24-33, 38-45, 57-63. Διαιτητές: Φουντζήλας, Κούσης.
Αστέρας Σίνδου (Μανωλακίδης): Ρούζιος 5, Τσορακλίδης 7, Ταρπατζής 3(1), Ευαγγελίδης 6, Αναγνώστου 11(1), Οικονόμου 2, Κιουρτσίδης 6(1), Αντώνης 5(1), Αντωνιάδης 10(2), Πορτοκαλίδης 2, Σταυρακίδης, Πεχλιβάνης.
Μακεδονικός Γέφυρας (Οκλαλιώτης): Παρλαπάνης 2, Μωϋσιάδης 14(2), Πουλιάκης 4, Μπίσκας Κ., Μπίσκας Δ. 22(4), Συντρίδης 8, Ματακιάς 3(1), Χρήστου 4, Ακσεχέρογλου 6(2).
Κεραυνός Αγ. Παύλου 56
Αχιλλέας Τριανδρίας 62
Δεκάλεπτα: 15-12, 31-28, 44-46, 56-62. Διαιτητές: Μοσχοτόγλου, Πετανίδου Γ.
Κεραυνός Αγ. Παύλου (Αποστόλου): Αγγελόπουλος 10, Βάσσης 4(1), Μαύρος 17(5), Μαρβάκης 7(1), Στάθης, Γκαβανόζης 5, Παντέλογλου 8, Καλτσούνης 5.
Αχιλλέας Τριανδρίας (Χατζόπουλος): Παπαδόπουλος 17(1), Θολιώτης 20, Παπαθανασίου 4, Νικολαΐδης, Χατζόπουλος Α., Χατζόπουλος Δ. 2, Χατζηαντωνίου 12(1), Λέντης 7(1).
Μετέωρα 52
Αμπελόκηποι Θεσ/νίκης 68
Δεκάλεπτα: 17-18, 24-39, 39-53, 52-68. Διαιτητές: Σιταρίδης, Γκέκας.
Μετέωρα (Ασημόπουλος): Αυγέρης 6, Χήρας 8, Πετρίδης 11(3), Πιπερίδης, Λίγκος 3, Κασάπης 4, Παφραλίδης 10, Πιτερούδης 3, Μητσκόπουλος 7, Αποστόλου.
Αμπελόκηποι (Δελητζάκης): Τέντσος, Συμεωνίδης 10, Παπαδόπουλος 1, Σαμουρκασίδης 8, Μαρκόπουλος 3(1), Σουμερλίδης 10(1), Μανιάς 19, Γκεκόπουλος 15, Σίσκος, Καλπακίδης 2, Ζατάγιας, Γιαννίρης.
Άγιος Αθανάσιος 86
Γαλάζιοι 66
Δεκάλεπτα: 23-12, 42-26, 65-44, 86-66. Διαιτητές: Κατσιάνης, Σακαλής.
Άγιος Αθανάσιος (Γιαννάκαρος): Χασαπίδης 2, Τσιτσινάκης 19(2), Καλανίδης 6, Σωτηράκογλου 13, Ηλιάδης 12(2), Αναγνωστίδης 2, Κουρουτζίδης 22(2), Δελλής, Παυλίδης 10, Φωτακίδης, Σιόλογκας 2.
Γαλάζιοι (Γεροφώτης): Αμπαδογιάννης 22, Τσιμπραηλίδης 5(1), Μουσμούλης 9, Ζάγκας 5(1), Γιαννάκαρος 4, Κωνσταντίδης 8, Ζησούλης 2, Παπαδόπουλος 12(2).
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15η, 01/02)
ΑΚΕΤΣ-Μετέωρα
Αμπελόκηποι-Δόξα Ελπίδας Ευόσμου
ΑΣΚ Λαγκαδάς-Μ. Αλέξ. Εχεδώρου
Νίκη Νεοχωρούδας-Αγ. Αθανάσιος
Γαλάζιοι-Αστέρας Σίνδου
Μακεδονικός Γέφυρας-Κεραυνός Αγ. Παύλου
Αχιλλέας Τριανδρίας-ΚΑΟΣ
Η βαθμολογία (μετά από 14 αγωνιστικές):
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ ΓΣ | 27 | 14 | 13 | 1 | 7-0 | 6-1 | 3-0 | N12 | 1004 | 794 | 210 | |
2 | ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ | 26 | 14 | 12 | 2 | 6-1 | 6-1 | 3-0 | N3 | 921 | 718 | 203 | |
3 | ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ | 24 | 14 | 10 | 4 | 7-0 | 3-4 | 1-2 | H2 | 2 | 906 | 868 | 38 |
4 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ | 24 | 14 | 10 | 4 | 5-1 | 5-3 | 3-0 | N4 | 938 | 814 | 124 | |
5 | Κ.Α.Ο. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ | 24 | 13 | 11 | 2 | 7-0 | 4-2 | 3-0 | N5 | 1007 | 789 | 218 | |
6 | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ ΑΣ | 23 | 14 | 9 | 5 | 5-2 | 4-3 | 1-2 | H2 | 1002 | 920 | 82 | |
7 | ΑΚΕΤΣ | 21 | 13 | 8 | 5 | 3-4 | 5-1 | 3-0 | N4 | 958 | 856 | 102 | |
8 | ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔΩΡΟΥ | 19 | 14 | 5 | 9 | 4-3 | 1-6 | 2-1 | N2 | 6 | 871 | 947 | -76 |
9 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ ΑΣ | 19 | 14 | 5 | 9 | 3-4 | 2-5 | 0-3 | H4 | 874 | 940 | -66 | |
10 | ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ | 19 | 14 | 5 | 9 | 3-4 | 2-5 | 1-2 | N1 | -5 | 861 | 940 | -79 |
11 | ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΟΚ | 18 | 14 | 4 | 10 | 3-4 | 1-6 | 1-2 | N1 | 876 | 984 | -108 | |
12 | ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΚΑΟ | 16 | 14 | 2 | 12 | 1-6 | 1-6 | 0-3 | H3 | 743 | 967 | -224 | |
13 | ΜΕΤΕΩΡΩΝ ΕΣ | 16 | 14 | 2 | 12 | 2-5 | 0-7 | 1-2 | H1 | -1 | 746 | 969 | -223 |
14 | ΛΑΓΚΑΔΑΣ ΑΣΚ | 15 | 14 | 1 | 13 | 1-6 | 0-7 | 0-3 | H11 | 814 | 1015 | -201 |
*ΚΑΟΣ και ΑΚΕΤΣ έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΕΕ Τούμπας-Αετός 72-52
Ν. Βότσης-Βεργίνα 73-77
ΑΕ Πυλαίας-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 66-53
Ερμής Καλαμαριάς-Φίλιππος (26/01, 20:30)
ΑΕΝ Κρήνης-Αριστοτέλειο Κολ. 60-63
Γαλαξίας-Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 70-66
Προποντίδα-ΚΟΘ Αχιλλέας 78-51
ΑΜΟ Γαλαξίας 70
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 66
Δεκάλεπτα: 20-20, 29-38, 54-56, 70-66. Διαιτητές: Λόρτος, Γαζέτας Α.
ΑΜΟ Γαλαξίας (Ντούλης): Χατζηιωάννου 9(1), Μυτηλιναίος 15(2), Κεσίσογλου 8, Παπαδόπουλος 2, Τζιβάνης 11(1), Τοκμακίδης 3, Bουνάκης 11(2), Μάντζαρης, Κανλής 7, Τσαντάκης 3.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Καρδομάτης-Καραμούδας): Αρνίδης 4, Ουρκέρογλου 8, Τσιμπλιαρίδης 2, Μυτιληναίος 17(3), Συρόπουλος 3, Ουγουρλόγλου 2, Καραμάνης 17(1), Μουτσέλης 8, Τσολακίδης 2.
Προποντίδα 78
Αχιλλέας Θερμαϊκού 51
Δεκάλεπτα: 19-18, 41-27, 61-41, 78-51. Διαιτητές: Αντωνίου, Πετανίδου Α.
Προποντίδα (Κοσμάς): Τρομπούκης 4, Μπάκας, Ρικούδης 9, Αλεξιάδης 2, Βέρας 6, Αλεξανδρίδης 19(3), Ευλαμπίδης 10, Παπαδόπουλος, Ιορσανίδης 2, Διαμαντής 20, Γκοτζαμάνης 2, Αστρείδης 4.
ΚΟΘ Αχιλλέας (Ντάγιος): Βρογκιστινός, Καρβουνάρης 7(2), Αγάθος Α. 9(1), Αγάθος Δ. 1, Σπάχος 4, Δουβής 16(2), Πρατσινάκης 9(1), Παπαϊωάννου 5, Ζηλιασκούδης.
Ν. Βότσης 73
Βεργίνα 77
Δεκάλεπτα: 15-19, 38-40, 57-57, 73-77. Διαιτητές: Θεοδώρου, Λευθέρης.
Ν. Βότσης (Νομικός-Μανωλόπουλος): Αντωνιάδης 3(1), Πισσανίδης 3(1), Παπαθανασίου 15, Ασόκι 16, Χατζηβασιλειάδης 6(1), Παπαδόπουλος, Ζέγας 17(2), Τσιγγελίδης 2, Γκόφας 8, Μανωλόπουλος 3(1).
Βεργίνα (Βλόστος): Σπανός Μ. 19(3), Σπανός Γ. 10(1), Γερακίδης 11, Γουγουλάκης 21(1), Βουρδέρης 4, Καμπανάς, Κονιάκης, Αγγελίδης, Μαράζης 2, Γέπης 6(1), Κερεμλόγλου 4.
ΑΕΝ Κρήνης 60
Αριστοτέλειο Κολ. 63
Δεκάλεπτα: 16-14, 28-34, 46-47, 60-63. Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν., Μπάιος.
ΑΕΝ Κρήνης (Ζελενίτσας): Μυλωνάκης, Βασιλειάδης 6, Μανιάτης 11, Παππάς 1, Κούτος 10, Κυριζόπουλος 2, Κουκουρέλης 2, Παρίσης 15(2), Καραχάλιος 13.
Αριστοτέλειο Κολ. (Μελετιάδης): Κλεισιάρης 12(1), Μπατής 21(2), Πούνιος 5, Βλαχάκης 8, Μουσάλαμ 5, Παπαγεωργίου, Ζιάνας, Βουτσάς 7, Τσέφλιος 5(1).
ΑΕ Πυλαίας 66
Ποσειδώνας Μηχανιώνας 53
Δεκάλεπτα: 16-16, 30-33, 52-41, 66-53. Διαιτητές: Κουτσουμάρης, Παπαθανασίου.
ΑΕ Πυλαίας (Ντολόπουλος): Καραθανάσης, Ανδρέαδης, Χατζηνικολάου 12, Τσαλικίδης 2, Κανλής 12(2), Παπαδόπουλος 7, Τερζόπουλος 19, Τρέμμας, Γενναίος, Λαμπρίδης 4, Παρμαξίδης 10(2), Μπάρμπας.
Ποσειδώνας (Τσολάκης): Μπάφας 29(2), Καραμανλής 5, Σβολάκης 6(1), Μόσχος 7(1), Μαρωνίδης, Κατσιάνης, Γκουγκούσης 2, Τσίλλας 1, Μανιάτης, Αναγνωστίδης 3.
ΑΕΕ Τούμπας 72
ΜΑΣ Αετός 52
Δεκάλεπτα: 17-11, 31-28, 46-40, 72-52. Διαιτητές: Μάνιος, Εμμανουήλ.
ΑΕΕΤ (Γεωργάκας-Μητρίδης): Ξουρίδας, Αναγνωστάκης 7(1), Πλατής 2, Κατσαρής 17(2), Τάσσος 13(1), Νυφαντής 4, Παυλός, Πασπαλτζής 6(2), Χαριστός 16, Φλώρος, Γουβιάς 7(1).
ΑΕΤΟΣ (Καραμανλής): Χρόνης 11(1), Καλαϊτζίδης 1, Καβαργύρης, Σουκουλιάς 10, Κάκουρας 6, Τσάκος 15(1), Μπουΐντας 2, Αγρότης, Χαριζάνης 7.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15η, 01/02)
Αετός-Ν. Βότσης
Βεργίνα-ΑΕ Πυλαίας
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Ερμής Καλαμαριάς
Φίλιππος-ΑΕΝ Κρήνης
Αριστοτέλειο Κολ.-Γαλαξίας
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου-Προποντίδα
ΚΟΘ Αχιλλέας-ΑΕΕ Τούμπας
Η βαθμολογία (μετά από 14 αγωνιστικές):
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΜΟ | 27 | 14 | 13 | 1 | 6-1 | 7-0 | 3-0 | N8 | 987 | 830 | 157 | |
2 | ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΕ | 26 | 14 | 12 | 2 | 7-0 | 5-2 | 3-0 | N6 | 973 | 827 | 146 | |
3 | ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ | 24 | 14 | 10 | 4 | 5-2 | 5-2 | 2-1 | H1 | 23 | 1009 | 878 | 131 |
4 | ΑΕΕΤ | 24 | 14 | 10 | 4 | 6-2 | 4-2 | 3-0 | N3 | 950 | 878 | 72 | |
5 | ΒΕΡΓΙΝΑ ΑΜΠΣΤΜΘ | 22 | 14 | 8 | 6 | 4-3 | 4-3 | 2-1 | N2 | 886 | 850 | 36 | |
6 | ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ | 21 | 14 | 7 | 7 | 2-5 | 5-2 | 2-1 | N2 | 18 | 953 | 966 | -13 |
7 | ΑΕΤΟΣ ΜΑΣ | 21 | 14 | 7 | 7 | 3-4 | 4-3 | 0-3 | H6 | 890 | 912 | -22 | |
8 | ΝΕΑ ΚΡΗΝΗ | 20 | 14 | 6 | 8 | 4-3 | 2-5 | 0-3 | H3 | 21 | 920 | 854 | 66 |
9 | ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΑΜΠΣ | 20 | 14 | 6 | 8 | 4-3 | 2-5 | 1-2 | N1 | 1 | 893 | 875 | 18 |
10 | ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ | 20 | 14 | 6 | 8 | 4-3 | 2-5 | 2-1 | H1 | 920 | 916 | 4 | |
11 | ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ | 19 | 14 | 5 | 9 | 3-4 | 2-5 | 1-2 | H2 | 901 | 1001 | -100 | |
12 | ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΣ | 17 | 13 | 4 | 9 | 2-5 | 2-4 | 1-2 | H2 | 841 | 933 | -92 | |
13 | ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.Ο.Θ. | 17 | 14 | 3 | 11 | 1-5 | 2-6 | 1-2 | H2 | 836 | 971 | -135 | |
14 | ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΑΟ | 13 | 13 | 0 | 13 | 0-6 | 0-7 | 0-3 | H13 | 733 | 1001 | -268 |
* Ερμής Καλαμαριάς και Φίλιππος έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.