Τα αποτελέσματα
ΓΑΣ Βασιλικών-ΒΑΟ 64-69
Δεκάλεπτα: 9-14, 25-23, 37-49, 64-69
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Κομνηνόπουλος-Ντόντης
ΓΑΣ Βασιλικών (Σίνος): Καραγιαννόπουλος, Τσιάμης 6, Σύρος 4, Λεμονίδης, Κούσας 9, Θάνος 8, Οικονόμου 19, Πασούδης 12, Μαββίδης, Κογκαλίδης, Καραγιαννόπουλος, Σκαρλής.
ΒΑΟ (Νομικός-Ξανθόπουλος): Τερζίδης 4, Χότζα 7, Ζαχαρίας, Τζουβάρας 6(1), Μαγής, Ταζόπουλος 20, Παπαβασιλείου 5(1), Μαλούνας 18(1), Βουνάκης 7, Μέρμιγκας, Καραμανλής, Παυλέας 2
Σταυρούπολη-Γαλάζιοι 71-65
Δεκάλεπτα: 15-23, 28-40, 54-50, 71-65
Διαιτητές: Σιταρίδης-Θρασυβουλίδης-Φίλλιος
Σταυρούπολη (Αμοιρίδης-Κώττης): Δουλγερίδης, Παπανικολάου 4(1), Φωτιάδης, Ζηκούλης 10, Παπαευαγγέλου 20(4), Λύτας 18(4), Σιώμος 9, Τετράδης 8(2), Τσαβλίδης 2.
Γαλάζιοι (Παπαδούλης-Τσίμπος): Δήμας 7, Μπελτές 1, Αϊμέκε, Τσολακίδης 10(1), Ακεψιμαϊδης 11(2), Μπασδάνης, Σαχμπατιάν 2, Μαντζαβίνος 2, Γκαμούρας 26, Γκαβέζος 6(1), Ξυγωνάκης
Ναύαρχος Βότσης-Κεραυνός Αγίου Παύλου 75-85
Δεκάλεπτα: 20-27, 37-46, 53-64, 75-85
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Σελεβός-Δικταπανίδης
Ναύαρχος Βότσης (Μανωλόπουλος-Γεωργάκας): Πυδαράκης 8(1), Ζέγας 4, Πασσαρής, Σταυρίδης 13(2), Τραπεζάνογλου, Βεργίνης 16, Μακρυγιάννης 7(1), Γκόφας, Μπαδής 27(6).
Κεραυνός Αγίου Παύλου (Τζιβάνης): Δήμου 16(2), Παπαδόπουλος 8, Αγγελόπουλος 14(3), Μουχτάρης, Μαυροματίδης 12, Μπακιρτζής 16(1), Τσιουπλής, Κοτζαγιάννης 2, Τουρσουτζιάν, Χατσατούροβ 2, Μασλαρινός 17(3)
Ιωνικός-GBA 79-63
Δεκάλεπτα: 25-13, 35-32, 56-45, 79-63
Διαιτητές: Πράττος-Καντερές-Κανελλίδης
Ιωνικός (Χριστοφορίδης-Γουλτίδης): Σαρακατσάνος 11(3), Παναγιώτου 2, Μπατάκας 9, Τολιόπουλος 4, Γιώρτσος 9(3), Μαγκιόγλου, Αντωνιάδης 15(3), Γιαμούκης 7, Κόκουρας 9, Σαρησάββας 2, Βαϊράμης, Αγγελόπουλος 11.
GBA (Δεμερτζής): Κουτσοδήμος 6, Κανλής 5(1), Σπυρόπουλος 3, Καμηνέλης 11(1), Ντινάκης 14(1), Φωτιάδης 16(2), Χαραλαμπίδης Χ., Κουντουράκης, Μαυροχωρίδης, Τσινόπουλος 4, Δάγκας 2, Χατζής 2
*Η νίκη αφιερώνεται στον Ηλία Βάσκο που τραυματίστηκε σοβαρά στο προηγούμενο ματς και θα χάσει τη χρονιά.
Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-Αστέρας Σίνδου 63-52
Δεκάλεπτα: 20-13, 37-25, 49-39, 63-52
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Αναστασιάδης Β.-Ξενιτόπουλος
Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού (Τουλούμης): Δανάκης 10(2), Ταουκίδης, Παπαδόπουλος Σ. 5, Μυλωνίδης 21(1), Καλονικίδης, Αρναούτογλου 7, Μακαλέκας Δ., Παπαδόπουλος Ι., Καρούζος 5(1), Κατριβάνος 15, Βαρδής.
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Μαρκίδης 2, Ταυλαρίδης 9(2), Πολυχρονιάδης, Αθανασιάδης 6, Ακσεχέρογλου 5(1), Αντωνιάδης 11(1), Συντρίδης 9(1), Δημητριάδης 10, Γκαντίδης
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΑΕΕ Τούμπας 73-78
Δεκάλεπτα: 15-22, 41-39, 51-59, 73-78
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Τσάνταλη-Αγραφιώτης Β.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Αποστολίδης-Αποστολίδου): Ζησόπουλος 9(1), Μυλωνάς 9, Παπαγεωργίου, Ουρκέρογλου 9, Θαλασσινός 11(1), Πατίκας 12(3), Σπανός, Γιαννιός 2, Στεφανίδης 21(1), Μπαγκντασαριάν.
ΑΕΕ Τούμπας (Κεσίδης): Χατζημιχαηλίδης 17(3), Πεγιάς 5(1), Κατσαρής 16(2), Παπαδόπουλος 9(1), Πισσανίδης 10, Νεράντζης, Χατζηπαραδείσης 14(4), Ζιάκας, Νταράκης 1, Παππάς 4
Ποσειδών Μηχανιώνας-Μακαμπή 82-72
Δεκάλεπτα: 23-21, 38-40, 61-59, 82-72
Διαιτητές: Δέλλας-Κωνής-Τζεκάκης Γ.
Ποσειδών Μηχανιώνας (Χατζόπουλος): Φωτιάδης, Κούρογλου Α. 13(2), Αλαμίσης Τ. 26(5), Λέφας, Περδίκας 23(3), Δεμίρογλου 4, Παπαδόπουλος, Καντίδης, Κούρογλου Χ., Σταφυλάς 4, Χαριζάνης, Αγλαμίσης Θ. 12(3).
Μακαμπή (Αστεριάδης Θ.-Ξανθόπουλος): Καδής, Θεολόγης 5(1), Κλουντζός 7, Γεωργίου Β., Κουτριος, Πετράκης 27(1), Βουτσακόπουλος 4, Σαραφίδης 2, Αρούχ 17(2), Βαρδαβάς, Μητσιώνης 10
Η βαθμολογία
1) Σταυρούπολη 17 711-576 135
2) Κεραυνός Αγίου Παύλου 17 701-614 87
3) ΒΑΟ 16 643-609 34
4) Ιωνικός 15 631-581 50
5) Γαλάζιοι 14 673-629 44
6) Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 14 636-613 23
7) Ναύαρχος Βότσης 14 633-635 -2
8) ΓΑΣ Βασιλικών 13 531-557 -26
9) ΑΕΕ Τούμπας 12 589-620 -31
10) Ποσειδών Μηχανιώνας 11 563-599 -36
11) GBA 11 569-661 -92
12) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 11 581-611 -30
13) Μακαμπή 11 637-670 -33
14) Αστέρας Σίνδου 10 490-613 -123
*GBA και Ποσειδών Μηχανιώνας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.
Η επόμενη αγωνιστική (10η, 9/12)
Γαλάζιοι-ΓΑΣ Βασιλικών
Κεραυνός Αγίου Παύλου-Σταυρούπολη
Ναύαρχος Βότσης-Ιωνικός
ΒΑΟ-Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού
Αστέρας Σίνδου-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
ΑΕΕ Τούμπας-Ποσειδών Μηχανιώνας
Μακαμπή-GBA