Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Νικόπολη Πρέβεζας – Πρωτέας Γρεβενών 71-53
Δεκάλεπτα: 23-15, 41-23, 58-41, 71-53
Διαιτητές: Σελεβός-Ηλιόπουλος
Nικόπολη Πρέβεζας (Πολίτης): Μίχος Θ. 1, Τζήμας, Καραστάθης 11(3), Πιστιόλας 2, Σουλιώτης Γ. 13(1), Μίχος Σ. 19, Παπαχρήστος 6, Ρέμπης 17(2), Μουσγάς 2.
Πρωτέας Γρεβενών (Κατσάλης): Ντόλιας, Γκασιώνας 15, Σιούμπουρας 21(4), Μιχαλόπουλος, Ταμπακάκος 5(1), Χαραλαμπίδης, Μίμης 5, Τζιουβάρας 7(2), Κυρατζής, Γιώτας.
Αετοί Λάρισας – Ασπίδα Ξάνθης 48-64
Δεκάλεπτα: 12-28, 26-36, 39-54, 48-64
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Δέλλας
Αετοί Λάρισας (Βαρδακούλης): Νασιώκας 4, Γεροστάθης 5(1), Χρόνης 5(1), Γιαννακός 6, Σταμπουλής, Σοφιαζίδης 7(1), Δημητριάδης, Νικολούλης 4, Σαμουλαδάς Δ. 5(1), Ζαβλιάκης 11(1), Σαμουλαδάς Κ. 1.
Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Σμυρλόγλου 5(1), Χαραλαμπίδης 16(4), Παπαδόπουλος 11(3), Καρανικολίδης 14(2), Μπουγιουκλού, Παυλάκης 1, Παπανικολάου 13, Παπαϊωάννου, Δελιαννίδης 4.
ΠΟ Νέων Μουδανιών – Πιερικός Αρχέλαος 76-57
Δεκάλεπτα: 21-23, 45-36, 59-53, 76-57
Διαιτητές: Γαζέτας-Καντερές
ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Μπακρατσάς 1, Τσότικας, Φιλοξενίδης 29 (2), Τεζετζίδης 4, Τσιτσιντάς, Νικολόπουλος, Τσοπουρίδης 22 (1), Σούρλας, Αποστόλου 12, Ευγενίου 8.
Πιερικός Αρχέλαος (Τοπούζης): Μπόζογλου 17 (4), Ρέντζος 2, Σκρέτας, Τζιοβάρας 13 (1), Ζησόπουλος 14 (2), Μαλαματίδης, Καλλιφατίδης 3, Ζαρκανέλας 2, Παπαπέτρου, Κουπάντσης 6 (2), Χατζηαγοράκης.
Η βαθμολογία
- Ασπίδα Ξάνθης 8
- ΠΟ Νέων Μουδανιών 7
- Πιερικός Αρχέλαος 6
- Πρωτέας Γρεβενών 5
- Αετοί Λάρισας 5
- Νικόπολη Πρέβεζας 4
Το αυριανό πρόγραμμα (5η αγωνιστική)
12:00 Πρωτέας Γρεβενών-Αετοί Λάρισας
13:45 Πιερικός Αρχέλαος-Νικόπολη Πρέβεζας
15:30 Ασπίδα Ξάνθης-ΠΟ Νέων Μουδανιών
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του Γ’ Ομίλου του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων είναι:
Ηρόδοτος-Αίολος Μυτ. 53-32
Δεκάλεπτα: 16-14, 17-3, 12-6, 8-9
Διαιτητές: Μαγκουνής-Αυγερινός
Ηρόδοτος (Γκοργκόλης): Φουκάκης, Βαράκλας 2, Διαλεκτάκης, Κοπιδάκης, Χνάρης 27, Περβολαράκης 2, Μανασσάκης, Βαράκλας 9, Λαμπράκης 4, Αναστασάκης 6, Καραγιαννάκης 2, Μανουκάκης 1
Αίολος (Γιαννίκος): Πανάγος 1, Κουτσούμπας 10, Ρωμανός 2, Μπεζανισβίλι, Μισαηλίδης 3, Γιαννίκος 3, Λημναίος 8, Λαμπρινίδης 1, Δουμούζης, Συνοδινός 4, Γεωργαντάς
Ίωνες-Κολοσσός Ρόδου 45-69
Δεκάλεπτα: 6-28, 11-14, 14-19, 14-18
Διαιτητές: Τσάτσης-Γεράνιος
Ίωνες Χίου (Λαγός): Μισαηλίδης Ι., Φρεζούλης 6, Καρατζάννος 11, Μπουρέκας, Ψάρος, Στάκιας 2, Σκουφαράς 5, Σεραφείμ 2, Σουσούρης 8, Στούπας 1, Ντίμπρα 2, Πρέντι 8
Κολοσσός Ρόδου (Γρεμμενάς): Τσακίρης 4, Μπακίρης 8, Κουρμαδιάς 9, Βαρβαρέσος Δ. 13, Ζαχαρίας 4, Χατζηιωάννου 4, Φεσάκης 2, Βαρβαρέσος Φ. 10, Κωνσταντούρας 6, Μιροσάβιτς 5, Γκοτζάι 4, Γανωτάκης
Αποτελέσματα – Πρόγραμμα
20 Απριλίου
ΤΑΚ Περιστεριώνας-Κολοσσός Ρόδου 37-72
Ηρόδοτος-Ίωνες 53-46
Ρεπό: Αίολος Μυτιλήνης
21 Απριλίου
Ίωνες-ΤΑΚ Περιστεριώνας 61-58
Κολοσσός Ρόδου-Αίολος Μυτ. 63-35
Ρεπό: Ηρόδοτος
22 Απριλίου
Αίολος Μυτιλήνης-Ίωνες Χίου 55-51
ΤΑΚ Περιστεριώνας-Ηρόδοτος 46-53
Ρεπό: Κολοσσός Ρόδου
23 Απριλίου
Ηρόδοτος-Αίολος Μυτ. 53-32
Ίωνες-Κολοσσός Ρόδου 45-69
Ρεπό: ΤΑΚ Περιστεριώνας
24 Απριλίου
10.00 Αίολος Μυτ.-ΤΑΚ Περιστεριώνας
12.00 Κολοσσός Ρόδου-Ηρόδοτος
Ρεπό: Ίωνες