Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Νικόπολη Πρέβεζας-ΓΕ Αγρινίου 89-63
Φαίακας Κέρκυρας-Εύαθλος Πολυκάστρου 63-60
Φίλιππος Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων 78-65
Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων 95-66 (28/3)
Ζέφυρος-ΑΟΚ Βέροιας 67-65
Ιωνικός-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 80-43
Ρεπό: Νίκη Βόλου
Νικόπολη Πρέβεζας-ΓΕ Αγρινίου 89-63
Δεκάλεπτα: 28-13, 53-28, 77-47, 89-63
Διαιτητές: Καρακώστας – Κοντογιάννης
Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Μίχος, Αργυρός 6, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 5, Σταμούλης 11, Κακιούζης 17, Παπαμιχαήλ, Γεωργάκης 9, Νίκας 13, Μακρόπουλος 6, Μπέλλος, Μπάλλας 22.
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Χειμώνας 2, Αϋφαντόπουλος 2, Μπεκατώρος, Σταμουλάκης 14, Ντάλας, Μπαρούσας 23, Βασιλείου 14, Τσώλος, Δάρλας 6, Βούλγαρης 4.
Φίλιππος Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων 78-65
Δεκάλεπτα: 30-22, 48-34, 63-45, 78-65
Διαιτητές: Τσούλης, Μαλτέσιος
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος 22(3), Μαρκόπουλος 5(1), Καβαργύρης 4, Κόθρας 20(2), Παραπούρας 7(1), Κάνταρκος 20.
Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Φούντας Φ. 9(1), Στάνκοβιτς 5(1), Αργύρης Ν 13(9), Μέξης 8, Χατζής 2, Ντούρβας 7(1), Μπαρμπαρούσης 2, Αργύρης Σ. 6, Φούντας Γ 13(1).
Η βαθμολογία
1) Φίλιππος Βέροιας 38 1608-1279 329
2) Φαίακας Κέρκυρας 36 1432-1304 128
3) Νίκη Βόλου 32 1447-1350 97
4) Πρωτέας Γρεβενών 30 1406-1273 133
5) Ζέφυρος 30 1329-1250 79
6) Νικόπολη Πρέβεζας 29 1289-1259 30
7) ΑΓΣ Ιωαννίνων 29 1449-1466 -17
8) Εύαθλος Πολυκάστρου 28 1378-1344 34
9) ΑΟΚ Βέροιας 28 1300-1337 -37
10) Ικαροι Τρικάλων 27 1271-1404 -133
11) Ιωνικός 26 1267-1329 -62
12) ΑΠΣ Πτολεμαϊδα 23 1231-1509 -278
13) ΓΕ Αγρινίου 22 1203-1506 -303
*Φίλιππος Βέροιας, Φαίακας Κέρκυρας, ΑΓΣΙ, ΑΟΚ Βέροιας και Πτολεμαϊδα έχουν έναν αγώνα περισσότερο.
Επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4)
Εύαθλος Πολυκάστρου-Νικόπολη Πρέβεζας
Ικαροι Τρικάλων-Φαίακας Κέρκυρας
Νίκη Βόλου-Φίλιππος Βέροιας
ΓΕ Αγρινίου-Πρωτέας Γρεβενών
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ιωνικός
ΑΠΣ Πτολεμαϊδα-Ζέφυρος
Ρεπό: ΑΟΚ Βέροιας
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Κένταυρος Καλλικράτειας-ΑΕ Κομοτηνής 85-82
ΧΑΝΘ-Ελευθερούπολη 15/4
Αστέρας Σίνδου-Μακεδονικός 76-70
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου 77-69
ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου 67-76
Απόλλων Καλαμαριάς-Ορφέας Νέου Σκοπού 79-46
ΜΕΝΤ-Μαντουλίδης 79-63
ΜΕΝΤ-Μαντουλίδης 79-63
Δεκάλεπτα: 25-17, 48-30, 62-45, 79-63
Διαιτητές: Πετανίδου Γ., Σιταρίδης
ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Αμπατζάς 1, Καλπαξίδης 10, Παπαδόπουλος Π. 16(1), Μιχαηλίδης 20(3), Μπουραζάνης 2, Καρανώτας 18(2), Παπαδόπουλος Α. 10(2), Μπαγκντασαριάν 2, Κούρκουλας, Βελέντζας.
Μαντουλίδης (Ντολόπουλος-Καραμανώλης): Γεωργίου, Ρόπουτης 7(1), Τάκης 4, Μπέλλος, Γκαντίδης 16, Γιαννακός, Ρεφατλάρι 10(2), Γραβάνης 7(1), Γάκης, Τσιριλάκης 6, Γκύζης 13, Κεραμάρης
ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου 67-76
Δεκάλεπτα: 18-17, 39-32, 51-50, 65-65
Διαιτητές: Γαζέτας-Πράττος
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου- Δαδάλας): Ψευτογκάς 5 (1), Πούλιος, Γκαβέζος Αρ 5, Ρεδάρης 2, Κολλώτσιος 3 (1), Ουλουσίδης 15 (2), Κόκουρας 12, Κιούρκας 6, Γκαβέζος Αντ. 19 (3).
Αίας Ευόσμου (Κόρκας): Βαρδής 6 (2), Δοξάκης 7 (1), Μπαλτζόπουλος 6, Νικολούδης 32 (5), Νησιώτης 18 (1), Σεκαδάκης Γ 3, Νέστης 2, Σεκαδάκης Δ 2.
Η βαθμολογία
1) Ελευθερούπολη 38 1669-1342 327
2) Μακεδονικός 38 1629-1414 215
3) ΑΟ Πολυγύρου 36 1708-1533 175
4) ΜΕΝΤ 35 1663-1533 130
5) ΧΑΝΘ 33 1494-1299 195
6) Αίας Ευόσμου 33 1534-1400 134
7) ΠΣ Ευκαρπίας 33 1661-1543 118
8) ΓΑΣ Κομοτηνή 32 1492-1467 25
9) Απόλλων Καλαμαριάς 32 1503-1525 -22
10) Μαντουλίδης 30 1497-1502 -5
11) Αστέρας Σίνδου 28 1386-1482 -96
12) ΑΕ Κομοτηνής 25 1358-1571 -213
13) Κένταυρος Καλλικράτειας 24 1321-1576 -255
14) Ορφέας Νέου Σκοπού 21 1077-1805 -728
*Ελευθερούπολη και ΧΑΝΘ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.
Επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4)
Ελευθερούπολη-Κένταυρος Καλλικράτειας
Μακεδονικός-ΧΑΝΘ
ΑΟ Πολυγύρου-Αστέρας Σίνδου
Ορφέας Νέου Σκοπού-ΓΑΣ Κομοτηνή
ΑΕ Κομοτηνής-ΠΣ Ευκαρπίας
Αίας Ευόσμου-ΜΕΝΤ
Μαντουλίδης-Απόλλων Καλαμαριάς
1ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ
Τα αποτελέσματα
Οίακας Ναυπλίου – Ολυμπιάδα 92-48
Ν. Ιωνία – Αχαγιά 82 57-58
ΕΑ Πατρών – Απόλλων Σμύρνης 59-63
Καλαμάτα 80 – Κεραυνός Αιγίου 48-73
Γλαύκος – Ενωση Ιλίου 57-39
ΚΑΠ – Μελίσσια 81-73
Ακράτα – Εσπερος ΑΟΠΑ 51-47
ΓΛΑΥΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 57-39
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-8, 25-21,44-32, 57-39
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Ρίζος
ΓΛΑΥΚΟΣ (Βουρνάς): Νιφόρας 19 (2), Χονδρογιάννης 11 (2), Λαμπρόπουλος 8 (2), Κάλλης 12 (4), Αγγελόπουλος 2, Σπυράκος 5, Σακελαρόπουλος, Σταυράκης, Δίπλαρος, Τσεκλένης.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 2, Μπέλλας Γ. 7 (1), Σκαλωμένος 7 (1), Φουντάς, Χαραλάμπους, Μπολάτογλου, Μαγιντόμπε, Μπέλλας Οδ. 9 (1), Πανουσόπουλος Κ., Μανταλβάνος 4, Βαρσαμούλης 10, Κατσαρός.
ΓΛΑΥΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 57-39
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-3, 27-23, 42-38, 51-47
Διαιτητές: Αποστολίδης-Παπαφωτίου
ΑΚΡΑΤΑ (Σκαραφίγκας): Λάφης, Κατωπόδης, Καλεμτζάκης 3 (1), Τσότσος 13, Οικονομόπουλος 7 (1), Μάλλης 6 (2), Λυμπέρης 8, Βεσκούκης 14.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Δεράος): Γιαλελής, Φραντζής 10 (1), Σερέτης, Λαμπρόπουλος 2, Ροκανάς 8 (2), Ζαφείρης 3 (1), Βύρλας 12, Παπανικολόπουλος, Σκόνδρας 2, Αγγελόπουλος 10.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 48-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-16, 20-34, 34-57, 48-73
Διαιτητές: Μαραμής-Αναστασίου
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 (Κορογώνας): Γεωργουλάκος, Σκοπέτος 6 (1), Φραγγέας, Παπαγεωργίου 9 (1), Μουργής, Μπάζιος 9 (1), Πετρόπουλος 10, Βούλγαρης 6, Πατικόπουλος 4, Αβδάλας, Κατσαρέας 4, Μπουγάς.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ (Γκοργκόλης): Αναστασόπουλος 13 (3), Σωτηρόπουλος, Χριστοδουλόπουλος 4, Φωτίου 10 (1), Μαναβόπουλος 14, Οικονομόπουλος, Γκόβας 10 (2), Καραγιάννης 10, Γκιζόγιαννης 10, Σταθακόπουλος 2.
Η βαθμολογία
1 ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 40 21 19 2 0 1564 1199 365
2 ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 38 21 17 4 0 1473 1331 142
3 ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 38 21 17 4 0 1443 1178 265
4 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 37 21 16 5 0 1485 1271 214
5 ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ 35 21 14 7 0 1499 1355 144
6 ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 32 20 12 8 0 1351 1380 -29
7 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 32 21 11 10 0 1356 1338 18
8 ΚΑΠ 31 21 10 11 0 1457 1403 54
9 ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 29 21 8 13 0 1448 1403 45
10 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 29 21 8 13 0 1538 1546 -8
11 ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 28 20 8 12 0 1384 1471 -87
12 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 25 21 4 17 0 1315 1426 -111
13 ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 22 21 1 20 0 1118 1474 -356
14 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. 22 21 1 20 0 1260 1916 -656
Επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4)
Αχαγιά 82 – Οίακας Ναυπλίου
Απόλλων Σμύρνης – Ν. Ιωνία
Κεραυνός Αιγίου -ΕΑ Πατρών
Εσπερος ΑΟΠΑ – Καλαμάτα 80
Ολυμπιάδα – Γλαύκος
Ενωση Ιλίου – ΚΑΠ
Μελίσσια – Ακράτα
2ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ
Τα αποτελέσματα
ΠΟΚ Εσπερος – Νίκη Αμαρουσίου 80-59
ΑΟΚ Χανιά – ΟΦΗ 85-72
ΒΑΟΛ – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 63-80
Αρης Νικαίας – Παναγίτσα 76-75
Λοκρός Αταλάντης – Αρης Πετρούπολης 90-81
Ερμής Σχηματαρίου – Εσπερος Λαμίας 70-82
ρεπό ΑΕ Πεντέλης
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ – ΟΦΗ 85-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-18, 45-39, 63-59, 85-72
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος, Παπαδάκης, Αλεξίου 8(1), Υφαντόπουλος 10(2), Σαράντης 9(2), Μπαγάκης, Πούρος 3, Σκαμνάκης 4, Κολαρετάκης 6, Αδοντάκης 8, Τασιούδης 30(1), Αράπης 7 (1).
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Κριθινάκης, Μαϊστρέλης 3, Τσερκιτζόγλου 10(2), Χαρωνίτης 2, Καρλάφτης 6(1), Αγαπιάδης 18, Βασιλειάδης 12, Χρηστάκης, Καράλης 9(1), Τσιλόγλου, Πάλλης 12.
ΛΟΚΡΟΣ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 90-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-22, 53-36, 72-63, 90-81
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Μαραγκάκης.
ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 4, Ρούζιος 2, Μπόλματης 3 (1), Μπουλαντζάς, Νικολάου, Παναγιωτίδης 16, Σάκοτα 29, Μάτος Αν. 15, Μάτος Αγγ. 20 (3), Ρετσινάς 2.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 7, Βενιτουράκης 13 (2), Γλύκος, Κουλούρης 12 (2), Μπούτρης 15 (1), Κυρίτσης, Χριστόπουλος 11 (3), Μπέλι 23, Γιαννακόπουλος.
ΕΡΜΗΣ ΣΧ. – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 70-82
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-22, 35-34, 44-54, 70-82
Διαιτητές: Ραχιώτης-Φασώλης.
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Πανταζής 24 (1), Θωμάς 4 (1), Γκρινιάρης 22 (1), Κολοβός 5 (1), Κώνστας, Φλώτσιος, Ζίμπρας, Μαρμαρινός 8, Αγγελέτος, Τσιριμώκος 6 (2), Γυφτονικολός, Σπηλιώπουλος 1.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Σέττος 12 (2), Πάππος 3 (1), Ρουμελιώτης 17 (3), Παπαργυρόπουλος 16 (2), Φύκας 20 (4), Φούντας, Δαχρετζής 4 (1), Κατράνας 10 (1).
ΒΑΟΛ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 63-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-17, 35-33, 44-60, 63-80.
Διαιτητές: Κανελλόπουλος – Μαρινάκης.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας – Συμιακάκης) Χριστοβασίλης, Σαμιώτης 6(1), Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας 3, Βούτας, Αγγελίδης 6, Καραφαντής, Τσουρής 10(1), Τροβάς 7(1), Μπουμπάρης 18, Κωνσταντινάκος 11(3).
ΚΡΟΝΟΣ Αγ. Δημητρίου (Παπαμάρκος – Παναγιοτόπουλος) Ζαραϊδώνης 17(2), Στραγανιώτης 15(2), Νάτσο, Ξιούρας 12(1), Χρονόπουλος 6(1), Κακαργιάς 2, Κόης 14(2), Κοσμετάτος, Σολωμός 11, Πουρνάρας, Πετράκος, Ανδρεάτος 3.
Η βαθμολογία
1 ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 35 19 16 3 0 1518 1329 189
2 ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 35 20 15 5 0 1521 1467 54
3 ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 32 19 13 6 0 1370 1263 107
4 ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. 32 19 13 6 0 1461 1345 116
5 ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ 31 19 12 7 0 1508 1444 64
6 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 30 19 11 8 0 1328 1292 36
7 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ 29 20 9 11 0 1312 1376 -64
8 ΟΦΗ 28 19 9 10 0 1350 1285 65
9 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 26 19 7 12 0 1393 1415 -22
10 ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 26 19 7 12 0 1253 1386 -133
11 ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 26 20 6 14 0 1346 1480 -134
12 ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ 25 20 5 15 0 1366 1511 -145
13 ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 22 20 3 17 1 1406 1539 -133
Επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4)
ΟΦΗ – ΠΟΚ Εσπερος
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΑΟΚ Χανιά
Πεντέλη – ΒΑΟΛ
Νίκη Αμαρουσίου – Αρη Νικαίας
Παναγίτσα – Λοκρός Αταλάντης
Αρης Πετρούποης – Ερμής Σχματαρίου
ρεπό ο Εσπερος Λαμίας