7ο Τουρνουά “Χριστίνα Παπακωνσταντίνου”

866

Ο Απόλλων Καλαμαριάς ήταν ο νικητής του τουρνουά,καθώς επικράτησε στον μεγάλο τελικό της Αναγέννησης Ν.Ρυσίου με 57-69.Στον μικρό τελικό,ο Παναθλητικός μετά απο δύο παρατάσεις κέρδισε την Μεντ και κατέλαβε την τρίτη θέση του τουρνουά.Πρώτη σκόρερ του τουρνουά ανακηρύχθηκε η Κ.Σαμαρά του Παναθλητικού με 29 πόντους και πολυτιμότερη παίκτρια η Α.Γιαννοπούλου.

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣΙΟΥ     57

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ     69

Δεκάλεπτα:12-18, 22-33, 35-54, 57-69

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ(Διαβολεμένου): Πυλαρινού 13(1), Γιαννάτση 2, Κατωπόδη 3, Μούρτου 6, Κυζιρίδου 3, Μύρβαλη 7(1), Ταυροπούλου 2, Αθανασιάδου,  Αβραμίδου 19, Ρούσου 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ(Γαρέφης):Θεοδωρίδου, Κωσταρά 9(2), Γιαννοπούλου 12, Νότη 5(1),  Νικολαϊδου 12(1), Βασιλειάδου 13(1), Ψυχογιού 10(1), Ταμουτσέλη 9, Παντελιάδου 2, Νασουφίδου 2.

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΜΕΝΤ      54

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ       58

Δεκάλεπτα:6-11, 16-26, 27-32, 44-44(κ.α), 50-50(α’ παρ.), 54-58

ΜΕΝΤ(Ατακτίδης):Τσίτσου,Κοτσαφτίκη 4, Παπαρέντη 1, Μπάμπικερ 1,Ζωγράφου 2,  Αυγερινού, Γράψα,  Βατσιτσίδου 10, Αγγελίτσα 12(2), Ταρπάγκου 15, Βουλγαράκη, Καζαντζίδου 9.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ(Συρόπουλος-Καφαντάρη):Κωστανάκη, Σαμαρά 9(2), Δημητρακοπούλου 10(1), Χεριστανίδου 6, Ανταβάλη, Κωστοπούλου 12, Λάλου 13, Ούτσιου 5.

ΑΠΟΝΟΜΕΣ-ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

-Ο Πρόεδρος του Αθλητικού Κέντρου Δ. Θέρμης Γκρόζος Παναγιώτης απένειμε το κύπελλο  στην αρχηγό του Απόλλωνα Καλαμαριάς Κική Νικολαΐδου,για την κατάκτηση της πρώτης θέσης του τουρνουά.

-Ο Πρόεδρος του Πολιτιστικού Κέντρου Δ. Θέρμης Φάμελος Σωκράτης απονέμει το έπαθλο στην Αναγέννηση Ν.Ρυσίου.

-Η οικογένεια Παπακωνσταντίνου απένειμε στον πρόεδρο του συλλόγου έπαθλο για την θεσμοθέτηση του τουρνουά στη μνήμη της Χριστίνας.

-Η Αναγέννηση Ρυσίου τίμησε την  Πόλυ Σαρέγκου για την πολυετή προσφορά της στο Ελληνικό Μπάσκετ