1ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ NORTHBASKET:Τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας

655

Στα πλαίσια της δεύτερης ημέρας του τουρνουά,αναμετρήθηκαν οι δύο ομάδες απο την Α’ ΕΚΑΣΘ,Αστέρας Σίνδου και Ραιδεστός,με τους τελευταίους να παίρνουν την νίκη με σκορ 70-76.Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ.Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως η Ραιδεστός “έχτισε”μια διαφόρα 12 πόντων,την οποία και  κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα παρά την αντίδραση του Αστέρα.

.ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ-ΚΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ 70-76

Τα δεκάλεπτα 21-24,44-42,51-63,70-76
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ(Δρακουλίδης):Παπαζώτος16(4),Σαρακατσάνος,Χατζηαθανασίου 5(1),Καρηγιαννάκης 8,Αντωνιάδης 4,Φίλιος 7(1),Γλαβάς 10,Πασάκαλος 6,Ιωαννίδης,Μαρκάκης 10(1),Καραγεωργίου 1,Ντέμπος 2.
ΚΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ(Μητακίδης):Τζήλιας 6,Ζησάκης,Παπαδάκης 2,Μυτηλιναίος 17(3),,Χ”νικολάου 3,Θεοδώρου 2,Νικάκης 17,Πούνιος,Γκούμας 12,Μητρούσης 15,Τσαλικίδης.

Το δεύτερο παιχνίδι μεταξύ της Αναγέννησης Ρυσίου και της Αρετσούς κρίθηκε στο τέλος.Καθ’όλη την διάρκεια του αγώνα καμμία ομάδα δεν μπόρεσε να πάρει αξιόλογη διαφορά,με την Αρετσού να διατηρεί ένα μικρό προβάδισμα 3-4 πόντων.Ο Παναγιωτόπουλος 7 δευτερόλεπτα πριν την λήξη, με μία βολή έδωσε προβάδισμα στο Ρύσιο με 60-59,ο Αρνίδης όμως με καλάθι στην εκπνοή έγραψε το τελικό 60-61 και χάρισε την νίκη στην ομάδα του.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣΙΟΥ-ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥ 60-61
Τα δεκάλεπτα 14-15,25-28,46-46,60-61
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣΙΟΥ(Γραφιαδέλης):Ουρκέλογλου 6,Μπατσιούδης,Τυμπανίδης 15,Αγγελίδης 4,Παναγιωτόπουλος 3,Καραμάνης 10(1),Λάκος 3(1),Κούτλης 2,Σταμπουλής,Ουργουλόγλου 13,Αδαμούδης 4.
ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥ(Πετρόπουλος):Αρνίδης Κ.11(3),Αβραμίδης,Καραντώνης 2,Πριονάς,Παπαδόπουλος Γ.,Αρνίδης Α.,Κουτσόβουλος 22(3),Βεργίδης 4(1),Σουκουλιάς 9(1),Κατίγκας,Ψωμιάδης 13,Παπαδόπουλος Δ.