Τρία στα τρία για τα προπαιδικά τμήματα του Αχιλλέα Τριανδρίας

686

Αήττητο συνεχίζει το Προπαιδικό Development
Άλλη μία νίκη προσέθεσε το Προπαιδικό του Αχιλλέα Τριανδρίας Development επί του Μακεδονικού ο οποίος παρουσίασε ένα αξιόμαχο σύνολο. Οι παίκτες του Γιώργου Κοντονάσιου από το ξεκίνημα του αγώνα δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους παίρνοντας μία διαφορά 16π. στο 1ο δεκάλεπτο. Οι πολύ δυνατές άμυνες – σήμα κατατεθέν -του τμήματος περιόρισαν τους παίκτες του Μακεδονικού σε 5 π..Στο υπόλοιπο του αγώνα η διαφορά απλά διατηρούνταν κοντά στους 20 π.

Δεκάλεπτα: 21-5,38-16,53-35,69-50. Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χ.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ (Κοντονάσιος): Καλαντζής 1,Βαρίτης 7, Κολοκοτρώνης 11,Νικολαίδης 10(2),Καραγιαννάκης 13(1) ,Ανδρεάδης 13,Ελαιοτριβάρης 2,Μελισσανίδης 8(1),Κουγιουμτζίδης 3,Δεσπολάρης 1.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ(Ιορδανίδης):Μπαρδαξής,Μπέλτσης 2,Βαρβάτος 10,Χαλάτσης 7(1) ,Τασούδης 8,Τσιρώνας,Τσιρόπουλος 8(1),Κοννατάς 1,Αλεξιάδης ,Λαζαρίδης 2,Λυγεράκης 12(1).

Αήττητο συνεχίζει το προπαιδικό γεννηθ. 1998
Νίκη με 46-54 πέτυχε το Προπαιδικό τμήμα Γεννηθ. Το 1998 απέναντι της ομάδας των Μαχητών Πεύκων. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο ξεκίνημα του. Από το 2ο 10’ η ομάδα του Αχιλλέα ανέβασε την απόδοσή της και απέκτησε μία διαφορά 8-10π. την οποία και διατήρησε έως το τέλος του αγώνα.

Δεκάλεπτα :09-12,19-27,29-37,46-54. Διαιτητές:Γραικός
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ(Χουλιάρας):Ευαγγελινός 4,Σαρρηκώστας 5(1),Γούναρης 17,Ρούσσος,Μποζίνης,Κοπαίδας,Πούλιος 8,Τσίτσος ,Ιακωβίδης,Παντουλούφος 6(1),Τεξακαλίδης 4,Τσακμάκης 2.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ(Πούλιος)Σφήκας 2,Δελιόπουλος 21,Παπαδόπουλος 4,Λίνδρας 2,Καραβαλάκης 15(1),Κουθούρης 17,Τσιμπίσης 10,Τεχνίτης 2,Ράινερς 4,Διαμαντόπουλος 4,Μέλλιος 27,Βεγίδης 3 .

Εύκολη εκτός έδρας νίκη για το προπαιδικό του Αστέρα Ιπποδρομίου
Μία ακόμη νίκη – την 4η σε 5 αγώνες – πέτυχε το Προπαιδικό του Αστέρα Ιπποδρομίου . Αν και ξεκίνησε νωχελικά η ομάδα του Γιάννη Τσεσμετζή από το 2ο 10λεπτο και μετά ανέβασε στροφές και ξέφυγε στο σκορ φτάνοντας στους 50 π. τη διαφορά με τη λήξη .

Δεκάλεπτα 17-05 ,30-15,41-39 ,48-56 .
ΓΑΛΑΞΙΑΣ (Μακρίδης):Ιωαννίδης 18,Καλαμένιος 14(2),Κωνσταντίνου 1,,Παζαρίσης,Καλφόπουλος,Μακέλας,Χειλάς,Γλάρος,Μητσόπουλος,Νιάμπος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ (Τσεσμετζής):Χαρτάς 3, Βαβδινός, Μπούσμπος 6,Ρήγινος 9,Φλώρος ,Αλατζογιάννης 9,Πανώφ 8,Τσιτινίδης 20,Πετσαλάκης 15,Χελάτζε 4,Γεωργίου 6,Αλεξανδρόπουλος 4.