Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 16-11(10), 38-27(20), 56-38(30), 74-53(τελικό)
Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 21-11(10), 38-32(20), 59-53(30), 78-68(τελικό)
Φίλιππος Βέροιας-ΓΕ Αγρινίου 23-9(10), 32-21(20), 58-31(30), 77-46(τελικό)
Νίκη Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου 21-20(10), 38-47(20), 65-62(30), 89-80(τελικό)
Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας 15-21(10), 32-37(20), 49-49(30), 68-68(κ.α.), 78-78(α΄παρ.), 89-91(τελικό)
Ιωνικός -Ζέφυρος 51-47(30), 81-74(τελικό)
Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων
Ιωνικός-Ζέφυρος 81-74
Δεκάλεπτα: 14-14, 33-36, 51-47, 81-74
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Παπαθανασίου
Ιωνικός (Πετρόπουλος): Αναστασιάδης 12(2), Γεωργιάδης 9(3), Κούτε 2, Μαδεμλής 18, Χαρίστος 4, Δελλής 5(1), Παουλεάνου 12(3), Βαρίτης 19(3), Αντωνιάδης, Ιγγλέζος, Γιαννούλης.
Ζέφυρος (Τσολάκης-Βουλκίδης): Μυτιληναίος 8(2), Νικολαϊδης 2, Αλεξανδρίδης, Μάρκου, Ματενίδης 4(1), Ουρκέρογλου 2, Καναράς 10(1), Μαυροματίδης 14(2), Τσιόγκας 15, Μυστιλιάδης 16(3).
Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας 89-91(68-68), (78-78)
Δεκάλεπτα: 15-21, 32-37, 49-49, 68-68(κ.α.), 78-78(κ.α.), 89-91
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γκούτας
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος, Γράβας 7(1), Μιχαηλίδης 18(4), Ρίγκος 6(1), Κολοβός, Κλωνάρας Ν. 18(2), Μπόζιαρης 5(1), Καλογεράτος 23(7), Τζήμου 4, Τακίδης 8.
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης) Τρομπούκης 2, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 14(2), Γκανάς 9(3), Βλάχος 11, Μαυρίδης 33(4), Ορφανίδης, Ντουλαβέρης, Λέφας 17(1), Μπαρμπαρούσης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 3(1).
Φίλιππος Βέροιας-ΓΕ Αγρινίου 77-46
Δεκάλεπτα: 23-9, 32-21, 58-31, 77-46
Διαιτητές: Τσούλης, Μαλτέσιος
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας- Μπλατσιώτης): Μόρας 4, A. Τόκας, Π. Τόκας Α 2, Τσεσμετζίδης 4, Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος 12(2), Μαρκόπουλος 5(1), Καβαργύρης 8, Κόθρας 10(1), Παραπούρας 12(2), Σουτζόπουλος 15(1), Κάνταρκος 5
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Χειμώνας, Μπεκατώρος 2, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 7, Μπαρούχας 12(1), Σαπλαούρας, Δάρλας 5(1), Βασιλείου 14, Βούλγαρης 6.
Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 74-53
Δεκάλεπτα: 16-11, 38-27, 56-38, 74-53
Διαιτητές: Παργιαννόπουλος-Δολγύρας
Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 13, Αργυρός, Σουλιώτης Γ., Τσιτσώνης 17 (5), Σταμούλης 2, Κακιούζης 7, Παπαμιχαήλ 1, Γεωργάλης, Νίκας 7, Μακρόπουλος 9, Μπέλλος, Μπάλλας 15.
ΑΠΣ Πτολεμαΐδα (Καλομενίδης): Κλασίδης 4, Παπαδόπουλος, Πέπα 6, Εσπερίδης 2, Νεοφυτίδης 8, Τσολάκης 2, Σαχπατζίδης 8, Πανίδης 6, Πουτούκης, Αθανασιάδης 4, Σαρρής 4, Αργυρόπουλος 9.
Νίκη Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου 89-80
Δεκάλεπτα: 21-20, 38-47, 65-62, 89-80
Διαιτητές: Πράττος-Κουκουλεκίδης
Νίκη Βόλου (Πρέκας-Τύμπας): Παπακώστας 21, Τσώλης 15 (1), Κουτίνας 21 (2), Αναγνωστόπουλος 13 (3), Τοκατλίδης 5 (1), Διγενής 5 (1), Γεωργίου 9 (2), Καφάσης, Τσαβές, Βλήτσιος.
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 13 (3), Ημερίδης 10, Μπινιάκου 5(1), Τασούδης, Τσινόπουλος 20(4), Τσελέκης 9, Σιδηρόπουλος 16, Κουτούλας 7 (1).
Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-68
Δεκάλεπτα: 21-11, 38-32, 59-53, 78-68
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης- Αργαλιάς): Ματενίδης 17(2), Νεδέλκος 11(1) , Χατζόπουλος 12, Σπιτιέρης 2, Περούλης 29(3), Βογιατζής 5(1), Πάλλης, Αγάθος, Γιώργος, Μαγγανάς 2, Κατέχης, Ψαρράς.
Η βαθμολογία
1) Φίλιππος Βέροιας 34 1446-1138 308
2) Φαίακας Κέρκυρας 32 1288-1177 111
3) Νίκη Βόλου 31 1372-1271 101
4) Ζέφυρος 28 1262-1185 77
5) ΑΓΣ Ιωαννίνων 27 1314-1293 21
6) Πρωτέας Γρεβενών 26 1233-1143 90
7) Εύαθλος Πολυκάστρου 26 1242-1197 45
8) Νικόπολη Πρέβεζας 25 1122-1127 -5
9) ΑΟΚ Βέροιας 25 1173-1220 -47
10) Ικαροι Τρικάλων 24 1127-1251 -124
11) Ιωνικός 23 1137-1224 -87
12) ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 21 1124-1351 -227
13) ΓΕ Αγρινίου 20 1073-1336 -263
*Ικαροι Τρικάλων, Πρωτέας Γρεβενών, Εύαθλος Πολυκάστρου, Νικόπολη Πρέβεζας, Ιωνικός και ΓΕ Αγρινίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
Επόμενη αγωνιστική (20η, 18/3)
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νικόπολη Πρέβεζας
ΓΕ Αγρινίου-Φαίακας Κέρκυρας
Εύαθλος Πολυκάστρου-Φίλιππος Βέροιας
Ικαροι Τρικάλων-Νίκη Βόλου
ΑΠΣ Πτολεμαϊδα-Πρωτέας Γρεβενών
ΑΟΚ Βέροιας-Ιωνικός
Ρεπό: Ζέφυρος
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Κένταυρος Καλλικράτειας-Μαντουλίδης 10-21(10), 28-42(20), 39-58(33), 47-64(τελικό)
ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου 18-18(10), 35-37(20), 59-53(30), 82-76(τελικό)
Αστέρας Σίνδου-ΑΕ Κομοτηνής 19-14(10), 25-37(20), 45-47(30), 67-63(τελικό)
ΑΟ Πολυγύρου-Ελευθερούπολη 32-20(10), 43-41(20), 65-62(30), 89-78(τελικό)
ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 18-24(10), 28-33(20), 38-49(30), 56-65(τελικό)
ΠΣ Ευκαρπίας-Ορφέας Νέου Σκοπού 26-15(10), 48-26(20), 75-32(30), 99-44(τελικό)
ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 43-36(20), 84-72(τελικό)
ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 56-65
Δεκάλεπτα: 18-24, 28-33, 38-49, 56-65
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μελανίδης
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Καρκασεβλής, Μαργκογιαννάκης 1, Σκέμπης 1, Αθανασίου, Λεχούδης, Χατζηδημητρίου 7 (1), Γιωτόπουλος 6 (1), Σιμάκης 20 (2), Παλάσκας 2, Μπορμπίδης 2, Μπίτατζης, Χαλίλ 8.
Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές, Ντσιλής 9 (1), Κουτουραντζόγλου 11 (1), Βούλγαρης, Μπαρζού 8, Χαλάτσης 12 (1), Κομμάτας, Πηλακούτας 11 (1), Λυχριδάς, Κασούρας 13.
Κένταυρος Καλλικράτειας-Μαντουλίδης 47-64
Δεκάλεπτα: 10-21, 28-42, 37-52, 47-64
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Χατζημπαλίδης
Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος) Σελεμανάκης 4, Φωτιάδης 1, Γκώνος 18 (3), Χανιωτάκης, Παρασκευάς 8, Ανθυμιάδης, Ρέμπελος, Δέτσικας 4, Δασκαλάκης 5 (1), Ζωγράφος 7.
Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 17 (1), Τάκης, Μπέλλος, Γκαντίδης 13, Γιαννακός 4, Ρεφατλάρι 3 (1), Κουτουκτσίδης 5, Γραβάνης 2, Γάκης 2 Τσιριλάκης 5, Καλόγηρος 4, Γκίζης 9 (1).
ΠΣ Ευκαρπίας-Ορφέας Νέου Σκοπού 99-44
Δεκάλεπτα: 26-15, 48-26, 75-38, 99-44
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου-Δαδάλας): Ψευτογκάς 9 (3), Πούλιος 12 (4), Κολώτσιος Β 4, Γκαβέζος Αρ. 16, Γαϊτάνης 8 (1), Χολέβας 12, Ρεδάρης 3 (1), Κολώτσιος Α 2, Κοκκαλιώτης 9 (1), Κόκκουρας, Κιούρκας 10, Γκαβέζος Αντ 10 (2).
Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Γεωργόπουλος, Δροσινός 9 (2), Χατζής 18 (1), Θεοδωρόπουλος 2, Γάτος 3 (1), Τσίμος 2, Χαβαλές 7, Καραμπατζάκης. Αχτσής, Φραντζέσκος.
ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου 82-76
Δεκάλεπτα: 18-18, 35-37, 59-53, 82-76
Διαιτητές: Σιταρίδης-Καρκαλέτσης
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Ζούντσας 3(1), Ακεψιμαίδης 15(3), Ζιάκας 15(2), Θωμαϊδης 3, Γεωργάκης 22(3), Πέτροβιτς 20(3), Ζαμπάκης 4(1), Βλαγκόγιας.
Αίας Ευόσμου (Κόρκας):Βαρδής 3(1), Δοξάκης 23(7), Μπαλτζόπουλος 7(1), Νικολούδης 15(5), Νησιώτης 16(2), Σίσιου 3(1), Σεκαδάκης Γ., Νέσσης 9(3), Σεκαδάκης Δ.
Αστέρας Σίνδου-ΑΕ Κομοτηνής 67-63
Δεκάλεπτα: 19-14, 25-37, 45-47, 67-63
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 18 (1), Σταυρακίδης , Παπαπασχάλης, Ιωαννίδης 9, Πετρίδης, Μπίλιος 8 (2), Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 14 (3), Ακριτίδης, Μυσιρλόγλου 12 (4), Σπουργίτης 6, Ιατρίδης.
ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης): Καραμαλής, Καραμπίνης 11(1), Βάκρινος 10 (1) Δάτσης 6, Κυφωνίδης 10 (2), Φωτατάκης, Βαχαρίδης 4, Σπέντζος 11, Θεοδωρίδης 11, Παπαδόπουλος.
ΑΟ Πολυγύρου-Ελευθερούπολη 89-78
Δεκάλεπτα: 32-20 43-41, 65-62, 89-78
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Λουλουδιάδη
ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Πιπιλιάρης 11(1), Τσιούντος 21 (4), Μπέγας 11 (1), Παυλέας 15, Νικολόπουλος 11 (3), Καραγιαννάκης 6, Χρυστίδης 1, Νουκάρης 13 (1), Αποστολίδης 2
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Στυλίδης 14, Γαϊτανίδης, Βασάρης 4 (1), Θεοδωράκος 11 (2), Αμπαζίδης 8, Μανάκας 25 (1), Ιωάννου 9, Βοϊβατόπουλος 8.
ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 84-72
Δεκάλεπτα: 22-18, 43-36, 66-58, 84-72
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.- Αγραφιώτης Γρ.
ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 6, Παπαδόπουλος Π. 15, Μιχαηλίδης 28(3), Καρανώτας 5, Παπαδόπουλος Α. 5(1), Μπαγκντασαριάν 2, Γιαννούλης 21, Τζιούφας, Αμπατζάς, Βελέντζας 2 , Κουρκουλας.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης- Κεσίδης): Αποστόλου 25(3), Μυθιλλού 7(1), Σταματέλος 3(1), Κουκουλίδης, Μαχαιριανάκης 25(1), Τσουτσούκας, Καλαμπόκας 6, Χαντζίδης 6.
Η βαθμολογία
1) Ελευθερούπολη 36 1575-1277 298
2) Μακεδονικός 35 1489-1270 219
3) ΑΟ Πολυγύρου 34 1571-1386 185
4) ΧΑΝΘ 31 1430-1243 187
5) ΠΣ Ευκαρπίας 31 1521-1377 144
6) ΜΕΝΤ 31 1511-1404 107
7) Αίας Ευόσμου 29 1389-1296 93
8) ΓΑΣ Κομοτηνή 29 1346-1325 21
9) Απόλλων Καλαμαριάς 28 1351-1410 -59
10) Μαντουλίδης 27 1344-1350 -6
11) Αστέρας Σίνδου 25 1245-1318 -73
12) ΑΕ Κομοτηνής 23 1220-1422 -202
13) Κένταυρος Καλλικράτειας 21 1199-1425 -226
14) Ορφέας Νέου Σκοπού 19 965-1653 -688
Επόμενη αγωνιστική (20η, 18/3)
Αίας Ευόσμου-Κένταυρος Καλλικράτειας
ΑΕ Κομοτηνής-ΧΑΝΘ
Ελευθερούπολη-Αστέρας Σίνδου
Μακεδονικός-ΑΟ Πολυγύρου
Απόλλων Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή
Μαντουλίδης-ΠΣ Ευκαρπίας
Ορφέας Νέου Σκοπού-ΜΕΝΤ