Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (3ος)
Τα αποτελέσματα
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟΚ Βέροιας 16-18(10), 38-25(20), 53-34(30), 75-57(τελικό)
Ικαροι Τρικάλων-ΑΟ Καλαμπάκας 25-23(15), 32-28(20), 58-58(κ.α.), 72-70(τελικό)
Πρωτέας Γρεβενών-ΓΑΣ Μελίκης 17-10(10), 48-23(20), 69-46(30), 92-58(τελικό)
Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων 19-15(10), 37-33(20), 58-49(30), 76-72(τελικό)
Μαντουλίδης-Δόξα Λευκάδας 26-24(13), 36-43(20), 58-54(30), 79-76(τελικό)
Εύαθλος Πολυκάστρου-Νικόπολη Πρέβεζας 27-8(10), 53-24(20), 87-37(30), 102-57(τελικό)
Ρεπό: ΠΑΣ Γιάννινα
Η βαθμολογία
1) Πρωτέας Γρεβενών 35 1348-1141 207
2) ΠΑΣ Γιάννινα 33 1406-1108 298
3) Δόξα Λευκάδας 32 1419-1156 263
4) ΑΓΣ Ιωαννίνων 32 1410-1310 100
5) Εύαθλος Πολυκάστρου 28 1296-1272 24
6) Ικαροι Τρικάλων 27 1243-1256 -13
7) Τιτάνες Παλαμά 27 1290-1366 -76
8) Μαντουλίδης 27 1455-1449 6
9) Ολυμπιακός Βόλου 27 1401-1443 -42
10) ΓΑΣ Μελίκης 25 1281-1417 -136
11) ΑΟ Καλαμπάκας 24 1212-1323 -111
12) ΑΟΚ Βέροιας 23 1121-1273 -152
13) Νικόπολη Πρέβεζας 20 1134-1502 -368
*ΑΓΣ Ιωαννίνων, Εύαθλος Πολυκάστρου, Μαντουλίδης, Ολυμπιακός Βόλου, ΓΑΣ Μελίκης και ΑΟ Καλαμπάκας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.
Η επόμενη αγωνιστική (21η, 31/3)
ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων
ΑΟ Καλαμπάκας-Πρωτέας Γρεβενών
ΓΑΣ Μελίκης-Τιτάνες Παλαμά
Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου
ΠΑΣ Γιάννινα-Εύαθλος Πολυκάστρου
Νικόπολη Πρέβεζας-Μαντουλίδης
Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων
Μαντουλίδης-Δόξα Λευκάδας 79-76
Δεκάλεπτα: 21-18, 36-43, 58-54, 79-76
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης
Μαντουλίδης (Νικολαΐδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαΐδης 20, Τάκης 9(2), Μπέλλος 6(2), Λαγός, Ρεφατλλάρι, Ψαθάς, Ντίαθ 10, Καλόγηρος 19, Φόρογλου 3(1), Μαλανδρής 4, Σίμογλου 8(2), Καναγκίνης.
Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 3, Αργυρός 4, Αναγνωστόπουλος 27(3), Τσιαβές 10, Βαγενάς 16(2), Γεωργάκης 5(1), Μακρόπουλος, Τριχόπουλος 11(2).
Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-72
Δεκάλεπτα: 19-15, 37-33, 58-49, 76-72
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Δέλλας
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 5, Χανέλλι, Ζωιτσάκος 14(1), Γκογκίδης 8, Κατσαδούρος 6(1), Καραϊσκάκης 17(1), Φαλιάκης, Μακρής 16(4), Καραδήμας 2, Αρχοντούλης.
AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Καννής, Ζαμπέτης 11(1), Σαχπατζίδης 12(2), Αντωνίου 5(1), Πουρνάρας 11, Mάκης 2, Παπανικολάου 7, Θυμνιός 17(1), Φίλιος 5, Θώδης 2, Πρεμέτης.
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟΚ Βέροιας 75-57
Δεκάλεπτα: 16-18, 38-25, 53-34, 75-57
Διαιτητές: Γραικός-Κουκουλεκίδης
Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 9(1), Ιλτσογλου 11(3), Μπράμι 2, Κυριακόπουλος , Κωστούλας 16(1), Μπουσκολίτης 2, Σκαμάγκας 13(2), Αναστασόπουλος 6, Χαρχαρής 10, Λουλούδης 6.
ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Τρομπούκης 19(1), Στοϊτσης, Ντουλαβέρης 3(1), Γκάνας 3(1), Καρεσαρίδης 2, Ιωαννίδης 3(1), Κασαμπαλής 12, Καραθανάσης 3, Γιοβανόπουλος, Χαραλαμπίδης 12.
Εύαθλος Πολυκάστρου-Νικόπολη Πρέβεζας 102-57
Δεκάλεπτα: 27-8, 53-24, 87-37, 102-57
Διαιτητές: Ισιγώνης-Λάλλα
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 17(5), Ημερίδης 10(2), Μαρκόπουλος 8(2), Αθανασίου 7(1), Γιαμπατζίδης 2, Ζωιτσούδης 10(2), Τσελέκης 14, Σιδηρόπουλος 20(2), Κώστα, Κουτούλας 20(2).
Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Μίχος Σ. 15, Παπαχρήστος Α. 4, Παπαχρήστος Δ. 10(2), Παπαμιχαήλ 12, Δούβλης 4, Ρέμπης 11(1).
Πρωτέας Γρεβενών-ΓΑΣ Μελίκη 92-58
Δεκάλεπτα: 17-10, 48-23, 69-46, 92-58
Διαιτητές: Γκέκας-Γεωργούλης
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 12, Γρούδος 17(2), Μαλούτας 14(3), Μιχαηλίδης 15(3), Γιώτας, Τζήμας 1, Συλλάκος, Ταμπακάκος, Τακίδης 8, Μπόζιαρης 9(1), Μακρής 12(2), Μαλιούρας 4.
ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 4, Μαυρίδης Β. 9(1), Καποδίστριας 7, Λέφας 9(1), Μαγαλιός, Καρατζάς, Σταυρουλάκης 9(1), Κοτζαμπάσης, Εσπερπογλου, Λαπατούρας 18(1), Ρογγότης 2.
Ικαροι Τρικάλων-ΑΟ Καλαμπάκα 72-70(58-58)
Δεκάλεπτα: 19-17, 32-28, 49-43, 58-58(κ.α.), 72-70
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Μπούγλος Π.
Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 10, Μέξης 6, Βλάχος 10(1), Αργύρης 12(3), Χατζής 6, Ντούρβας 2, Τζιοβάρας 11(3), Φούντας 10(2), Μπαρμπαρούσης 2, Στάνκοβιτς 3.
ΑΟ Καλαμπάκα (Κωνσταντινίδης): Μασάδης 15, Μπαλωμένος, Ούτος 6(2), Σπανός 6(1), Γαϊτανίδης 6(2), Παουλεάνου 3, Γκάτζιας 2, Οινκονόμου 12, Παπακώστας 26(2), Κιουρτζίδης.
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (4ος)
Τα αποτελέσματα
ΔΕΚΑ-ΜΕΝΤ 17-21(10), 41-43(20), 60-69(30), 90-76(τελικό)
ΠΟ Νέων Μουδανιών-Αστέρας Σίνδου 21-28(10), 36-46(20), 46-67(30), 53-84(τελικό)
Αίας Ευόσμου-ΑΟ Πολυγύρου 30-11(10), 49-26(20), 60-49(30), 85-68(τελικό)
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΒΑΟ 35-35(17), 44-37(20), 58-61(30), 91-87(τελικό)
Απόλλων Καλαμαριάς-Ζέφυρος 28-29(14), 39-42(20), 53-53(29), 80-74(τελικό)
Ασπίδα Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας 16-16(10), 36-37(20), 61-50(30), 76-69(τελικό)
Μακαμπή-Λεύκιππος Ξάνθης 17-22(10), 33-34(20), 46-53(30), 65-60(τελικό)
Η βαθμολογία
1) ΠΣ Ευκαρπίας 37 1676-1391 285
2) ΓΑΣ Κομοτηνή 34 1407-1317 90
3) ΑΟ Πολυγύρου 33 1558-1442 116
4) Αίας Ευόσμου 32 1408-1359 49
5) Ζέφυρος 32 1342-1303 39
6) Λεύκιππος Ξάνθης 31 1323-1260 63
7) ΜΕΝΤ 31 1622-1609 13
8) ΔΕΚΑ 30 1454-1374 80
9) Ασπίδα Ξάνθης 30 1465-1431 34
10) Αστέρας Σίνδου 29 1247-1307 -60
11) Απόλλων Καλαμαριάς 28 1491-1499 -8
12) ΒΑΟ 27 1457-1456 1
13) Μακαμπή 26 1294-1449 -155
14) ΠΟ Νέων Μουδανιών 20 1131-1678 -547
Η επόμενη αγωνιστική (21η, 31/3)
ΜΕΝΤ-ΠΟ Νέων Μουδανιών
Αστέρας Σίνδου-Αίας Ευόσμου
ΑΟ Πολυγύρου-ΓΑΣ Κομοτηνή
Ζέφυρος-ΒΑΟ
ΠΣ Ευκαρπίας-ΔΕΚΑ
Απόλλων Καλαμαριάς-Μακαμπή
Λεύκιππος Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης