Συνεχίζουν αήττητοι οι έφηβοι των Μαχητών Δόξας Πεύκων

549

Τι και αν οι Μαχητές έπαιξαν χωρίς τον Παγωνίδη ( αποστολή στον Πανιώνιο με το αντρικό) και τους τραυματίες Ελευθεριάδη, Φουρκιωτη και Κουτσουκιδη. Οι υπόλοιποι οκτώ έπαιξαν για όλους και κατέκτησαν μια σημαντική νίκη επί της Αρετσούς με 61-43, κλείνοντας τον πρώτο γύρο ως πρώτη και αήττητη ομάδα.

Μέχρι το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι. Μετά η πίεση της άμυνας  ανέβηκε, οι αντίπαλοι υπέπεσαν σε αρκετά λάθη τα οποία και εκμεταλλεύθηκαν οι νικητές στο ανοικτό γήπεδο. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε στους +13 και έκλεισε με τελικό σκορ 61-43.

Δεκάλεπτα: 14-12, 34-27, 48-35, 61-43  Διαιτητές: Καμηλάρης-Παμπούκογλου

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Κουγιουμτζιδης): Τσαουσης, Χρηστοφ 6, Τρικουπης, Εφοπουλος 17, Κοχλιαριδης 8(2), Μπαδης 16(2), Γκουθας 12(2), Τσαλικης 2.

Αρετσού (Μητσικας): Ρηγοπουλος, Τσανιδης, Κολασης, Παμλισεβιτς 6, Αραμπατζης, Τσανιδης 12, Δελεκουσης 14, Καρακουτας, Μιχαηλιδης 10(3).