Συνεχίζει αήττητη η Δόξα Ασσήρου

399

Το 4/4 έκανε η Δόξα Ασσήρου μετά και την σημερινή της νίκη με αντίπαλο τον Μάρκο Μπότσαρη εντός έδρας με σκορ 66-47.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν την Δόξα να ξεφύγει στο σκορ. Στο δεύτερο μέρος του αγώνα όμως οι γηπεδούχοι με πολυφωνία στην επίθεση και με σφιχτή άμυνα καθάρισαν τον αγώνα και έκαναν το τέταρτο δεκάλεπτο να μοιάζει με τυπική διαδικασία.

Δεκάλεπτα: 16-12,29-26,52-36,66-47  Διαιτητές: Τσαλκιτζής-Γαβρίδης

Δόξα Ασσήρου (Καϊκλής): Τυμης 2, Παλεντζας 15(2), Ιωσηφιδης 5(1), Τσιριοπουλος, Κατσαβελης 6, Μουτσιαρας 12, Πεφτιτσης 16(2), Μαυρος, Γουνιωτης 10(2), Αλβανός.

Μάρκος Μπότσαρης (Ταϊτζόγλου): Πεταλιδης, Ζάχος 2, Τσακαλιδης, Καραγεωργιου, Χειλακος 11(1), Χαραλαμπιδης 11, Παπαδάκης 12(2), Πουρλιοτοπουλος 8, Κουντουρογλου Ν. 4, Κουντουρογλου Γ. 2.