Συνέχισαν με νίκη οι Ελπίδες Ηλιούπολης

371
elpides ilioupolis

Σημαντική επιτυχία με νίκη εντός έδρας επί του Αρίων Σταυρούπολης πέτυχε η ομάδα των Ελπίδων Ηλιούπολης με σκορ 59 – 51. Έγινε ένα πολύ ωραίο ματς και από τις δύο ομάδες. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ελπίδες ήταν μπροστά με 12-6. Στο δεύτερο δεκάλεπτο αν και προηγήθηκαν 20-12 ο Αρίων κατάφερε να επιστρέψει στο ματς με το ημίχρονο να τελειώνει ισόπαλο 24-24. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ελπίδες ξαναπήραν το προβάδισμα και έτσι στο τρίτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν 39-33. Στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού η διαφορά έφτασε υπέρ μας έως και τους 10 πόντους 43-33 και 53-43. Αν και ο Αρίων επέστρεψε στο ματς λίγο πριν το τέλος με 55-51 τελικά η ομάδα μας επικράτησε με σκορ 59-51.