Η ΔΕΚΑ επικράτησε εκτός έδρας στα Βασιλικά με 63-80 και προκρίθηκε στις 16 καλύτερες ομάδες του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.
Δεκάλεπτα: 14-24, 28-48, 48-61, 63-80 Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Δέλλας
ΓΑΣ Βασιλικών (Κοσμάς): Σύρρος 3(1), Μπατσιούδης 3(1), Μαβίδης, Παπαβασιλείου 7, Δήμου 3(1), Ζέγας 18(3), Σκαρλής 4, Πασούδης 10, Οικονόμου 10, Λιούκας 4.
ΔΕΚΑ (Κυριαζής-Μαγκώτσιος): Παπαπασχάλης, Βάσκος 14(2), Τσιροπούλης 5(1), Κρίτσικας 4, Παπασάβογλου Αρ. 7(2), Κουτριός, Κοϊμτζόγλου 18(2), Δημητριάδης 2, Παπασάβογλου Αν. 20(2), Χρήστου 4, Βασίλογλου, Χαρταβέλας 5.
Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Α ΦΑΣΗ 8-15/9)
Α1 ΒΕΛΛΕΡΟΦΟΝΤΗΣ-GBA 52-72
Α2 ΝΕΜΕΣΙΣ-ΛΕΟΝΤΕΣ 45-62
Α3 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 63-76
Α4 ΑΕΤΟΣ ΦΙΛΥΡΟΥ-ΜΑΥΡΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΕΥΟΣΜΟΥ 39-42 (33-33)
Α5 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ-ΜΑΚΕΔΩΝ 60-35
Α6 ΕΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ 52-53
Α7 ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΑΓΧΙΑΛΟΣ 58-41
Α8 ΚΑΜΙΝΙΚΙΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ 35-59
Α9 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΑΔΑΜΑΣΤΟΣ 87-53
Α10 ΜΕΤΕΩΡΑ- ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 81-60
Α11 ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΚΛΟΥΤΖΑ 63-68
Α12 ΑΕΤΟΣ-ΔΑΙΔΑΛΟΣ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ 20-0(α.α.)
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Β ΦΑΣΗ (8/9-28/9)
Β1 Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 62-70
Β2 ΔΕΗ- ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ 55-61
Β3 ΟΡΦΕΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ-ΛΑΓΥΝΑ 76-65
Β4 ΠΟΡΦΥΡΙΑΚΟΣ-ΜΕΤΕΩΡΑ 67-49
Β5 GBA-ΚΑΝΑΡΗΣ 74-44
Β6 Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ-ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 97-47
Β7 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ-ΠΟΞ 60-49
Β8 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛ.-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ 76-61
Β9 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ-ΚΟΥΦΑΛΙΑ 70-63
Β10 ΛΕΟΝΤΕΣ-ΑΛΙΓΑΤΟΡΕΣ 56-46
Β11 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΚΛΟΥΤΖΑ -ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 61-52
Β12 ΑΕΤΟΣ-ΕΔΗΛ 67-64
Β13 ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ 0-20(α.α.)
Β14 ΜΑΥΡΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 47-54
Β15 ΟΛΝΤ ΣΚΟΥΛ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 50-57
Β16 ΑΤΛΑΣ-ΑΕΝ ΚΡΗΝΗΣ 68-72
Β17 ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ-ΑΑ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 60-78
Β18 ΕΥΡΙΠΠΟΣ-ΑΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ 46-81
Β19 ΠΑΟΔ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ 41-71
Β20 ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ 52-41
Β21 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ 38-49
Β22 ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ-ΕΛΒΕΤΙΑ 20-0(α.α.)
Β23 ΑΡΜΕΝΙΚΗ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 38-66
Β24 ΜΑΡΚΟΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ-ΣΑΕ ΑΣΤΕΡΙΑ 69-64
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Γ ΦΑΣΗ (29/9-30/10)
Γ1 ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ-ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 65-78
Γ2 ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΑΕΕ ΤΟΥΜΠΑΣ 75-80
Γ3 ΑΡΙΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΠΟΡΦΥΡΙΑΚΟΣ 65-61
Γ4 ΑΕΤΟΣ-DEI 51-37
Γ5 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ-ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ 92-66
Γ6 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ-ΜΑΡΚΟΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ 20-0(α.α)
Γ7 ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ 77-70
Γ8 ΒΑΟ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 77-52
Γ9 ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ-ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 46-53
Γ10 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 64-75
Γ11 ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟ-ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ 40-70
Γ12 ΔΑΣΩ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΕΟΙ 69-89
Γ13 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΚΛΟΥΤΖΑ-ΒΑΣΙΛΙΚΑ 66-74
Γ14 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ- ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓΑΡΑΔΩΝ 64-39
Γ15 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ-ΜΑΛΑΚΟΠΗ 54-61
Γ16 ΟΡΦΕΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ-ΓΑΛΑΖΙΟΙ 44-63
Γ17 ΛΕΟΝΤΕΣ-ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ 61-67
Γ18 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛ.-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 87-50
Γ19 ΜΑΚΑΜΠΗ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ 0-20(α.α.)
Γ20 ΑΚ ΠΑΝΟΡΑΜΑ-Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 72-54
Γ21 ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ-ΒΕΡΓΙΝΑ 62-63
Γ22 GBA-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧ. 91-76
Γ23 ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ-Ν. ΒΟΤΣΗΣ 0-20(α.α.)
Γ24 ΟΛΥΜΠΟΣ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 77-87
Γ25 ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ-ΑΡΕΤΣΟΥ 75-60
Γ26 ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ-ΓΑΛΑΞΙΑΣ 52-64
Γ27 ΑΑ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 72-74
Γ28 ΕΥΚΑΡΠΙΑ ΝΕΩΝ-ΔΕΚΑ 47-63
Γ29 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ 43-55
Γ30 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛ.-ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ 61-75
Γ31 ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΑΕΝ ΚΡΗΝΗΣ 59-54
Γ32 ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ-ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 50-53
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Δ ΦΑΣΗ (1/11-22/12)
Δ1 Ν. ΒΟΤΣΗΣ-ΑΡΙΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 20-0(α.α.)
Δ2 ΒΕΡΓΙΝΑ-ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 69-63
Δ3 ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ -ΑΚ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 67-63
Δ4 ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ 60-58
Δ5 ΠΡΩΤΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛ. 54-57
Δ6 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΕΟΙ-GBA 79-76
Δ7 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ -ΑΕΕ ΤΟΥΜΠΑΣ 53-57
Δ8 ΒΑΣΙΛΙΚΑ-ΔΕΚΑ 63-80
Δ9 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΓΑΛΑΞΙΑΣ 55-62
Δ10 ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ
Δ11 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ-ΑΕΤΟΣ 61-42
Δ12 ΓΑΛΑΖΙΟΙ- ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ 63-40
Δ13 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ- ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ 49-66
Δ14 ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ –ΜΑΛΑΚΟΠΗ 80-67
Δ15 ΒΑΟ-ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 81-60
Δ16 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ –ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 54-75
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Ε ΦΑΣΗ (7/1-5/2)
Ε1 ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ-ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ
Ε2 ΔΕΚΑ-ΓΑΛΑΞΙΑΣ
Ε3 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΕΟΙ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
Ε4 ΑΕΕ ΤΟΥΜΠΑΣ-ΒΕΡΓΙΝΑ
Ε5 Δ10- ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ
Ε6 Ν. ΒΟΤΣΗΣ-ΓΑΛΑΖΙΟΙ
Ε7 ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ
Ε8 ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΒΑΟ
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (6/2-28/2)
Π1 Ε8-Ε4
Π2 Ε3-Ε6
Π3 Ε7-Ε2
Π4 Ε1-Ε5
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (1/3-19/3)
Η1 Π3-Π1
Η2 Π2-Π4
ΤΕΛΙΚΟΣ
Τ1 Η2-Η1