Σπουδαία νίκη για την παιδική ομάδα του Μακεδονικού

829

Σημαντική νίκη για την παιδική ομάδα του Μακεδονικού όπου επικράτησε της ομάδας του Ανατόλια με 72 – 35.Το πρώτο 20λεπτο ήταν αμφίροπο και για τις δύο ομάδες με την ομάδα του Μακεδονικού να παίρνει μια διαφορά 10 πόντων.Στο δεύτερο 20λεπτο ο Μακεδονικός παίζοντας καλή άμυνα και με εύστοχες επιλογές στην επίθεση κατάφερε να βάλει τις βάσεις για την πρόκριση στον επαναληπτικό αγώνα την άλλη Κυριακή στο γήπεδο του Ανατόλια
.

Διαιτητές: Τσαρδούλιας, Δημητρακόπουλος  Δεκάλεπτα :11 – 8, 32 – 22, 46 – 28, 72 – 35

Μακεδονικός (Γουναρίδης): Καραγκιόζης 1, Παπαδόπουλος 17, Εμμανουηλίδης 9, Καλαίτζης, Καράκαρης 15, Κυλαντωνίδης 23(2), Καβούκης, Λαζαρίδης, Μποσταντζής 6, Κιορπές, Καλαποθαράκος.

Ανατόλια (Ψαριανός): Λαμπρέτσας, Παλκογιάννης 2, Νικήτας 6, Ζουρδούμης , Μουρατίδης 5, Αραμπατζής 15, Τσερκεζής 2, Γκαρέλης 2, Σαραφιανός 3, Καφάτος.