Πρωταθλητές Εφήβων Λάρισας οι Αετοί !!! (ΒΙΝΤΕΟ)

1080

Στο κλειστό του ΕΑΚΛ , σε ένα γήπεδο γεμάτο  από φίλους  του μπάσκετ, οι Αετοί κατάκτησαν τον τίτλο στο πρωτάθλημα εφήβων Λάρισας, μετά την επικράτησή τους με 75-67 επί του Κεραυνού.

Οι παίκτες των δύο ομάδων απέδωσαν καλό μπάσκετ, αλλά είχαν και σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή τους και το άγχος της κατάκτησης του τίτλου ήταν εμφανές στις κινήσεις τους.

Οι Αετοί κατάφεραν να ελέγξουν το ρυθμό του ματς, στο πρώτο ημίχρονο και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 15  πόντους διαφορά 50-35.

Στο κρίσιμο τρίτο δεκάλεπτο ο Κεραυνός  έκανε την… αντεπίθεσή του και κατάφερε να επιστρέψει, αφού έφτασε ακόμα και να ισοφαρίσει τον αγώνα για να κλείσει το δεκάλεπτο με 60-55, αλλά χωρίς να καταφέρει κάτι παραπάνω , μιας και οι Αετοί παίζοντας ψύχραιμα στο τέταρτο δεκάλεπτο ,  κατάφεραν  και πήραν τη νίκη με 75-67, την οποία και πανηγύρισαν δεόντως!

Αετοί – Κεραυνός 75-67

Δεκάλεπτα: 28-24, 50-35, 60-55, 75-67  Διαιτητές: Παγώνης, Παζώλης.

Αετοί (Βαρδακούλης): Μπουσκολίτης 10, Λάιος , Ευαγγελόπουλος 2, Γεροστάθης 18(3), Χρόνης 10, Λιάπης , Αρβανίτης , Τόλιας, Ραυτόπουλος 8(2), Καραδήμος 14, Δράμης 10, Τσάλτας 3(1).
Κεραυνός (Πάκας-Ζαχαρέλης): Τσόγιας 11(1), Ρήγας , Νταής 3(1), Χανέλλι 9, Μπεχλιβάνος , Χύτας , Γκουντόπουλος 10, Ζιαβλιάκης 1, Φτάρας , Γιοβανόπουλος , Ευσταθίου 12(1), Μπαλαμώτης 21(2) .