Παιδικό: Νίκη του Μαντουλίδη επί του Άρη

429

Για το παιδικό πρωτάθλημα, στο τυπικά ντέρμπι της ημέρας, ο Μαντουλίδης επικράτησε με χαρακτηριστική ευκολία του Άρη με 70-53. Οι ομάδες μπήκαν δυνατά και στη πρώτη περίοδο ήταν κοντά στο σκορ, 18-14 στο 10’. Στη συνέχεια όμως οι παίκτες του Σωτήρη Κοκκινόπουλου ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και έφτασαν τη διαφορά μέχρι και στο +21 στο τρίτο δεκάλεπτο. Το τελικό 70-53 αποδεικνύει ότι έφτασαν με χαρακτηριστική ευκολία στην επικράτηση. Τα δεκάλεπτα: 18-14, 40-27, 56-42, 70-53. Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Κουκουλεκίδης Β.

Μαντουλίδης (Κοκκινόπουλος): Γεροθανάσης 2, Κυρίδης, Τάκης 3(1), Βενετόπουλος 12, Βουδούρης 1, Καμάρας 2, Γκαβέζος 9(1), Ρεφατλάρι 10(1), Συρόπουλος 15(1), Γκολιάς 10(2), Μούτσογλου 6, Μητακίδης.

ΑΡΗΣ (Κυριαζής): Ελευθεριάδης 10(1), Σεφερίδης 13(2), Σταυράκης, Φλιώνης 9, Καρολίδης 2, Τσολάκης, Τριανταφυλλίδης, Βενετίδης 10, Χατζημπύρος, Σιδηροηλίας, Παουλεάνου 2, Χατζόπουλος 7.