Παιδικό: Εντός έδρας ήττα για Άρη

369

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Μαντουλίδης επί του Άρη με 63-59. Το κολέγιο από το πρώτο λεπτό μπήκε με περισσότερο πάθος στο παρκέ, με αποτέλεσμα στο ημίχρονο να έχει ένα προβάδισμα 16 πόντων, 35-19. Μετά την ανάπαυλα οι παίκτες του Γιώργου Κυριαζή αφυπνίστηκαν και με ένα επιμέρους σκορ 25-4 ισοφάρισαν σε 46-46 στα πρώτα λεπτά της τελευταίας περιόδου. Οι φιλοξενούμενοι όμως με πρώτο σκόρερ τον Γκόλια ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 9-19, 19-35, 39-46, 59-63.

AΡΗΣ (Κυριαζής): Φλιώνης 11(1), Σεφερίδης 22(2), Σολάκης, Παουλεάνου, Βενετίδης 4, Ελευθεριάδης 8(1), Καρολίδης 6(2), Χατζημπύρος, Φώτογλου, Σιδηροηλίας 4, Χατζόπουλος 4, Ζωγράφος.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Κοκκινόπουλος): Γεροθανάσης, Κυρίδης 3(1), Παπαδόπουλος, Καμάρας, Γκαβέζος 7(1), Ρεφατλλάρι 6, Συρόπουλος 12(1), Γκολιάς 18(2), Μουτσόγλου 3, Ανδρεάδης 14, Βουδούρης.