Παιδικό:Καλύτερος ο Αρης 52-75 την Αναγέννηση Ν.Ρυσίου

379

Καλύτερος ο Αρης επικράτησε  της Αναγέννησης Ν.Ρυσίου με 52-75  και βρίσκεται πλέον με το “ενάμισι πόδι” στους “8” της διοργάνωσης.

Το Ρύσιο ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με 6-0, στην συνέχεια ο Άρης πίεσε και έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 17-20. Στην συνέχεια και ενώ το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο ο Άρης μ’ ένα ξέσπασμα στα τελευταία 2 λεπτά του ημιχρόνου ξέφυγε με 28-40. Στο δεύτερο ημίχρονο το Ρύσιο μπήκε πολύ δυνατά και κράτησε στο τρίτο ημίχρονο την διαφορά στους 10 με σκορ 40-50. Στην αρχή του 4ου δεκαλέπτου το Ρύσιο έκανε την τελευταία προσπάθεια και κατάφερε να μειώσει μέχρι και τους 8 πόντους, 4 λεπτά πριν τη λήξη αγώνα.Στο τέλος ο Άρης εκμεταλλευόμενος την κούραση των παιχτών του Ρυσίου  έστειλε την διαφορά στους 23 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-20, 28-40, 40-50, 52-75.Διαιτητές: Τσούλης , Γαζέτας

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου (Καράκος): Παπαστεργίου, Ασλανίδης 2, Μίτρε 6(2), Βλαχόπουλος, Γερομαρκάκης 9, Τουρνάς 21(2), Τσιριγκάκης 6, Κορδώνιας 9(1), Πάλτι, Κυριακίδης

Άρης (Κεσαπίδης) : Σιδηρόπουλος 14(2), Καρασίμος 6, Φλιώνης 25(1), Τσιρόπουλος 2, Παουλεάνου 8(1), Κοσμάς, Βαγιωνάς 7, Σιδηροηλίας 1, Φώτογλου 12