Πήρε το ντέρμπι ο ΕΟΝΘ

580

Πήρε το ντέρμπι ο ΕΟΝΘ κερδίζοντας  τον ΑΣΤΕΡΑ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ στο ΔΑΚ Πανοράματος. Πολύ δυνατό και ωραίο παιχνίδι από την αρχή με τους γηπεδούχους να είναι μπροστά στο σκορ καθόλη τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου.Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι ,ο ωραίος ρυθμός  του παιχνιδιού συνεχίστηκε με τους φιλοξενούμενους  να είναι πολύ εύστοχοι  έξω από τα 6,75μ μαζεύοντας έτσι την μικρή διαφορά και οδηγώντας το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί ο ΕΟΝΘ  έδειξε πιο συγκεντρωμένος και πιο αποφασιστικός και  πήρε τη νίκη με σκορ 76-65. Πολύ θετικό σημείο του αγώνα το πολύ καλό κλίμα μεταξύ των παιχτών των 2 ομάδων  που δεν ξέφυγε ποτέ από τα αθλητικά πλαίσια.

Δεκάλεπτα:16-14, 31-26, 4339, 5858,76-65  Διαιτητές: Κασαπίδης, Σαράντου

Εονθ (Γκουντινάς):, Μηδιάτης 8, Καλαΐτζίδης 6(1) Χανής , Παπαδόπουλος  24(2) , Νιγδέλης, Κυρατσούς, Αποστολίδης,Νικολαΐδης 11, Τσάφαρης 25, Κουλούρης 2

Αστέρας Ιπποδρομίου (Γραμματίκας): Πατηνιός ,Σκλέπος12, Κουτσάκης 2, Χατζηιωαννίδης 13(1), Δελέσης 4, Χατζημιχαήλ, Δαλέσης 10(1), Καμαρούδης 18(5), Χριστοφόρου, Μπίλλης 4, Μαρτινίδης 2, Ιωαννίδης