Πήρε το “διπλό” σε ματς θρίλερ η GBA – Επικράτησε στη δεύτερη παράταση επί των Γαλάζιων με 98-99

508

Μετά από απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι που χρειάστηκε δυο παρατάσεις για να βγει νικητής, η GBA επικράτησε στο «Ιβανώφειο» επί των Γαλάζιων με 99-98. Η γηπεδούχος ομάδα πήρε προβάδισμα μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, το οποίο κράτησε μέχρι την τελευταία περίοδο με αυξομειώσεις, ωστόσο η GBA κατάφερε να φέρει στα “ίσια” τον αγώνα 2 φορές και έφυγε με το “ροζ” φύλλο αγώνα.

Το παιχνίδι έγινε ντέρμπι και στα τελευταία δευτερόλεπτα της δεύτερης περιόδου ο Ντίνακης με γκολ-φάουλ έκανε το 96-99. Ο Μπελτές κέρδισε φάουλ και τεχνική ποινή, ευστόχησε όμως σε μία βολή από τις τρεις. Ο Γκαμούρας πήρε επιθετικό ριμπάουντ και με μία βολή έγραψε το τελικό σκορ.

Δεκάλεπτα: 18-21, 46-33, 66-55, 78-78(κ.α.), 87-87(α΄ παρ.), 98-99

Διαιτητές: Πράττος-Βασιλόπουλος-Κωνής

Γαλάζιοι (Ακεψιμαϊδης-Παπαδούλης): Δήμας 6, Μπελτές 6(1), Αϊμέκε 8, Τσολακίδης 5(1), Ακεψιμαϊδης 18(3), Γεωργιάδης 6, Σαχμπατιάν 7, Μαντζαβίνος, Γκαμούρας 30, Γκαβέζος 12, Σκυλάκης.

GBA (Δεμερτζής): Κανλής 12(2), Σπυρόπουλος 15(1), Καμηνέλης, Ντινάκης 25(1), Φωτιάδης 6, Χαραλαμπίδης Χ. 4, Κουντουράκης, Μαυροχωρίδης 13, Τσινόπουλος 14(2), Βελέντζας 4(1), Δάγκας 6, Χατζής