Πήραν τη νίκη οι παίδες της Βεργίνας

909

Ακόμα μία νίκη πέτυχε το παιδικό της Βεργίνας με σκορ 53-49 απέναντι στο Αριστοτέλειο Κολέγιο. Παρά το δυνατό ξεκίνημα στα πρώτα δύο δεκάλεπτα και έχοντας προβάδισμα στο ημίχρονο 16 πόντων (33-17) η Βεργίνα χαλάρωσε στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και έδωσε την ευκαιρία στην αντίπαλη ομάδα να πλησιάσει στο καλάθι στο 3ο δεκάλεπτο , ενώ προς το τέλος του παιχνιδιού βρέθηκε και 2 πόντους πίσω. Στα τελευταία λεπτά με καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση πήρε τη νίκη.

Δεκάλεπτα : 17-9,16-8,8-19,12-13.

Βεργίνα (Μήτσικας) : Κορομπίλιας 4, Ματθαίου, Δημητρόπουλος 18(4), Σαμαράς 4, Πατακάκης 7, Νάιδος, Παπαργυρίου 4, Μακρής, Παντερής 12, Βουδούρης 4, Νικολαϊδης.

Αριστοτέλειο Κολέγιο (Χατζηγεωργίου) : Ανθομελίδης 11, Βασιλειάδης 8(1), Αρχοντουλάκης 4, Αποστολίδης 2, Έξαρχος 7, Τσολερίδης 17(1)