“Πέρασαν” από το Ρύσιο οι παίδες της Βεργίνας

946

Με νίκη συνέχισε η παιδική ομάδα της Βεργίνας τις υποχρεώσεις της , καθώς κέρδισε στο Ρύσιο την Αναγέννηση με σκορ 40-55. Οι παίκτες των φιλοξενούμενων ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και παίζοντας όμορφο μπάσκετ προηγήθηκαν στο δεκάλεπτο με 9-21 , ενώ το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 15-36. Στο 3ο δεκάλεπτο μπήκαν κάπως χαλαρά και σε συνδυασμό με την καλή άμυνα της γηπεδούχου ομάδας η διαφορά μειώθηκε στους 7 πόντους (34-41). Στο 4ο δεκάλεπτο όμως με όπλο την καλή άμυνα ξέφυγαν στο σκορ για να έρθει μία ακόμα νίκη με τελικό σκορ 40-55.

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου (Παπαγιαννάκης) : Ζιαμπράς, Μπίκος 13(1), Μπιτσακτσής 5(1), Κοραής 11, Νικολαΐδης 4, Παπαζής 2, Τσάκαλος , Καρίκης, Πράττης 3, Καβάσης 2, Χαρμάνας .
Βεργίνα (Μήτσικας) : Νάιδος, Ματθαίου, Δημητρόπουλος 11(3), Σαμαράς 3(1), Πατακάκης 13, Κώνστας 18, Παυλίδης, Παπαργυρίου, Μακρής, Παντερής 5, Βουδούρης 5, Νικολαΐδης.