Γ’1:Νίκη στο καλάθι για τον Κρόνο Ευόσμου

425

Διπρόσωπη παρουσιάστηκε η Δόξα Δρυμού , στον σημερινό αγώνα με την ομάδα του Κρόνου Εύοσμου .
Το τελικό αποτέλεσμα 53-55 αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα , με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα καλό ημίχρονο .
Αν και η γηπεδούχος προηγούνταν σε όλη την διάρκεια του αγώνα , τα τελευταία 3 λεπτά ισοφαρίστηκε και πήρε προβάδισμα ο Κρόνος που το κράτησε μέχρι τέλους.
Οι διαιτητές του αγώνα ( Ζανέβ – Ιγνατίου ) σφύριξαν 26 φάουλ κατά και 15 υπέρ της Δόξας , με αποτέλεσμα να δεχτούν τα παράπονα της γηπεδούχου ομάδος.

Δεκάλεπτα: 14-8, 36-19, 49-41, 53-55. Διαιτητές: Ζάνεβ-Ιγνατίου

Α.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ ( Μπιτζάνης ) : Παπαχρήστου , Λιόλιος 2 , Τζουμάνης 7(1) , Μαραγγινός 4 , Χατζηνικολάου 11(1) , Αλεξίου 8(1) , Κεραμάρης 3 , Τσακιρμπαλόγλου , Ντότσης 2 , Αμανατίδης 9(1) , Χατζηαθανασίου 5 , Σαριδάκης 2.
Α.Ε. ΚΡΟΝΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Τράκας ): Κουγιουμτζίδης 5 , Προδρομίδης 4 , Χαλκίδης , Τσικαντέλης 1 , Φαχιρίδης 3 , Ραϊκίδης , Δερμεντζόγλου , Αμπατζής 11(3) , Κοτανίδης 13 , Πλιόσκας Β. 13 , Πλιόσκας Θ. 5.
Συγχαρητήρια στους αθλητές και των δύο ομάδων για τον όμορφο αυτόν αγώνα !