Νικη για τον ΠΑΟΔ

489

Ένας πολύ δυνατός αγώνας παίχτηκε απόψε στο κλειστό του Φοίνικα με νικητή τον ΠΑΟΔ απέναντι στην πολύ καλή Αποκάλυψη με 71-67.

Ο αγώνας ξεκίνησε με συνεχόμενα τρίποντα από το γκαρντ Παπαβασιλείου και οι «πράσινοι» βρέθηκαν γρήγορα μπροστά στο σκορ κλείνοντας το ημίχρονο με 10 πόντους διαφορά , 42-32. Στην επανάληψη ανέλαβε ο Πέτρος Τσαπάρας μαζί με τον Κατσαντώνη το σκοράρισμα και η διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο έφτασε και τους 15 πόντους . Όμως η Αποκάλυψη δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και κατάφερε να μειώσει σημαντικά το σκορ. Η εμπειρία όμως των παικτών του ΠΑΟΔ και το καθαρό μυαλό έφερε το ροζ φύλλο αγώνα στην ομάδα του Διοικητηρίου.

Η νίκη είναι αφιερωμένη στον φόργουορντ της ομάδας Κωτσίδη που τραυματίστηκε σοβαρά στον προηγούμενο αγώνα με ευχές για καλή ανάρρωση και γρήγορη επιστροφή στα παρκέ.

Δεκάλεπτα: 24-16, 42-32, 61-49, 71-67

Διαιτητές : Στούμπος – Φίλλιος

ΠΑΟΔ (Παυλίδης): Τσαπάρας Π 30(5), Κατσαντώνης 15 (2) , Παπαβασιλείου 18 (4), Καρράς, Τσαπάρας Θ. 2 Καρανικόλας 8(1), Παυλίδης

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ (Κατσούλης): Μιχαηλίδης 5 (1), Παταπατίου 22 (3), Παπαδόπουλος 2, Ανδ