Νίκη στην παράταση για το εφηβικό του Μέγα

729

Το έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης χρειάστηκε ο Μ. Αλέξανδρος για να κάμψει την αντίσταση του Ερμή Λαγκαδά στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής του 1ου ομίλου του εφηβικού πρωταθλήματος.

Ο Ερμής προηγήθηκε με οκτώ πόντους στο ημίχρονο, αλλά ο Μέγας ισορρόπισε το σκορ στο δεύτερο μισό του αγώνα και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση 57-57.

Στη συνέχεια οι έφηβοι του Μ. Αλεξάνδρου με επιμέρους σκορ 10-4 πήραν τη νίκη, κλείνοντας έτσι νικηφόρα την φάση των ομίλων.

Δεκάλεπτα: 8-19, 27-35, 47-49, 57-57 (κ.α.), 67-61. Διαιτητές: Ζάχος, Καμήλαρης.

Μ. Αλέξανδρος (Παπαβασιλείου): Καμπακάκης 5(1), Μέρμηγκας 5(1), Κοσμάς,   Μαρίνος 16, Σιπητάνος 13(1), Βακουφτσής, Βαγιάτης 14(2), Κωνσταντινίδης 10, Μαλολάρι 4, Ορφανίδης.

Ερμής (Γεωργίτσης): Μήνου 10, Γιαννακούλας, Σαντσόλι 12(2), Αβοκάτος 6, Μασμανίδης 10, Ρίζος 6, Σπουργίτης 11, Δέτσικας 8.