Νίκη “θρίλερ” για τον ΚΣ Γέφυρας (Φωτορεπορτάζ)

1300
Μεγάλη νίκη πέτυχε o ΚΣ Γέφυρας επί ενός δυνατού αντιπάλου όπως ήταν το Στρατώνι που μπήκε δυνατά στον πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε και με 11 πόντους αλλά στο δεύτερο οι γηπεδούχοι έδειξαν μεγάλα ψυχικά αποθέματα και έκαναν το 32-11, προηγήθηκαν με την σειρά τους αυτοί με 11 πόντους και στο τέλος ο αγώνας οδηγήθηκε στη παράταση.  Μετά από δύο παρατάσεις με αρκετά λάθη και από τις δύο ομάδες , οι γηπεδούχοι έδειξαν μεγάλη θέληση και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με 82-80.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Μελανίδης  Δεκάλεπτα: 12-18, 28-37, 60-49, 72-72, 77-77 (α’ παρ.), 82-80 (β’ παρ.)
Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 5(1), Δανάκης 17, Βάσκος, Κολοκοτρώνης, Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 21 (2), Βογιατζής 6, Ταραμάς 8 (2), Ιατρίδης, Μπίσκας 14 (1), Καρούζος 10
Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 12(1), Πολιτόπουλος, Συμεών, Δελίδης 6(2), Ζυγούρας , Γρηγοριάδης, Θωμαΐδης 3, Σουτζόπουλος 9(2), Φλιάτης Ι. 15(3), Φλιάτης Γ., Δασκαλόπουλος 26(1), Σαμαράς 9(3)