Νίκη επί του Ερμή Λαγκαδά για τους έφηβους

680

Η εφηβική ομάδα μπάσκετ του Ηρακλή κατέκτησε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική το ροζ φύλλο αγώνα. Αυτή τη φορά οι κυανόλευκοι κέρδισαν στο Ιβανώφειο τον Ερμή Λαγκαδά με 99-63.

Οι παίκτες του Χριστόδουλου Μαλτέζου ξεκίνησαν αποκτώντας το προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους παίκτες του Λαγκαδά να πιέζουν και να ισοφαρίζουν με 41-41 στο ημίχρονο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ηρακλής, έχοντας για πρώτο του σκόρερ τον Πεταλωτή με 20 πόντους, πίεσε σε άμυνα και επίθεση με αποτέλεσμα να προηγηθεί στο τρίτο δεκάλεπτο με 62-47. Στη συνέχεια οι κυανόλευκοι διατήρησαν τη διαφορά ασφαλείας από τον Ερμή Λαγκαδά με αποτέλεσμα να κατακτήσουν ακόμα μια πολύτιμη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 26-24, 41-41, 62-47, 99-63.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μαλτέζος): Κουλαξής 13(1), Τσινόπουλος 15, Τσαλκιτζής 16(1), Πεταλωτής 20(3), Καμπούρης 6, Οικονόμου 17(5), Μπένοβ 12

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Ράλλης): Αντωνίου, Χρηστίδης 8, Καμαριώτης 16(2), Αναγνωστόπουλος 6, Καραποστολάκης Χ. 2, Κοκκινίδης 2, Καραποστολάκης Σ., Τσιόγκας 29(2)