Νίκη για το μίνι κοριτσιών του Αχιλλέα Τριανδρίας

527

Την πρώτη  νίκη πέτυχε το ΜΙΝΙ Κοριτσιών του Αχιλλέα Τριανδρίας και μάλιστα εκτός έδρας επί της Χ.Α.Ν.Θ. με 27-29 στην παράταση.Το παιχνίδι ήταν δυνατό με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στα 30 πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. Οι φιλοξενούμενοι  ισορρόπησαν στο 4ο δεκάλεπτο και κατάφεραν να μειώσουν και τελικά να πάει ο αγώνας στην παράταση. Εκεί ένα και μοναδικό καλάθι της Ορφανουδάκη ήταν αρκετό για να χαρίσει την νίκη στην ομάδα του Αχιλλέα.

Δεκάλεπτα: 10-06, 19-11, 21-16, 27-27 παρ. 27-29. Διαιτητές: Βασιλόπουλος
Χ.Α.Ν.Θ.(Φωτιάδης):Σγουρή 2,Κεχαγιά ,Πάντου ,Μπελουμπέκοβα 14, Παππά 4,Παπασταύρου 7,Τσελέπη ,Δάγκου, Σεϊτανίδου,Κιμόγλου ,Φαβάτα.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ (Αμυγδαλάς):Μούγκρου 6,Ορφανουδάκη 2,Λαζαρίδου 7,Δελιοπούλου ,Τσαπόγα 8,Πολυμένη 3,Θωμά ,Χ’’Παυλίδου, Τσαμούρα 1,Οδυσσέως ,Ωρολογά , Κυπαρίσση 2.