Νίκη για τον Θρίαμβο

545

Στον 4ο όμιλο της Γ2 ΕΚΑΣΘ η ομάδα του Θριάμβου, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που έγινε εκτάκτως το βράδυ της πέμπτης, κέρδισε αυτή του Πειραματικού (Σ.Α.Π.Σ.Π.Θ) και έτσι έφτασε τις 8 νίκες σε 9 παιχνίδια. Οι γηπεδούχοι ήταν στη θέση του οδηγού σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 16 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο. Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες του Θριάμβου μπήκαν πιο χαλαροί απο ότι έπρεπε, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι και έτσι κατάφεραν να ψαλιδίσουν τη διαφορά φτάνοντας στο τελικό σκορ 68-63.
Τα Δεκάλεπτα: 20-16 , 45-33 , 60-44, 68-63.
Θρίαμβος Ταγαράδων Α.Π.Σ.( ΚΑΤΣΗΣ Χ.): Ματσουκατίδης 4, Μόσχου 2, Τσαρτσάλης 10, Αντωνιάδης 4, Παπαεπαμεινώνδας 24(4), Βακάλης 1, Σιδηράς 21(1), Γιαρμακόπουλος 2, Φιλυρίδης.

Σ.Α.Π.Σ.Π.Θ.( ΙΑΤΡΟΥ Δ.): Καπτσης 1, Κυζιρίδης 4, Λαζαρίδης 16(2), Κεχαγιάς 12(1), Ξυδάς Α. 2, Γεωργιάδης 7(2), Βεκιαρογλου 3, Σιωμος 14, Τζίβας, Ξυδάς Γ. 4.