Νίκησε τον Αριστοτέλη και την…υγρασία η Δόξα Ασσήρου

895

Νέα νίκη για την Δοξα Ασσηρου με 43-54 εκτός έδρας επί του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης. Το παιχνίδι ξεκίνησε εντυπωσιακά για τους φιλοξενούμενους καθώς στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκαν να προηγούνται με το ευρύ 2-21. Ίδιο σκηνικό και στο β δεκαλέπτο με το ημίχρονο να κλείνει στο 13-36. Όσο περνούσε η ώρα αυξανόταν η υγρασία στο πλαστικό γήπεδο του 25ου δημοτικού σχολείου και έτσι μετατράπηκε σε πισίνα. Δύο παίκτες από τους φιλοξενούμενους δεν αγωνίστηκαν στο β ημίχρονο λόγω τραυματισμού. Οι γηπεδούχοι μάζεψαν την διαφορά αλλά δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα με διψήφια διαφορά. Η διοίκηση της Δόξας εύχεται περαστικά στον Μουτσιαρα καθώς τραυματίστηκε σε πτώση λόγω υγρασίας.

Διαιτητές Κουτσουριδης-Κιλιπιρης   Δεκάλεπτα 2-21,13-36,30-45,43-54.

Αριστοτέλης Θεσσαλονίκης (Κιτσολερης): Ντερος 9(1),Παυλος 8,Ακριτας, Παπανικολάου, Χασιωτης 2,Ανδρεάδης 3(1),Πετρακης 2,Γαργαλης 6,Σταμος 5(1),Σιουλας 2,Σιαχος,Καραμητσιος 6.

Δόξα Ασσήρου (Πρασσας): Τυμης 4,Κατσαβελης, Παλεντζας 5,Τσιριοπουλος, Πεφτιτσης 7(1),Ζουναροπουλος Μ 2, Γουνιωτης 14,Μουτσιαρας 5,Μαυρος 17.