Μόνο νικες για τα τμήματα υποδομής της Σταυρουπολης

173

Άλλη μία νίκη για το εφηβικό μας, αυτή τη φορά απέναντι στην ομάδα του Δημόκριτου. Νίκη που εξασφάλισε και την πρόκριση στην επόμενη φάση του

πρωταθλήματος. Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά και δυνατά για την ομάδα μας και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην αντίπαλη ομάδα. Το

πρώτο δεκάλεπτο μας βρήκε μπροστά στο σκορ με 19-11. Σταδιακά τα παιδιά ανέβαζαν την απόδοση τους και στις δύο πλευρές του γηπέδου με αποτέλεσμα

το ημίχρονο να κλείσει 38-23. Ανάλογη συνέχεια υπήρξε και στο δεύτερο ημίχρονο, με τελικό σκορ 69-36. Χαρακτηριστικό το γεγονός πως

κερδίσαμε όλα τα δεκάλεπτα. Μετά το τέλος του αγώνα, εκ μέρους της διοίκησης, ο κ.Σαραφίδης Κίμων απέμεινε τα εύσημα και έταξε ένα τραπέζι..!!!

“Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι παρουσιάζουμε μια αρκετά καλή εικόνα με διάρκεια στο παιχνίδι μας, και υψηλό επίπεδο συγκέντρωσης. Αυτό είναι

και το σημαντικότερο στοιχείο που μας επιτρέπει να χτίζουμε διαφορές και να παίζουμε πιο ελεύθερα τον αγώνα. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την

νίκη και την προσπάθεια, όπως και για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Αυτός ήταν και ο πρώτος στόχος μας. Συνεχίζουμε να δουλεύουμε ώστε να

προχωρήσουμε όσο πιο μακριά μπορούμε”, ήταν τα λόγια του coach Κώττη Θανάση.

Δεκάλεπτα: 19-11, 38-23, 53-32, 69-36

Σταυρούπολη ΕΚ (Κώττης-Σταυρίδου): Σιούλας 8(2), Δημάκος, Καπάτσης 31(5), Βουτσάς, Κυρπιζλίδης, Τερζίδης, Αδάκτυλος,

Καλαιτζής 20(1), Μαυρομιχάλης 6.

Δημόκριτος (Οξούζης): Κυριακίδης 2, Βερζαμάνης 7(1), Κυρίζογλου 10(1), Κναβας 5, Ακομπιαν 4, Καλιογλου, Νεοφώτιστος 6, Διαμαντόπουλος 2,

Μαλαμογλου

Νίκη για το παιδικό μας αυτή τη φορά απέναντι στην ομάδα Τζίπσι Κίνγκς. Το παιχνίδι δεν χωράει κριτικής μιας και η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν μεγάλη. Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους.

Δεκάλεπτα: 04-23, 05-43, 09-69, 25-84

Τζίπσι Κίνγκς (Παναγιωτίδης Κ.) Παναγιωτίδης Κ. 6, Καραμιχάλης Σ., Δημητρίου Α. 2, Δημητρίου Σ. 6, Θεοδώρου Γ., Παύλου Η 4., Κατιρτζής Ρ., Ασημακόπουλος Σ. 2, Ηλίου Κ. 2, Κανάλης Χ. 1, Παναγιωτίδης Α. 2

Σταυρούπολη ΕΚ (Κουργιαννίδης Ε.-ΚασιΚτσόγλου Μ.): Ακριβόπουλος Α 6, Μαυρομιχάλης Ι. 14, Καρτάλης Α. 6, Σαχινίδης Ξ. 27(5) Λάμπρου Λ., Στεφανίδης Σ. 23, Ζλάκιος Α. 8