Μεγάλη νίκη για τον ΑΟ Μαλακοπής-πρώτη ήττα για τα Βασιλικά

642

Έπειτα απο ένα άκρως συναρπαστικό παιχνίδι ο ΑΟ Μαλακοπής υποχρέωσε τα Βασιλικά στην πρώτη φετινή ήττα τους με 81-79.

Οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλο προβάδισμα στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο ημίχρονο η ζώνη των φιλοξενούμενων τους ανάγκασε να κάνουν το παιχνίδι ντέρμπι.

Στα τελευταία λεπτά βρισκόταν πίσω με οκτώ πόντους όμως έκαναν την ανατροπή με τον Γκουγκουτούδη που πέτυχε τρίποντο στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

Δεκάλεπτα: 20-14, 40-29, 52-53, 81-79 Διαιτητές: Πολυχρονιάδης-Αμπαδογιάννης Γ.

ΑΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ ΠΥΛΑΙΑΣ (Γραμματόγλου): Παλατσίδης 4, Πετρόβαλης 19(3), Δελόγλου 8(2), Πεϊμανίδης 9, Φορίδης 15(2), Γκουγκουτούδης 7(1), Μαυρίδης Π. 17(2), Ιωσηφίδης, Μαυρίδης Ε. 2, Τρέμας 2.

ΒΑΣΙΛΙΚΑ (Σκαρλής): Κωνσταντινίδης 12(1), Χαρατσάρης, Πατίκας 10(1), Παπαϊωάννου 23, Μπατσιούδης, Ζέγας 6, Μιχαλάκας, Κούσας 12(1), Γκούμας 16(3), Ταλιώτης.