Ματς για γερά νεύρα στο Σοχό , πήρε το “διπλό” ο ΑΣΚ Λαγκαδά (pics)

820

Μεγάλο διπλό για τον ΑΣΚ Λαγκαδά μέσα σε στη δύσκολη έδρα του Σοχού με το ματς να κρίνεται στην παράταση με 81 – 92. Για 3 δεκάλεπτα η ομάδα του Λαγκαδά ήταν πίσω στο σκορ, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο με σωστές επιλογές στην επίθεση, και με συνδυασμό την αδράνεια των γηπεδούχων, κατάφερε στο τελευταίο λεπτό με εύστοχο τρίποντο του Καραλή να κάνει το 76 – 76, και με 24΄ δευτερόλεπτα να απομένουν, οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να την αξιοποιήσουν σωστα την επίθεση τους, και ετσι το ματς πήγε στην παράταση.

Στην παράταση η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν καλύτερη, και με εύστοχες επιθέσεις σημειώθηκε το 81 – 92. Θετικό για την ομάδα του Λαγκαδά ήταν η επιστροφή του Γιώργου Πολύζου στα γήπεδα μετά απο 5 μήνες απουσίας με θετική παρουσία. Αρνητικό όμως, ο τραυματισμός του Χρήστου Κατσαβέλη όπου τραυματίστηκε στα τελευταία 2 λεπτά της κανονικής διάρκειας του αγώνα στον καρπό. Επόμενο ματς την ερχόμενη Παρασκευή στον Λαγκαδά με την ομάδα του Μ. Αλέξ. Μελισσοχωρίου.

Διατητες Δελλας-Παπαδοπουλος Κ  Δεκαλεπτα 20-16,37-28..53-49,76-76 ΠΑΡ. 81-92

Εθνικός Αστέρας Σοχού (Καραγιαννιδης): Βασιλειάδης 4, Νόικος 15(1), Σιδηράς, Μαλαμίδης, Καραγιαννίδης 6, Χούμκοσλής 20, Καμαρούδης 14(4), Σωτηριάδης 3(1), Νούλης 19

ΑΣΚ Λαγκαδά (Χριστίδης -Τζίτζιρας): Κωστελίδης 18, Κατσαβέλης 2, Χριστίδης Π. 8(2), Αγγελίδης 6, Καρδάσης, Σαντσόλι 21(3), Καραποστολάκης 2, Πολύζος 2, Ρίζος 15, Καραλής 18(4).