Κύπελλο: Νίκη-πρόκριση για τον Ζέφυρο

394

Ζέφυρος              95

Αμπελόκηποι     69

Με εξαίρεση την πρώτη περίοδο ο Ζέφυρος δεν συνάντησε δυσκολίες απέναντι στους Αμπελόκηπους φτάνοντας εύκολα στη νίκη με 95-69. Μάλιστα στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έδειξαν αδικαιολόγητη αμυντική αναποτελεσματικότητα με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι, αν και αγωνίζονταν με εφτά παίκτες, να είναι πιο αποτελεσματικοί στην επίθεση. Πλέον η ομάδα του Πόλυ Γεωργιάδη έγινε η πρώτη που πέρασε στους «16» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Δεκάλεπτα: 21-19, 53-34, 76-51, 95-69. Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Κουκουλεκίδης Β.

Ζέφυρος (Γεωργιάδης): Παπαδόπουλος 6, Μυλωνάς 11, Αλεξανδρίδης 10, Μπαϊράμη, Σουλάκης 14(3), Χαβιαρόπουλος 5, Χαρτόπουλος 23(2), Μέντης 3, Γκάρτζιος, Παπανδρέου 12(3), Συμεωνίδης 2, Μιχαηλίδης 9(1).

Αμπελόκηποι (Οξούζης): Τέντσος 7, Συμεωνίδης 13(1), Κόκκος Β. 9(1), Σαμουρκασίδης 7, Μπανιας 24, Καζαντζίδης 2, Ζαταπας 6.