Κορασίδες: Ήττα στη παράταση για Ηρακλή

502

Ένα δικό τους ματς έχασαν οι κορασίδες του Ηρακλή. Οι παίκτριες των Κιτσολέρη-Κεραμιδά ηττήθηκαν στη παράταση από τον Αία Ευόσμου με 49-47. Στα πρώτα τρία δεκάλεπτα οι κυανόλευκες έλεγχαν πλήρως το ρυθμό και συνεχώς είχαν το προβάδισμα.

Όμως στη τελευταία περίοδο ο ρυθμός έπεσε με αποτέλεσμα η αντίπαλη ομάδα να ισοφαρίσει και να στείλει την αναμέτρηση στη παράταση. Εκεί οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με τον Αίαντα να κατακτά στο τέλος το ροζ φύλλο. Τα δεκάλεπτα: 6-13, 18-23, 25-32, 43-43 (κ.α.), 49-47.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Γουναρίδης): Ευθυμίου, Δεμερτζή 14(1), Γιοβανούδη 9(1), Χατζηαράπη 3, Γιαννούδη 13, Θεολόγου, Χρηστίδου, Σιδερά 2, Παπαευαγγέλου 4, Θεοδωρίδου 4.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κιτσολέρης-Κεραμιδάς): Κογκαλίδου 12(2), Τσουμπερλή 2, Γρηγοριάδου 2, Παπαδοπούλου 2, Κουβαλακίδου 2, Αμοιρίδου 8(1), Αρβανίτη, Καλημέρη 19.

Πηγή: Bluearena.gr