ΚΑΟΣ: «Τα ποσοστά ευστοχίας στις βολές έκριναν το αποτέλεσμα»

310

Από την ιστοσελίδα του ΚΑΟΣ αναδημοσιεύουμε το κείμενο για τον αγώνα της Παρασκευής (22/02) με την Δόξα Ελπίδας Ευόσμου:

«Δυο από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας αναμετρήθηκαν εχθές το βράδυ στο κλειστό του Ευόσμου με τελικό νικητή την γηπεδούχο Δόξα Ελπίδος. Και οι δυο αντίπαλοι τα έδωσαν όλα και τα 40’ του παιχνιδιού με τη μέγιστη διαφορά να φτάνει τους 8 πόντους υπέρ της Δόξας και τον ΚΑΟΣ να επανέρχεται άμεσα. Στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, όπως και στα τελευταία λεπτά, οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και τα ποσοστά ευστοχίας στις βολές ήταν αυτά που έκριναν το αποτέλεσμα και πήραν οι γηπεδούχοι το ροζ φύλλο με το τελικό 56-52.

Συγχαρητήρια στους παίκτες και το τεχνικό τιμ της ομάδας μας για την προσπάθειά τους οι οποίοι μέχρι την κόρνα της λήξης δεν σταμάτησαν να προσπαθούν για την νίκη.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο αθλητής της Δόξας Κουταλίδης Στάθης τραυματίστηκε και αποχώρησε από το παιχνίδι. Ευχόμαστε να μην είναι κάτι σοβαρό και να επανέλθει σύντομα στους αγωνιστικούς χώρους».