Καλύτερο στο τέλος το Πειραματικό

398

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι η ομάδα του Πειραματικού πέτυχε την 1η του νίκη στη δεύτερη φάση της Γ2 κατηγορίας.Το παιχνίδι κρίθηκε στο 4ο δεκάλεπτο όταν οι γηπεδούχοι με ένα επιμέρους σκορ 22-9 κατάφερε να φτάσει στη νίκη απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Παστέρ.Και οι δώδεκα παίκτες του Πειραματικού απέδειξαν για ακόμη έναν αγώνα ότι η ομαδικότητα μαζί με το πνεύμα του νικητή είναι τα χαρακτηριστικά τα οποία τους οδηγούν στο να παλεύουν κάθε παιχνίδι για 40 λεπτά και να κοιτάνε κάθε ένα παιχνίδι ξεχωριστά .

Δεκάλεπτα:15-10 , 31-28 , 49-45, 71-54. Διαιτητές :Ζάνεβ – Ιγνατίου

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ(Τσεσμετζής): Κάπτσης 3,Πεχλιβάνης,Δημητρίου 12,Λαζαρίδης 5,Κεχαγιάς 10,Δημητριάδης 4,Δεμερτζής 12,Πετρίδης 6, Δανιηλίδης 4,Βλάχος 9,Χορταριάς ,Ιατρού 6.

ΠΑΣΤΕΡ Α.Ο.(Μαργώνης): Φωτάκης 3, Πέττας ,Μωυσιάδης 3,Σαρόγλου 5,Σκαμιώτης 3(1),Κέλλης 3,Γκόρτος 13,Τραχανέλης 18(4) ,Βλάχος 6.