“Καθάρισαν” στην επανάληψη οι γυναίκες του Παναθλητικού

670

Χωρίς την Ελένη Σύρρα και με δυο κορασίδες ο Παναθλητικός πέτυχε μια σπουδαία και εύκολη , στο τέλος νίκη.

Ντέρμπι το πρώτο δεκάλεπτο με τον Παναθλητικό να ελέγχει το παιχνίδι και με καταπληκτική Ναυσικά Σταυρίδου να δίνει τη λύση στην επίθεση των γηπεδούχων.
Με κύρια εκφράστρια των επιθέσεών του, τη Ναυσικά Σταυρίδου η οποία πέτυχε 18 πόντους,  ο Παναθλητικός συνέχισε να προηγείται στο ημίχρονο με 5 πόντους 31-26.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός ανέβασε τη διαφορά μέχρι του 19 πόντους και έλεγχε το παιχνίδι με Σούμπερτ και Σταυρίδου να συνεχίζουν να σκοράρουν.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός  συνέχισε να σκοράρει και να κρατάει τη διαφορά μέχρι το τέλος .

Διαιτητές: Παπαγερίδης , Δημάδης  Δεκάλεπτα: 18-15,31-26,53-37, 68-54
Παναθλητικός  Goalbet ( Καφαντάρη -Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 3(1)  , Μπαλλά , Αναστασιάδου 4 , Κανταρά 4 , Αναγνωστοπούλου   , Σταυρίδου 31(4) , Νάστου 5(1) , Κυρατζή  , Μπόικιν 10 , Σούμπερτ 11 , Θεοδοσίου  , Γαϊτάνη .
Πρωτέας Βούλας (Κτιστάκης ): Καρλαφτή2 , Kvederaviciute 2 ,  Σπυριδοπούλου 14(1) , Κολλάτου5 , Ράτζα4 , Skrba 7 ,  Νικολοπούλου 17, Χατζηγιακουμή , Αναστασοπούλου3 , Δημητρακοπούλου , Τσιχλάκη , Χατζηβασιλείου .

Πηγή: spotakia.com