Ισχυρό προβάδισμα για τους παίδες της Βεργινας

315

Στο πρώτο παιχνίδι για την πρόκριση στις ”16” καλύτερες ομάδες της Θεσσαλονίκης με αντίπαλο την ΑΕ Πυλαίας η ομάδα μας επικράτησε εντός έδρας με 75-36 εξασφαλίζοντας ουσιαστικά την πρόκριση από τώρα. Οι παίκτες μας παρουσιάστηκαν αρκετά αγχωμένοι και άστοχοι στο ξεκίνημα με αποτέλεσμα να μην μπορούν να πάρουν μεγάλη διαφορά στο πρώτο ημίχρονο. Στο 3ο δεκάλεπτο όμως με πολύ καλή άμυνα και επί μέρους σκορ 27-5 έβαλαν ουσιαστικά τις βάσεις για την νίκη.
Πολλά μπράβο σε όλους τους αθλητές και των δύο ομάδων για την προσπάθεια τους!!!
Οι πόντοι των δύο ομάδων.
Βεργίνα (Τσιμπραηλίδης-Βουρδέρης) : Γκίγκης 6, Τσακνάκης 13, Παπαιωάννου 2, Δαφνητίδης Α., Ζωίδης 6, Μπατσέλας 3, Χαλούδης 13, Παναγιωτίδης 4, Ιτιμούδης 12, Βεργόπουλος 3, Τσιούκης 6, Δαφνητίδης Σ. 7(1).
ΑΕ Πυλαίας ( Δήμου Δ.) : Μποζίνης 5(1), Κλεφτάκης, Καραπατάκης 2, Μίγδος, Βραχνάκης, Γιαννικούρης , Λάτος 10, Τσολομύτης 13, Κάτσης, Ντόντος 6.