Η συμπληρωματική προκήρυξη νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

175

Το Δ.Σ. της Ε.ΚΑ.Σ.Θ μετά από πρόταση της Επιτροπής Πρωταθλημάτων, αποφάσισε την τροποποίηση του άρθρου  5 (ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ) της Ειδικής Προκήρυξης Πρωταθλήματος ΝΕΑΝΙΔΩΝ αγωνιστικής περιόδου 2022/2023 ως εξής:

ΑΡΘΡΟ 5: ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ:

Τα οχτώ (8) Σωματεία που δήλωσαν συμμετοχή θα συγκροτήσουν έναν (1) όμιλο και θα συναντηθούν μεταξύ τους σε δύο γύρους (εντός – εκτός)  σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα καταρτισθεί.

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ:

Οι ομάδες που θα καταλάβουν τις θέσεις 1-4 του ομίλου της προκριματικής φάσης θα αγωνιστούν μεταξύ τους στις τρείς (3) νίκες, λαμβανομένων υπόψη των αποτελεσμάτων της προκριματικής φάσης ως εξής:

Α1-Α4

Α2-Α3

Ο πρώτος αγώνας θα γίνει στην έδρα της ομάδας που κατέλαβε την υψηλότερη θέση στην βαθμολογική κατάταξη.

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ:

Οι δύο (2) νικήτριες ομάδες της ημιτελικής φάσης, θα αγωνιστούν μεταξύ τους στις τρείς (3) νίκες λαμβανομένων υπόψη των αποτελεσμάτων της προκριματικής φάσης.

Ο πρώτος αγώνας θα γίνει στην έδρα της ομάδας που κατέλαβε την υψηλότερη  θέση στη βαθμολογική κατάταξη.

**Οι ηττημένοι της ημιτελικής φάσης θα παίξουν μεταξύ τους έναν (1) αγώνα στην έδρα της ομάδας που κατέλαβε την υψηλότερη βαθμολογική θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, για τις θέσεις 3-4.