Οι δεκαεπτά (17) πρώτες ομάδες της ειδικής βαθμολογίας των τριών τελευταίων ετών, θα χωριστούν σε δύο (2) ομίλους ως εξής:
1ος Όμιλος
2ος Όμιλος
1ος
10ος
2ος
11ος
3ος
12ος
4ος
13ος
5ος
14ος
6ος
15ος
7ος
16ος
8ος
17ος
9ος
18ος
Οι υπόλοιπες ομάδες θα χωρισθούν γεωγραφικά σε έξι (6) ομίλους (3ος – 8ος) των οκτώ(8) ομάδων. Οι ομάδες θα αγωνισθούν σε δύο (2) γύρους (εντός – εκτός) σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα καταρτισθεί μετά από κλήρωση.
Β’ ΦΑΣΗ :
Οι δύο(2) πρώτοι των ομίλων 3ος-8ος, οι δύο (2) καλύτεροι τρίτοι & οι δύο τελευταίοι του 2ου ομίλου, σύνολο δεκαέξι(16) ομάδες, μετά από κλήρωση θα αγωνισθούν μεταξύ τους σε δύο (2) αγώνες.
Σαν καλύτεροι τρίτοι θα προκριθούν οι ομάδες με το μεγαλύτερο πηλίκο από την διαίρεση των βαθμών που συγκέντρωσαν με τους αγώνες που έδωσαν στον όμιλό τους.
Σε περίπτωση ισοβαθμίας θα λαμβάνεται υπόψη το πηλίκο της διαίρεσης των πόντων που σημείωσε η ομάδα με τους πόντους που δέχτηκε (υπερτερεί το μεγαλύτερο πηλίκο).
Σε περίπτωση νέας ισοβαθμίας θα ορίζονται μονοί αγώνες μπαράζ, σε ουδέτερο γήπεδο.
Δεν θα αγωνισθούν μεταξύ τους ομάδες που ήταν ήδη στον ίδιο όμιλο στην Α΄φάση καθώς και οι ομάδες που κατέλαβαν κατά την Α΄φάση την ίδια θέση.
Ο πρώτος αγώνας θα διεξαχθεί στην έδρα της ομάδας που κατέλαβε τη χαμηλότερη θέση.
Γ’ ΦΑΣΗ :
Οι οκτώ (8) νικητές των αγώνων της Β’ φάσης, θα αγωνισθούν με τις 6(έξι) υπόλοιπες ομάδες του 2ου ομίλου & τις δύο τελευταίες ομάδες του 1ου ομίλου κατόπιν κλήρωσης, σε διπλούς αγώνες (εντός-εκτός).
Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στις έδρες των ομάδων των οκτώ (8) νικητών της Β΄φάσης.
Δεν θα αγωνισθούν μεταξύ τους ομάδες που ήταν ήδη στον ίδιο όμιλο στην Α΄φάση.
Δ’ ΦΑΣΗ:
Οι οκτώ(8) νικητές* των αγώνων της Γ’ φάσης θα αγωνισθούν σε διπλά παιχνίδια με τις οκτώ(8) ομάδες του πρώτου (1ου ) ομίλου.
Δεν θα αγωνισθούν μεταξύ τους ομάδες που ήταν ήδη στον ίδιο όμιλο στην Α΄φάση.
ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ:
Οι νικητές* των αγώνων της Δ’ φάσης (8 ομάδες) θα αγωνισθούν μεταξύ τους σε διπλούς αγώνες κατόπιν κλήρωσης.
Δεν θα παίξουν μεταξύ τους οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες του 1ου ομίλου.
*Νικητής θεωρείται η ομάδα που στους δύο (2) αγώνες συγκέντρωσε τους περισσότερους βαθμούς. Αν συγκέντρωσαν τους ίδιους βαθμούς, τότε λαμβάνεται υπ’ όψη η διαφορά πόντων και αναδεικνύεται νικητής η ομάδα με την μεγαλύτερη διαφορά.
Αν συνεχίζεται η ισοβαθμία, τότε ορίζεται ένας αγώνας σε ουδέτερο γήπεδο.
Στους παραπάνω αγώνες πρέπει να υπάρξει νικητής και δεν υπάρχει ισόπαλο αποτέλεσμα. Σε περίπτωση που λήξει από τον διαιτητή ισόπαλος θα συνεχισθεί με πεντάλεπτη παράταση ή όσες παρατάσεις χρειάζονται για να αναδειχθεί νικητής.
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ:
Οι νικητές των αγώνων της ημιτελικής φάσης (4 ομάδες), κατόπιν κλήρωσης θα δημιουργήσουν δύο (2) ζευγάρια, οι νικητές των αγώνων θα αγωνισθούν στον Τελικό & οι ηττημένοι για την 3η και 4η θέση της Τελικής Βαθμολογικής Κατάταξης σε ουδέτερο κλειστό γήπεδο.
Οι όμιλοι των εφήβων
1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΣ ΑΡΗΣ
ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
ΑΣ ΠΑΟΚ
ΑΚ ΑΣΤΕΡΙΑ
ΜΕΝΤ
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
ΧΑΝΘ
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
ΑΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΟ
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ
ΒΕΡΓΙΝΑ ΑΜΠΣΤΜΘ
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΘ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
ΓΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔΩΡ.
ΟΛΥΜΠΟΣ
ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ
ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
4ος ΟΜΛΟΣ
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΦΛΟΓΑ
ΔΑΣΩ
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ
ΕΚΠΑΙΔ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ
ICBS 2009
ΚΑΟΣ
ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ
ΑΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ
ΑΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ
ΑΟΕΚ ΗΟΟΡ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ
ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΑΝΩ ΠΟΛΗΣ
6ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ
ΒΙΚΤΩΡ
ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
ΗΦΑΙΣΤΟΣ
ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ
ΑΟΜ ΠΥΛΑΙΑΣ
ΣΑΠΣΠΘ
7ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΝΑΤΟΛΙΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ
ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥΣ
ΖΕΦΥΡΟΣ 02
ΤΑ ΚΑΜΙΝΙΚΙΑ
Ν. ΒΟΤΣΗΣ
ΠΑΝΟΡΑΜΑ
8ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΩΜΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ
ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ
ΚΑΣ Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ
ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ
Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος εφήβων
1ος ΟΜΙΛΟΣ
1η Αγωνιστική
Μ.Ε.Ν.Τ. ΜΕΝΤ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Γ.Σ.
Χ.Α.Ν.Θ. ΧΑΝΘ ΠΑΟΚ ΑΣ
ΛΑΓΚΑΔΑ ΔΑΚ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ ΜΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ΑΠΣ
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ νέο ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΜΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ
ΜΙΚΡΑΣ 2 Ε.Α.Κ. ΑΣΤΕΡΙΑ ΑΚΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΠΣ
2η Αγωνιστική
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΟΚ ΑΣ ΜΕΝΤ
ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ Δ.ΑΚ. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ΑΠΣ ΧΑΝΘ
Α.Α.Μ.Θ. ΑΡΗΣ ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ ΜΑΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ κλ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΠΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΜΑΣ
ΜΙΚΡΑΣ 2 Ε.Α.Κ. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Γ.Σ. ΑΣΤΕΡΙΑ ΑΚΘ
3η Αγωνιστική
Μ.Ε.Ν.Τ. ΜΕΝΤ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ΑΠΣ
Χ.Α.Ν.Θ. ΧΑΝΘ ΑΡΗΣ ΑΣ
ΛΑΓΚΑΔΑ ΔΑΚ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ ΜΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΠΣ
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ νέο ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΜΑΣ ΑΣΤΕΡΙΑ ΑΚΘ
ΜΙΚΡΑΣ 2 Ε.Α.Κ. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Γ.Σ. ΠΑΟΚ ΑΣ
4η Αγωνιστική
Α.Α.Μ.Θ. ΑΡΗΣ ΑΣ ΜΕΝΤ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ κλ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΠΣ ΧΑΝΘ
ΜΙΚΡΑΣ 2 Ε.Α.Κ. ΑΣΤΕΡΙΑ ΑΚΘ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ ΜΑΣ
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ νέο ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΜΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Γ.Σ.
Αυτή η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για να σας προσφέρει την ιδανική εμπειρία πλοήγησης. Οι πληροφορίες των Cookies αποθηκεύονται στον browser (φυλλομετρητής) σας και χρησιμεύουν ώστε να σας αναγνωρίζουν όταν επιστρέφετε στην σελίδα μας και να βοηθήσουν την ομάδα μας να αναγνωρίσουν ποια σημεία της ιστοσελίδας είναι πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα για τους επισκέπτες της.
Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies επιλέγοντας τις αντίστοιχες καρτέλες στα αριστερά.
Απολύτως Απαραίτητα Cookies
Τα απολύτως απαραίτητα και ελάχιστα δυνατά Cookies προτείνεται να είναι πάντα ενεργοποιημένα ώστε να μπορούμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας για τα Cookies.
If you disable this cookie, we will not be able to save your preferences. This means that every time you visit this website you will need to enable or disable cookies again.
3rd Party Cookies
Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί την υπηρεσία "Google Analytics" για να συλλέγει ανώνυμα δεδομένα όπως τον αριθμό των επισκεπτών και την απήχηση των σελίδων της.
Διατηρώντας τα ενεργοποιημένα μας βοηθάτε να βελτιώσουμε την ιστοσελίδα μας και να σας παρέχουμε υψηλότερο επίπεδο υπηρεσιών.
Please enable Strictly Necessary Cookies first so that we can save your preferences!